Witam panowie.
Mam problem a mianowicie robię program, w którym jest potrzeba dużo timerów. Wymyśliłem, że z bloku ob1, w którym jest program wywołam sobie markerem blok FB, do którego wrzucę wartości początkowe wejść wyjść i czas s5t#5s. Oczywiście ten blok jest w podobny sposób wywoływany kilkukrotnie tylko, że jest problem taki, że timer wogóle nie liczy tylko od razu wystawia mi wyjście timer s_odt.
Wydaje mi się że blok jest dobrze zaprogramowany bo jak podrzucam inne rzeczy takie jak same markery I/O lub jakieś wartości do przemnożenia to wszystko liczy i działa problem jest tylko z timerem.
Proszę o jakieś szybkie rady lub jakiś program przykładowy w LADzie. Dodatkowo dodam, że cały program czyli markery I/O jest w ob1 i w tym bloku potrzebuje opóźnień.
Nie wiem czy tak jest dobrze ale tak zrobiłem.
Mam problem a mianowicie robię program, w którym jest potrzeba dużo timerów. Wymyśliłem, że z bloku ob1, w którym jest program wywołam sobie markerem blok FB, do którego wrzucę wartości początkowe wejść wyjść i czas s5t#5s. Oczywiście ten blok jest w podobny sposób wywoływany kilkukrotnie tylko, że jest problem taki, że timer wogóle nie liczy tylko od razu wystawia mi wyjście timer s_odt.
Wydaje mi się że blok jest dobrze zaprogramowany bo jak podrzucam inne rzeczy takie jak same markery I/O lub jakieś wartości do przemnożenia to wszystko liczy i działa problem jest tylko z timerem.
Proszę o jakieś szybkie rady lub jakiś program przykładowy w LADzie. Dodatkowo dodam, że cały program czyli markery I/O jest w ob1 i w tym bloku potrzebuje opóźnień.
Nie wiem czy tak jest dobrze ale tak zrobiłem.