Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link TD-W8901G brak internetu w telefonie po połączeniu przez WIFI

05 Gru 2011 00:23 2705 2
  • Poziom 8  
    Witam kilka dni temu kupiłem TP-Link TD-W8901G. Do niego podłączony jest kabel LAN ( skrętka ) który dostarcza internet do w/w urządzenia, oraz kabel LAN od urządzenia przekazujący internet do komputera. W komputerze internet jest w porządku, przy próbie połączenia się telefonu za pomocą WIFI wszystko ładnie się łączy, ale po wpisaniu adresu w przeglądarkę strona nie wczytuje się, po prostu nie ma internetu. Mam internet radiowy ze stałym, niepublicznym IP. Moje pytanie czy da się to tak skonfigurować aby przez WIFI też był internet. Za pomoc z góry dziękuje
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 43  
    Kupiłeś złe urządzenie, ale prawdopodobnie da się to uratować. Odłącz kabel od anteny, rozłącz się także komputerem od sieci (albo go zrestartuj) i wejdź pod adres http://192.168.1.1

Następnie zmień LAN IP na 192.168.1.253, znajdź ustawienia serwera DHCP i wyłącz go. Możesz teraz podłączyć kabel od anteny - telefon powinien pracować i komputer też.

Jeśli nie będzie - pozostaje wymiana urządzenia na takie, jakie powinno zostać zakupione.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 8  
    Najsampierw chciałbym podziękować za szybką odpowiedź. Ustawienia te dały tak:
    W komputerze internet jest, w telefonie przy próbie połączenia nie może uzyskać adresu IP, może jeszcze jakiś pomysł?? A urządzenie no możliwe aczkolwiek na tej stronie ---> http://forum.android.com.pl/f31/routery-dziaa-ajae-ce-niedziaa-ajae-ce-z-androidem-1058/
    wypisany jest jako współpracujący z moim telefonem. A czy możliwe jest że to wina samego internetu, jest tak ze gdy chce normalnie podłączając kabel od internetu do innego PC, muszę zadzwonić do operatora aby udostępnił go dla tego adresu MAC, wiadomo telefon też ma swój numer MAC.