Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy mk II brak sterowania nawiewem i temperaturą

sadek1979 18 Lis 2011 16:04 4541 8
  • #1 18 Lis 2011 16:04
    sadek1979
    Spec od samochodów

Witam kolegów
    Mamą autko kolegi Galaxy mk II z 2001 roku i brak jest sterowania nawiewami . Dokładnie nie ma możliwości zmienić kierunku nawiewu oraz brak możliwości zmiany temperatury . Ciągle leci zimne powietrze a przy tej pogodzie nie jest to najlepszym rozwiązaniem i przeszkadza .Dodam ,że brak jest również podświetlenia panelu i nie działa zegarek (może być inna przyczyna ) Jedynie siła nadmuchu działa poprawnie .Do tej pory wymieniony panel klimatyzacji i sprawdzone bezpieczniki pod kierownicą i przy akumulatorze .Są sprawne i nie popalone . Proszę o sugestie o możliwej przyczynie awarii (autko kupione już z tą usterką i nie znana jest przyczyna ) Czy w Galaxy z manualną klimą jest jakiś wspólny moduł ?

0 8
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 18 Lis 2011 16:48
    1robert
    Poziom 18  

są bezpieczniki
    F3
    F32
    F21
    jest moduł sterujący i silnik wykonawczy na klapie ciepło zimno i silniki sterujące klapami
    sprawdź czy po przekręceniu zapłonu na podanych bezpiecznikach jest napięcie ale raczej będzie jeśli wentylator działa.
    sprawdź co ci poda komputer. Układ jest diagnozowalny przez złącze diagnostyczne.

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 18 Lis 2011 18:09
    sadek1979
    Spec od samochodów

Dziękuję kolego i jutro postaram się sprawdzić te bezpieczniki . Co do złącza to wiem o nim ale za nic nie mogę się połączyć .Połączeniem jest tylko z ABS-em (próbowałem vagiem bo tylko ten mam . ) Starsze modele wszystkie szły . Trochę dziwne ,że nie działa kierunek nadmuchu , regulacja temperatury jednocześnie i podświetlenie . Jak sprawdzę to dam znać . Dziękuję i pozdrawiam

0
  • #4 18 Lis 2011 21:05
    1robert
    Poziom 18  

może moduł sterujący leży i nie możesz się połączyć bo nie ma z czym ;)
    możesz tez spróbować się połączyć vagiem 4.09
    poza tym ja bym pooglądał ten moduł... czy tam prąd dochodzi czy coś nie wypadło itd..
    ale coś pisałeś ze podmieniałeś moduł tak??

0
  • #5 18 Lis 2011 22:39
    sadek1979
    Spec od samochodów

Nie podmieniałem modułu tylko panel z pokrętłami . Wiesz może gdzie jest zamontowany ten moduł ??? czytałem na forum forda że właśnie on jest często przyczyną a dokładnie jego ścieżki ( zimne luty )

0
  • #6 18 Lis 2011 22:47
    1robert
    Poziom 18  

ja mam inne rozwiązanie bo mam climatroic ale najczęściej to właśnie w panelu jest moduł

1
  • #7 19 Lis 2011 13:53
    sadek1979
    Spec od samochodów

Cały panel podmieniony jak pisałem wcześniej i faktycznie jest w nim płytka elektroniczna i inne dziwne scalaczki . Po podmianie nadal to samo . Czy jakieś inne propozycję co można jeszcze sprawdzić ? Pozdrawiam

0
  • #8 19 Lis 2011 16:21
    1robert
    Poziom 18  

podpiąc komputer - sterownik widzi jakiś błąd i nie uruchamia układu - np jeden z silniczków ustawiających klapy kierunku lub temperatury padł albo się zablokował.
    tak będziesz szukał w ciemno.

0
  • #9 24 Mar 2012 07:42
    sadek1979
    Spec od samochodów

Klient sprzedał autko więc nie szukałem dalej .Nie wiem co było przyczyną ale dziękuję wszystkim za pomoc

0