logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaką pamięć RAM dodać w laptopie Toshiba Satellite C650D-112?

grzechkarac 20 Lis 2011 16:25 4741 3
REKLAMA
  • #1 10161232
    grzechkarac
    Poziom 9  
    Posty: 9
    Ocena: 2
    Witam.
    Chciałbym rozszerzyć swoją pamięć Ram w wyżej wymienionym laptopie.
    Obecnie jest zainstalowane 3 GB (2+1) DDR3 1066 MHz.
    Czy zamienię jej na 8 GB 1333 MHz lub 1600 MHz nie będzie sprawiało problemów w konfiguracji?
    O co wogóle chodzi z tą częstotliwością 1066/1333/1600 MHz?
    Bo rozumiem, że im więcej tym lepiej, ale czemu to ma służyć?
  • REKLAMA
  • #2 10163970
    Matuzalem

    Poziom 43  
    Posty: 17311
    Pomógł: 1651
    Ocena: 1097
    http://www.crucial.com/upgrade/Toshiba-memory...C650+Series/Satellite+C650D-112-upgrades.html
    http://www.upgradememory.com/memory/toshiba-satellite-c-series-c650d112/
    Powyżej przykłady rekomendowanych modułów.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/DDR3 - różnice w przepustowości (oczywiście można znaleźć mniej zdawkowe informacje).
    Zostaje kwestia "zejścia" taktowania do poziomów obsługiwanych przez sprzęt - patrz: specyfikacja laptopa i rekomendowanych modułów - oraz zamiarów dotyczących konfiguracji timingów (tekst w dziale FAQ - zasady dotyczą zarówno modułów tam bezpośrednio opisanych, jak i innych).

    PS.
    Zostaje sprawa systemu i jego, w wypadku 32-bitowego - ograniczeń wiązanych z możliwością korzystania z pamięci.
    Konto firmowe:
    Doradztwo podatkowe
    Wilczyńskiego 25/13, Olsztyn, 10-686
  • REKLAMA
  • #3 10164434
    grzechkarac
    Poziom 9  
    Posty: 9
    Ocena: 2
    Tak po przemyśleniu dokupie 4 GB 1066 Mhz, bo taka częstotliwość jest obslugiwana. Mam na celu pograć w najnowsze gry, ale zostaje jeszcze kwestia grafiki (Mobility Radeon HD 4250). Niby jej pamięć korzysta z pamięci ram. Mam nadzieje, że dzięki takiemu taniemu upgrade'owi taka gra jak Battlefield Bad Company 2 pójdzie. Narazie odpala, ale tak się tnie że nic nie idzie grać. Za bardzo się nie znam i nie wiem czy taka konfiguracja (dokupienie ram) ma sens i czy coś poprawi? No bo jak inaczej moge coś zdziałać. Nowy ram to wydatek 100 zł i moge sobie na to pozwolić.

    PS. System to Win 7 HP 64-bit

    http://uk.computers.toshiba-europe.com/innova...T_ID=1087416&BV_Script=/jsp/fixup/productPage
  • Pomocny post
    #4 10164542
    sokar78
    Poziom 28  
    Posty: 757
    Pomógł: 124
    Ocena: 139
    Zrozum że jakbyś nawet władował tam 16GB RAM to ta karta nie nadaje się do grania. W twoim przypadku 3 GB spokojnie wystarczają i nie ma sensu wyrzucać kase w błoto bo to nie poprawi nic w żadnej z gier. Trzeba było zastanawiać się nad kupnem laptopa z wydajniejszą grafiką a nie teraz kombinować.
REKLAMA