Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara Prestige - nie działa ogrzewanie tylnej szyby

30 Wrz 2007 12:33 5106 8
  • Poziom 9  
    Mam Citroena Xsara Prestige rocznik 1999
    ogrzewanie tylnej szyby raz dziala, a raz nie dzial - tak bylo do tej pory. Obecnie przestalo dzialac calkowicie.
    Sprawdzilem wlacznik i dziala prawidlowo - gdzie szukac przekaznika wlaczajacego ogrzewanie lub wlacznika czasowego ?
    Co wlasciwie jest w tym modelu: przekaznik czy wlacznik elektroniczny czasowy?

gdzie jeszecze szukac przyczyny usterki?
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    czasówka nr 7 na zdjęciu
    Citroen Xsara Prestige - nie działa ogrzewanie tylnej szyby
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Proponuje sprawdzić jeszcze styki pomiędzy klapą bagażnika a ramą , mogą być przepalone, zaśniedziałe , a najlepiej sprawdzić czy jest napięcie w momencie gdy włączasz. Jeżeli nie ma , a włącznik sprawny wtedy będziesz pewien, że to przekaźnik.

Nie wiem czy na wiele Ci tym pomogłem , ale ja zawsze najpierw sprawdzam bezpieczniki i połączenia elektryczne.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    "czasowka nr 7 na zdjeciu" - tylko gdzie tego szukac w samochodzie?
    Pod kierownicą
  • Poziom 9  
    niestety w sklepie sie dowiedzialem ze taki przekaznik to tylko w serwisie moge kupic :cry:

a tak przy okazji to od czego sa przekazniki nr. 5,9,10 i 3 (bo wiecej u mnie nie ma) ?
    El. szyby, wycieraczki, dmuchawa
  • Poziom 9  
    znalazlem schemat aplikacji tego wlacznika czasowego. Ponizsze pomiary/doswiadczenia robione byly przy wyjetym przekazniku (wlaczniku czasowym):

1. napiecie BAT (noga 3) - jest ok
    2. brak napiecia +AC (noga 4) skad ono jest dostarczane?
    3. dodatkowo pomiedzy noga 1 i 4 jest zwarcie niezaleznie od naciskania wlacznika ogrzewania szyb (wlacznik wczesniej sprawdzalem i dziala poprawnie (tzn. wlacza i rozlacza)
    4. jak zrobie zwarcie pomiedzy noga 3 i 5 to ogrzewanie dziala - czyli obwod wykonawczy jest OK

gdzie teraz szukac przyczyny usterki???
    prosze o pomoc
  • Poziom 10  
    W wiekszosci aut brak podgrzewania tylnej szyby spowodowany jest złamaniem przewodu pomiedzy karoseria a tylna klapą. Proponuje rozciac ta gume i sprobowac wyciagnac przewody. Pozdrawiam