mid 136 psid 21 fmi 7 oraz mid 136 psid 23 fmi 7 co to za błędy?
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tampuczi84 napisał:cytrynka25 znalazles moze rozwiazanie problemu? u mnie w volvo fh12 2003 r. pokazuje sie blad "szyna danych przyczepy usterka elektryczna" mid 136 psid 23 fmi 5.
hubert04 napisał:puczi84 napisał:cytrynka25 znalazles moze rozwiazanie problemu? u mnie w volvo fh12 2003 r. pokazuje sie blad "szyna danych przyczepy usterka elektryczna" mid 136 psid 23 fmi 5.
FMI 5
Warunki wygenerowania kodu usterki:
Jednostka sterująca przyjmuje komunikaty tylko na jednym z przewodów łącza ISO 11992 przyczepy.
Możliwa przyczyna:
Zakłócenia elektromagnetyczne.
Zwarcie lub przerwa w przewodach łącza ISO 11992.
Usterka jednostki sterującej EBS przyczepy.
Reakcja jednostki sterującej:
Komunikacja funkcjonuje normalnie, ale tylko na jednym z dwóch łączy.
Zauważalne objawy zewnętrzne:
Żółta lampka.
Odpowiednia kontrola:
Wykonaj czynność MID 136 PSID 23 Łącze ISO 11992 przyczepy, kontrola.
Reasumując masz przerwe w przewodzie 7pin ABS/EBS pomiedzy ciągnikiem a naczepą lub jest uszkodzona wiązka z frątu kabiny do gniazdam 7pin
Dodano po 58 [sekundy]:
przypominam o opcji pomógł
Pozdrawiam i życze udanej naprawy