logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

BOSCH WFD 1604 - pralka nie grzeje wody, co sprawdzić?

irekbr 19 Lis 2011 21:27 3061 4
REKLAMA
  • #1 10158187
    irekbr
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    Witam, mam pralkę jak w temacie w spadku od roku, okazuje się że nie grzeje wody - przy 1 wylewaniu wody podczas prania woda jest temperatury pokojowej (nie jest zimna)mimo że na pokrętle jest ustawiona np. na 50 stopni. Wykręciłem grzałkę - okazała się zakamieniona. doczyściłem, sprawdziłem podłączając go gniazdka 230 V i grzeje ( przed czyszczeniem nie sprawdzałem). Obok grzałki w gumę był wsadzony jakiś metalowy czujnik na żółtym kablu ( chyba termostat) który idzie do regulacji temperatury- wyjąłem go z gumy - kamień delikatnie usunąłem i włożyłem o odpowiednie miejsce. Sprawdziłem u góry 2 styki przy regulatorze temp. przejście jest po przełączeniu np. na 30 stopni (pralka cały czas niepodłączona do prądu). Gdzieś w podobnym poście wyczytałem, że dmuchnąć w węże hydrostatu - tak też uczyniłem. Na hydrostacie wg. innego postu sprawdziłem przejście z 11 na 13 - jest, z 21 na 23 nie ma? To coś oznacza? Co może być uwalone. Proszę o szczegółową pomoc- na naprawę mnie nie stać, zaś z zawodu jestem humanistą ale dokładnie poprowadzony za rączkę dam sobie radę. Z góry dziękuję. Przedstawiam obrazek hydrostatu -11 to ta dziurka zaś 13 to kable pomarańczowo czerwone i przejście jest. 21 czy to ten niebieski kabel a 23 brązowy - między nimi przejścia nie ma- wszystko sprawdzano na wyłączonej pralce.pozdrawiam i proszę o pilną pomoc
    Załączniki:
    • BOSCH WFD 1604 - pralka nie grzeje wody, co sprawdzić? h.jpg (202.98 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 10159167
    irekbr
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    Czołgisto, a co to jest ten moduł? To to co jest przykręcone do boku pralki od spodu i wygląda jak twardy dysk?
  • REKLAMA
  • #5 10160347
    irekbr
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    Ok, zrobione. wkurzyłem się, przedmuchałem hydrostat jeszcze raz i hula!!!!!!!!! dzięki za pomoc
REKLAMA