Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlaczenie TVLCD-Cyfra-Amplituner-dvd.. Instrukcja dla kobiety

Domini17 23 Lis 2011 23:35 2265 3
  • #1 23 Lis 2011 23:35
    Domini17
    Poziom 2  

Witajcie,
    byc moze to banalne pytanie, ale z poziomu kobiety uzasadnione...;-)
    Musze podlaczyc TV z DVD z tunerem Cyfry i amplitunerem. Cel: dzwiek z dvd i cyfry przez amplituner, dodatkowo dzwiek niezaleznie z telewizora. Dodam ze kolumny mam juz do amplitunera podlaczone.
    Kabli mam cala szuflade i pomysl nastepujacy:
    1. DVD lacze z TV kablem SCART (wizja)
    2. DVD lacze z amplitunerem kablem Coaxial (dzwiek dvd --> amplituner)
    3. Cyfre lacze z TV kablem HDMI
    4. Nie mam pomyslu czym polaczyc Cyfre z amplitunerem zeby miec dzwiek na kolumnach.... :-( dodam ze na tunerze mam tylko wyjścia SPDiF, L & P. Do czego mam sie podlaczyc na amplitunerze??? Gniazda HDMI i Coaxial mam już zajete..Mam dosc stary amplituner Yamaha RX-V440

Z gory dziekuje za wszelka pomoc :-)

0 3
  • #2 24 Lis 2011 10:28
    egon42
    Poziom 37  

No jak dla kobiety to poprosimy o resztę danych czyli jaki model tv jaki model dvd jaki model dekodera cyfry i co jeszcze jest do tego sprzętu podłączone bo pisze pani

Domini17 napisał:
    Gniazda HDMI i Coaxial mam już zajete..

To oznacza że jeszcze coś jest podłączone do tego sprzętu a do tego potrzebna jest wiedza co.

0
  • #3 24 Lis 2011 10:48
    Domini17
    Poziom 2  

Co do modeli dokładnie uzupełnię wieczorową porą :-) To co pamiętam, to amplituner Yamaha RX-440, odtwarzacz Samsung (sprzed 4 lat, dość prosty), telewizor LCD Sony Bravia 46 cali, 200 Hz (sprzed 2 lat), tuner Philips PVR HD sprzed 2 lat....

Natomiast jeśli chodzi o zajęte gniazda o których napisałam: w tej chwili kabel HDMI łączy tuner z TV. A gniazda coaxial są zajete tylko teoretycznie bo własnie planowałam poprzez nie dokonać połączenia: amplituner-DVD...

Ale narazie nic nie łączę, czekam na wskazówki :-)

pozdrawiam

0
  • #4 25 Lis 2011 21:37
    Domini17
    Poziom 2  

Witam,
    POdaje nazwy posiadanych sprzętów:
    Amplituner 5+1 Yamaha RX- V440RDS
    Samsung DVD P-171
    Tuner HD Cyfra+ Philips DSR7201
    Tv Sony Bravia 46 cali KDL 46Z4500

Pozdrawiam