Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria w laptopie 10,8V, 4800 mAh - nie działa a jej wskaźnik pokazuj 100 %

pbkrol 17 Lis 2011 12:44 10874 14
  • #1 17 Lis 2011 12:44
    pbkrol
    Poziom 8  

Witam,
    używam laptopa . Do niedawna bateria funkcjonowała po odłączeniu zasilania. Teraz to się zmieniło - od razu po odłączeniu z sieci laptop wyłącza się .
    Dodam, że po wyjęciu baterii jest na niej taki wskaźnik naładowania baterii od zera do 100 % i po naciśnięciu sprawdzij stan naładowania wyskakuje 100 %.
    Czy przyczyna leży w hardware czy software ?
    Długie ładowanie nie przynosi efektu

Wydaje mi się, że bateria padła po tym jak podłączałem w czasie używania laptopa wiatraczka chłodzącego od spodu i lampki na klawiaturę

pozdrawiam

ps. oznaczenia baterii: Li-ion battery pack
    rating 10.8 V
    4800 mAh
    Battery cell made in Japan, assembly in China

0 14
  • #2 17 Lis 2011 12:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 17 Lis 2011 14:28
    pbkrol
    Poziom 8  

laptop :
    Fujitsu Siemens
    Amilo Pro V8010 WB1
    Model EF6

BATERIA: oryginalna z tego laptopa
    GLW Part No: 0299-QA0EF6E487 (QAEFVIS24)
    Rechargeable Li-ion Battery Pack
    Rating ---10,8V, 4800mAh
    Cell made in Japan, Assembly in China

pozdr

Dodano po 18 [minuty]:

cena nowej baterii około 300 zł

Link

czy zamrożenie na dobę w zamrażarce baterii owiniętej woreczkiem pomogłoby ? podobno są takie sposoby - i zimno restartuje elektronikę w baterii

pozdr

0
  • #4 17 Lis 2011 14:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 17 Lis 2011 16:07
    pbkrol
    Poziom 8  

Baterię tylko wsadzałem do laptopa - nigdzie indziej nie podłączałem jej.

Ten wiatraczek i lampkę też mam pod usb - czyli co wykończyły mojego laptopa ? Nawet jak był podłączony do zasilania z sieci w tym czasie ?

Zainstalowałem program Notebook Hardware Control ze strony Link
    pokazuje dane:
    status: wysoki, ładowanie
    ładowanie baterii: 88% +0,065W
    czas pracy baterii: niedostępne
    stan zasilania: online
    88% = 6,016 Wh

aktualna pojemność : 6,016 Wh
    pełne naładowanie: 6,847 Wh
    według producenta : 51,84 Wh
    poziom zużycia 86,79%
    napięcie: 8,31 V
    technologia: akumulator
    chemia: litowo-jonowy (LEW)
    producent: GLW

Teraz mam włączony laptop zasilanie sieciowe - cały czas poziom naładowania wynosi 88%
    Zauważyłem, że jak pracuję na laptopie to kreski ładowania programu Notebook Hardware Control poruszają się - zmiana z jednej poziomej kreski zielonej na kilka żółtych i pełne czerwone a potem pojawiają się dwie kreski zielone - czyli jakby się ładowało - ale dopiero gdy laptop pracuje

Czy to problem z oprogramowaniem dla baterii ?

Poczekam - laduję laptopa gdy jest zasilany z sieci - uruchomiłem antywirusa żeby te kreski pojawiały się

0
  • #6 17 Lis 2011 16:33
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 18 Lis 2011 10:19
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 20 Lis 2011 23:50
    pbkrol
    Poziom 8  

rok produkcji 2006

Teraz ten laptop jest wart 250 zł, a bateria oryginał kosztuje 300 zł, zamiennik 200.
    Najlepiej jakby można zregenerować ją.

pozdr.

Na razie zastosowałem metodę ratowania baterii z internetu : włożyłem ją zapakowaną w szmatkę woreczek foliowy do lodówki (około +2 stopni C - NIE DO ZAMRAŻALNIKA! - na 48h. Potem ją naładuję i napiszę czy jest efekt.

0
  • #9 21 Lis 2011 11:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 21 Lis 2011 14:56
    Bródka
    Poziom 39  

pbkrol napisał:
    Najlepiej jakby można zregenerować ją.

Regeneracja kosztuje tyle samo jak nie więcej jak zamiennik bo ogniwa i programowanie tez kosztuje

pbkrol napisał:
    Na razie zastosowałem metodę ratowania baterii z internetu : włożyłem ją zapakowaną w szmatkę woreczek foliowy do lodówki (około +2 stopni C - NIE DO ZAMRAŻALNIKA! - na 48h. Potem ją naładuję i napiszę czy jest efekt.

Te bajki z zamrażalnikiem możesz sobie darować zwłaszcza że ogniwa już są zużyte praktycznie całkowicie i zimno tego nie naprawi

lukic napisał:
    Spoko próbuj. Tylko uważaj podczas ładowania.Jak by się zaczęła grzać po paru minutach dość mocno to daj sobie spokój bo wybuchnie.

Bateria ma zabezpieczenia, zużyte ogniwa nie spowodują wybuchu

0
  • #11 21 Lis 2011 15:25
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 21 Lis 2011 17:26
    Bródka
    Poziom 39  

Każde mają zabezpieczenia bo ogniwa powyżej określonej wartości napięcia, przeładowania, przegrzania czy też spięcia są wybuchowe, zwłaszcza li-on i li-poly, jedynie co mi się przypomina to wybuchające baterie hp, sam wybuch jest na tyle silny ze potrafi człowieka zabić jak ma blisko lub co gorsza na kolanach lapka, filmy powinny być na YU, hp oczywiście wymieniało te baterie na sprawne
    Oczywiście uszkodzenie układu zabezpieczającego może spowodować zniszczenie lub wybuch ogniw

0
  • #14 05 Gru 2011 13:12
    pbkrol
    Poziom 8  

Odpowiadam na pytanie czy mrożenie pomogło:
    najpierw na 2 doby włożyłem baterię w szmatkę i dwie torebki foliowe ze struną zamykającą (szczelne zamknięcie) i włozyłem baterię do lodówki - nie do zamrażarki

wyjąłem i bateria ocieplała się 2 dni - zacząłem ładować i niestety nie było efektu

zrobiłem druga próbę z włożeniem baterii opakowanej w szmatkę i 2 torebki foliowe ze struną - włożyłem na 2 doby do zamrażarki 18 stopni C

wyjąłem po 2 dobach i bateria przez 2 doby ocieplała się - dobę w worku foliowym i dobę wyjęta z worka

zacząłem ładowanie na różne sposoby , z wyłączonym laptopem, z uruchomionym laptopem w trybie awaryjnym i zwykłym.

Na razie nie ma efektu - nie wiem dlaczego nie zadziałało - jeszcze będę próbował ładować ale nie wiem dlaczego u mnie nie pomogło

w allegro wyczaiłem 2 aukcje gdzie baterie sprzedają po 147 zł

1.Link

2.Link

- ale nie odpisali mi na zadane pytania dlaczego tak tanio - normalna cena to około 270 zł a w serwisie fujitsu siemens aż około 440 zł ale gwarantują nowość baterii

pozdr

0
  • #15 05 Gru 2011 13:34
    Bródka
    Poziom 39  

pbkrol napisał:
    Odpowiadam na pytanie czy mrożenie pomogło:
    najpierw na 2 doby włożyłem baterię w szmatkę i dwie torebki foliowe ze struną zamykającą (szczelne zamknięcie) i włozyłem baterię do lodówki - nie do zamrażarki

wyjąłem i bateria ocieplała się 2 dni - zacząłem ładować i niestety nie było efektu

zrobiłem druga próbę z włożeniem baterii opakowanej w szmatkę i 2 torebki foliowe ze struną - włożyłem na 2 doby do zamrażarki 18 stopni C

wyjąłem po 2 dobach i bateria przez 2 doby ocieplała się - dobę w worku foliowym i dobę wyjęta z worka

zacząłem ładowanie na różne sposoby , z wyłączonym laptopem, z uruchomionym laptopem w trybie awaryjnym i zwykłym.

Na razie nie ma efektu - nie wiem dlaczego nie zadziałało - jeszcze będę próbował ładować ale nie wiem dlaczego u mnie nie pomogło

Przecież ci pisałem że to bujda, elektryk i w takie rzeczy wierzy ?
    Masz zużyte ogniwa i zimno tego nie naprawi, jak by zimno pomagało aku to w zimie auta z starszymi aku nie miały by problemu z zapalaniem

pbkrol napisał:
    w allegro wyczaiłem 2 aukcje gdzie baterie sprzedają po 147 zł

1.Link

2.Link

- ale nie odpisali mi na zadane pytania dlaczego tak tanio - normalna cena to około 270 zł a w serwisie fujitsu siemens aż około 440 zł ale gwarantują nowość baterii

Żaden sklep ci nie odpowie dlaczego ma takie, a nie inne ceny bo to ich tajemnica, jak daja gwarancje i paragon/fakture to nie wiem w czym problem

1