Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara 1999r nie działający nawiew i podgrzewanie szyby tylnej

16 Lis 2011 11:37 7826 5
  • Poziom 12  
    mam problem z Citroenem Xsara 99r.
    Nie działają nawiewy, a podgrzewanie tylnej szyby nie jest "blokowane" na czas, tylko grzeje w momencie przytrzymania przycisku na manetce (kontrolka na liczniku świeci się tylko w momencie przytrzymania przycisku)

wyciągnąłem przekaźnik nr 7:
    Citroen Xsara 1999r nie działający nawiew i podgrzewanie szyby tylnej
    który jest odpowiedzialny za wentylator i ogrzewanie. Wsadziłem w to miejsce zwykły przekaźnik 12v 30A i nawiew zaczął działać, ale podgrzewanie tylnej szyby w dalszym ciągu nie działa. Kupiłem nowy przekaźnik w serwisie Citroena, wsadziłem i są te same dolegliwości co przy starym przekaźniku. Czy jest możliwe aby nowy przekaźnik również był uszkodzony ?
  • Poziom 42  
    Sprawdź dobrze bezpieczniki 21 i 24. Podgrzewanie tylnej szyby i lusterek ma jeszcze jeden przekaźnik - czasowy.
  • Poziom 39  
    Nawiew pracuje po odpaleniu dopiero. I przycisk do wymiany od tej szyby.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    Motronic, tak daleko nie trzeba sięgać. Przekaźnik dający napięcie na przeł. nawiewu i przekaźnik czasowy ogrzewania szyby tylnej oraz lusterek , plus na swoja cewkę bierze z alternatora z przewodu wzbudzania. Minus na cewce ma na stałe. Petent pisze , że po wymianie tego przekaźnika działa nawiew , a ogrzewanie tylko jak przytrzymuje włącznik ogrzewania szyby tylnej.
    Tą wiadomość podjąłem z Ana ,Lizy , Mociu.
  • Poziom 12  
    emeryt2 był najbliżej rozwiązania
    okazało się, że gdzieś w wiązce między alternatorem a przekaźnikiem nawiewu, jest przerwa, ponieważ alternator nie wzbudzał tego przekaźnika. Naprawiłem usterkę na szybko biorąc zasilanie po stacyjce