Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak naprawić "to coś" z podgrzewacza elektrycznego? dam 10 pkt

daniel93 23 Dec 2011 22:37 2806 7
 • #1
  daniel93
  Level 29  
  Zepsuł mi sie bojler zaraz przed świętami :| Jak się okazało grzałka jest sprawna. Przekręcając gałkę regulacji temperatury słuchać pstrykanie. Natomiast zepsuł się ten dziwny twor, którego zdjęcie przedstawiam w załączniku. Nie wiem do końca co to jest. Jest na zbiorniku wpięte do grzałki. Do tego bezpośrednio dochodzi zasilanie, kabelki z kontrolki, oraz grube kable do termostatu(chyba) z gałką. NA dole jest blaszka która popycha 2 blaszki, którze prawdopodobnie robią za jakiś przełącznik.

  Jak się do tego zabrać? Potrzebuję szybkiej odpowiedzi

  Jak naprawić "to coś" z podgrzewacza elektrycznego? dam 10 pkt
 • #2
  carot
  Level 26  
  To bimetal. Odpowiada za wyłączenie jak woda się zagotuje. Najwyżej możesz styki przeczyścić.

  Punkty zachowaj.
 • #3
  kizek
  Level 35  
  Prawdopodobnie jest to bezpiecznik termiczny II stopień. Bardzo możliwe że termostat nie reaguje na temperaturę ( jest uszkodzony, zawiesił się, sklejone styki ).
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  daniel93
  Level 29  
  Problem w tym, że jest on cały czas wyłączony - styki, te na górze nie dotykają do zasilania. Nie wiem dlaczego, bo nic sie nie zawiesiło, ani nie zablokowało. Jak się to nazywa i w jakim sklepie tego szukać?
 • #6
  kizek
  Level 35  
  Tzn. że ma przerwę w obwodzie grzałki? Jakaś nie jasność. Jeżeli zamontujesz go ponownie, to styki powinny być zwarte przy sprawnym wyłączniku bimetalowym. Sklepy z częściami AGD. Zabierz ten element i śmiało do sklepu, sprzedawca na pewno pomoże.
 • #7
  daniel93
  Level 29  
  Grzałka ma opór. Przerwa była w stykach tego dziwnego przełącznika - te 2 kropki na górze. Wcisnąłem ten czerwony plastik mocniej i bimetal przeszkoczył. Styki się przełączyły na stałe. Czy można teraz bezpiecznie używać podgrzewacza? Zanim to sie stało ustawiłem temperaturę na max i możliwe że to spowodowało zadziałanie zabezpiecznia.
 • #8
  kizek
  Level 35  
  Jeżeli zadziałał II stopień zabezpieczenia to warto bliżej sie przyjrzeć temu bojlerowi. Możliwe że była to sporadyczna sytuacja, temperatura wewnątrz zbiornika wzrosła powyżej II stopnia. Zwrócił bym uwagę na ten regulator temperatury nie powinien pozwolić aby zadziałał bezpiecznik termiczny. Powodzenia.