logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć stacyjkę w WSK 175 M21W2, aby włączać akumulator i zapłon?

sv125 26 Gru 2011 14:31 3999 11
REKLAMA
  • #1 10304920
    sv125
    Poziom 12  
    Posty: 90
    Ocena: 29
    witam.jak podłączyć stacyjkę tak aby po wciśnięciu kluczyka włączał się akumulator a po przekręceniu na 1 włączał się zapłon.
    Poniżej zdjęcia stacyjki i elektryki jaka posiadam w WSK 175 m21w2.

    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • REKLAMA
  • #2 10304969
    magneto0909
    Poziom 13  
    Posty: 74
    Pomógł: 3
    Ocena: 76
    Witam. na fabrycznej stacyjce nie możliwe.
  • #3 10305002
    ftp.kowal
    Poziom 36  
    Posty: 2945
    Pomógł: 329
    Ocena: 1836
    Jeśli chcesz podłączyć tą stacyjkę obok to:
    30- stałe napięcie czyli + akumulatora;
    15/54- plus po wciśnięciu kluczyka;
    58- plus po przekręceniu kluczyka w położenia 1,2,3;
  • #4 10305044
    magneto0909
    Poziom 13  
    Posty: 74
    Pomógł: 3
    Ocena: 76
    Kluczyk w pozycji 0 nie ma styków .
  • REKLAMA
  • #5 10305059
    sv125
    Poziom 12  
    Posty: 90
    Ocena: 29
    można jeszcze raz bo nie rozumiem
  • #6 10305066
    ftp.kowal
    Poziom 36  
    Posty: 2945
    Pomógł: 329
    Ocena: 1836
    Chcesz założyć tam stacyjkę od ciągnika tak? Czy jest już założona taka?
  • #7 10305084
    magneto0909
    Poziom 13  
    Posty: 74
    Pomógł: 3
    Ocena: 76
    Na orginale nic nie wymyślisz .kluczyk w pozycji 0 nic nie łaczy dopiero po przekręceniu.
  • #8 10305090
    sv125
    Poziom 12  
    Posty: 90
    Ocena: 29
    tak stacyjka jest od ursusa c-360,nie niema jej tam chcę ja tam założyć
  • REKLAMA
  • #9 10305138
    ftp.kowal
    Poziom 36  
    Posty: 2945
    Pomógł: 329
    Ocena: 1836
    To tak jak napisałem. po wciśnięciu kluczyka 30 mostkuje się z 15 i 54, po przekręceniu w pozycje pierwszą 30 mostkuję się z 58 i 57 po przekręceniu w pozycje nr 2 z 56a i 57 a po przekręceniu na 3 to 56b i 57.
  • REKLAMA
  • #10 10305150
    sv125
    Poziom 12  
    Posty: 90
    Ocena: 29
    wszystko ok ale jak to podłączyć tak aby ten schemat funkcjonował
  • #11 10305227
    ftp.kowal
    Poziom 36  
    Posty: 2945
    Pomógł: 329
    Ocena: 1836
    Teraz wykaż troszkę własnej inicjatywy. Podałem Ci jak załącza się stacyjka w jakiej pozycji kluczyka. Teraz wystarczy ją wstawić zamiast wyłącznika na Twoim schemacie.
  • #12 10305250
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3622
    Podłączenie prostownika - bzdura. Na stacyjce masz STANDARDOWE oznaczenia stosowane w motoryzacji. Tylko je odczytać i wszystko jasne. Możesz sobie podejrzeć, jak to jest podłączone w oryginalnej instalacji. ?Znajdziesz na forum. Tylko trzeba chcieć. Kosz.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat podłączenia stacyjki w motocyklu WSK 175 M21W2. Użytkownik pyta, jak podłączyć stacyjkę, aby po wciśnięciu kluczyka włączał się akumulator, a po przekręceniu na pozycję 1 aktywował zapłon. Odpowiedzi wskazują, że oryginalna stacyjka nie umożliwia takiego działania, a proponowane rozwiązanie polega na zastosowaniu stacyjki od ciągnika Ursus C-360. Użytkownicy podają szczegółowe informacje dotyczące podłączenia przewodów, wskazując na odpowiednie numery styków oraz ich funkcje w różnych pozycjach kluczyka.
REKLAMA