Usterka wygląda następująco: kasetę sprzęt przyjmuje, próbuje coś zrobić, ale po chwili przechodzi do stanu czuwania, po ponownym włączeniu po chwili znów przechodzi do stanu czuwania. Zadna funkcja z klawiatyry nie działa, kasetę madnetowid oddaje po przyciśnięciu REC. W sprzęcie nie ma oznaczeń pomagających ustawić mechanizm, mode switch jest optyczny (to znaczyże na kole jest kilka szczelin które przesłaniają fotokomórkę). Proszę o pomoc w lokalizacji usterki.[/i]