Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson EMP-821 jak ominąć czujnik lampy

19 Nov 2011 18:02 3519 3
  • Level 2  
    Posiadam sprawny do niedawna Epson EMP-821. Poza przepaloną lampą wszystko OK.

Ponieważ oryginalna lampa do tego modelu kosztuje od 1400PL (zamiennik) do 2100 (oryginał w serwisie) z oczywistych względów taka opcja nie wchodzi w grę.
    Lampa w środku modułu nosi następujące oznaczenia UHE-U9 i wg informacji na obudowie zasilana jest napięciem 75V (jak rozumiem DC). Po podłączeniu innego odbiornika (żarówka 230V) zasilacz podaje prąd wystarczający do zasilenia żarówki przez 2-3 sekundy, potem następuje przerwa, ponowne podanie zasilania, potem jeszcze raz to samo i zaczyna mrugać dioda lampy na obudowie ( oczywiście czujnik domknięcia klapki jest zwarty kawałkiem papieru).

Ponieważ rzutnik będzie używany w zaciemnionym pomieszczeniu, a obraz będzie wyświetlany z odległości 3 do max. 4 metry, powinno wystarczyć alternatywne źródło światła - standardowa żarówka halogenowa 75w już zamontowana w module z wyprowadzeniem zasilania na zewnątrz. (Estetyka tego rozwiązania nie robi na mnie wrażenia).

Pozostaje tylko przekonanie rzutnika żeby nie sprawdzał stanu lampy. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
  • User removed account  
  • Level 2  
    Oryginalna lampa ma rozbity palnik. Nowa (zwykły halogen) jest podłączony niezależnie innym kablem. Do zasilania starej lampy podłączyłem zwykłą żarówkę, bo wyczytałem na forum że zasilacz musi zobaczyć że pobierane jest zasilanie żeby dalej podać informację o istnieniu lampy.

Mnie zależy na tym żeby móc używać tej podłączonej zewnętrznie lampy halogenowej (a zamontowana jest w oryginalnym module). Do tego potrzeba jednak ominąć / oszukać / zablokować (???) sygnał o braku oryginalnej lampy.

Palnika pewnie nie wymienię mimo że oryginalne lustro po drobnych przeróbkach (rozwiercenie bazy) nadawałoby się, bo moje poszukiwania przez ostatnich kilka dni nie dały rezultatu, bo potrzebny jest palnik 75V 200W długości 30mm.
  • User removed account