Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40C650 + Yamaha DVD-S1700 + Yamaha RS-V440RDS

marcin.ot 02 Lip 2012 13:06 1264 3
  • #1 02 Lip 2012 13:06
    marcin.ot
    Poziom 2  

Witam,

Proszę o pomoc dla laika w podłączeniu Samsung LE40C650 + Yamaha DVD-S1700 + Yamaha RS-V440RDS.

Jedynym połączyłem, jakie mi się udało wykonać jest telewizor-dvd przez kabel HDMI z resztą mam niestety problem ze względu takiego, że się na tym zupełnie nie znam... Brak kabli przy powyższych urządzeniach też nie pomógł. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Marcin

0 3
  • #2 02 Lip 2012 18:46
    sektor7
    Poziom 9  

Ampli z dvd możesz spiąć kablem optycznym, lub koaksjalnym, żeby uzyskać dzwięk wielokanałowy podczas odtwarzania filmów ,a tv z dvd przez HDMI tak jak zrobiłeś

0
  • #3 03 Lip 2012 09:50
    marcin.ot
    Poziom 2  

sektor7 napisał:
    Ampli z dvd możesz spiąć kablem optycznym, lub koaksjalnym, żeby uzyskać dzwięk wielokanałowy podczas odtwarzania filmów ,a tv z dvd przez HDMI tak jak zrobiłeś

Ok, ale któryś bardziej polecasz? Z tego, co w google znalazłem to nie ma zbytnio różnicy między kablem optycznym lub koaksjalnym. Jedyną zaletą jest to, że nie ma buczenia w głośnikach.

A jeszcze pytanie, co do połączenia TV-Amplitunerem czy wystarczy mi kabel R/L czy potrzebuje kabel Pr/Pb/Y bądź oby dwa? Chyba, że mogę połączyć TV-Amplituner przez kabel optyczny a DVD-Amplituner przez koaksjalny? Jedynie pytanie czy będzie to chodzić na Amplitunerze przy wejściu na kabel optyczny jest napis DVD.

0
  • #4 03 Lip 2012 18:28
    sektor7
    Poziom 9  

Optyczny czy koaksjalny nie ma znaczenia, pod warunkiem, że nie masz sprzętu hi-end.

Nie wiem po co chcesz połączyć tv z ampli, więc nie potrafie ci nic doradzic. Jeśli chodzi ci o dźwięk, to wystarczy optyk, lub coaxial dvd-->amplituner
    Jeśli chcesz ogladać telewizje z dzwiękiem na kinie, to tak jak mówisz optykiem z telewizora do amplitunera, a z dvd koaksjalnym do amplitunera

Pr/Pb/y to wyjście Component do obrazu, a obraz masz po HDMI

0