Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przepustowość kabla koncentrycznego?

dniem 04 Dec 2011 23:35 34630 6
    dniem
    Level 2  
    Cześć,
    chciałbym poprosić o wyjaśnienie pewnej kwestii, która nasunęła mi się przy przeglądaniu informacji o kablach koncentrycznych.
    Mianowicie, we wszystkich źródłach jest napisane, że kabel koncentryczny ma maksymalną szybkość transmisji 10 Mb/s?

Jeśli to prawda, to w jaki sposób telewizje kablowe uzyskują szybkości rzędu 40 Mb/s?

Gdzie tkwi błąd w moim rozumowaniu?
    Jeśli jest inaczej, to proszę o wyjaśnienie...

Dzięki z góry.
    CHACA
    Level 43  
    Może poprzez technikę swiatłowodową.
    sunlux

Level 20  
    Witam,

zapewne chodzi Tobie o artykuł z wikipedii:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Medium_transmisyjne

Ale tutaj chodzi o stare sieci komputerowe Ethernet w topologii magistrali na 10Mbps (wtyczki BNC) gdzie stosowany był przewód koncentryczny (jak chyba dobrze pamiętam) RG-58 - cieńszy od tradycyjnego koncentrycznego przewodu RG-6 obecnie stosowanego w sieciach kablowych, który ma znacznie lepsze parametry. Poza tym chodzi jeszcze o modulacje sygnału w sieciach kablowych itd., pasmo, szerokość kanału zwrotnego...
    User removed account
    Level 1  
    dniem
    Level 2  
    Tak, właśnie dzięki, o to mi chodziło.

Bo miałem wątpliwości, skoro w końcowej części sieci HFC jest zastosowany kabel koncentryczny, a jest napisane, że ma on ograniczone możliwości przepływowe, to wyobrażałem sobie to tak, że prędkości uzyskiwane w światłowodach będą wyhamowywane, kiedy sygnał dojdzie do momentu styku sieci światłowodowej z koncentryczną.

Teraz poszukam czegoś, jak to się dzieje, że kabel koncentryczny zdolny jest osiągać takie przepustowości.

Jak dobrze rozumuję, to tylko od standardu DOCSIS i jego wersji zależy, jakie prędkości otrzymamy, tak?

Jest i oto wyjaśnienie całej sprawy:
    Link

Może ma ktoś jakieś aktualne artykuły o DOCSIS/EuroDOCSIS albo jakieś namiary.
    User removed account
    Level 1