Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie 3310. Podłącz ponownie ładowarkę. Czy to telefon?

16 Gru 2004 16:44 1209 3
  • Poziom 13  
    witam
    mam maly problem ( bycmoze jest on duzy :)) z nokia 3310.
    mianowicie nabylem ja ze standardowa bateria no i oczywiscie jak to bywa wylaczala sie ona podczas rozmowy, ale co wiecej, kiedy podlaczalem ladowarke telefon ladowal sie chwilke, po czym wyskakiwal komunikat "podlacz ponownie ladowarke", myslalem ze to wina baterii, wymienilem ja na inna, sprawna, jednak problem z ladowaniem powtarza sie, nie moge naladowac baterii, co prawda jesli sie ja troche podladuje to telefon nie wylacza sie juz podczas rozmowy, tylko wlasnie to ladowanie nie chce przebiegac tak jak powinno.

i moje pytanie brzmi, czy jest to wina nokii (soft nie wchodzi w gre bo wgrywalem inny i jest to samo ) czy moze ladowarki, bo jest ona nieoryginalna (Za 4zl).....??

z gory dziekuje za odpowiedz i jakiekolwiek wskazowki
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    żeby wykluczyć winę ładowarki musisz sprawdzić czy na oryginalnej będzie to samo. Osobiście stawiam na złącze baterii (typowy objaw-do wymiany lub czyszczenia), ewentualnie padła przelotka (trzeba zrobić crossa). Jak trzeba zdjęcie solucji to wrzucę, ale polecam opcję "szukaj" bo to typowa usterka.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Witam,
    z identycznym problemem miałem do czynienia (a właściwie moja siostra po zgubieniu oryginalnej ładowarki). Niestety po zakupie zastępczej i po 2-giej wymianie u sprzedawcy i takich samych objawach jak w poście, postanowiłem sam się tym problemem zająć osobiście (zastanowiło mnie to, że pomimo obudowa przypominała oryginał - to nazwa modelu była na przyklejonym "stickerze") . Otóż rozebrałem to "cudo" i stwierdziłem, że te ładowarki to może nie "badziewny" wyrób jak na chińskie możliwości, ale stanowczo to one nie mają wydajności prądowej jak na ten model (bateria 900 lub 1000 mAh). Jedyna rzecz, która się z tego nadaje do wykorzystania to kabelek z wtyczką - no w końcu za parę złotych to i tak dobra cena :). Następnie kupiłem trafko 230V/6V DC/8Wat, obudowę zasilacza pod to trafo (taką od razu zintegrowaną z wtykiem sieciowym i przegródką na elektronikę), mały mostek prostowniczy (1A), kondensator 1000uF/16V (na wyjście z mostka), układ stabilizatora LA 7805 (z małym radiatorkiem bo się trochę grzeje) i kondensator 10uF/16V na wyjście - no i oczywiście ten kabel z odzysku. Po poskładaniu tego do kupy nawet bez obwodu drukowanego (szkoda zachodu) - ładowanie działa jak należy. Koszt ww. elementów to ok. 20 zł. Jedyną wadą tego rozwiązania jest to, że ładowarka jest trochę większa i cięższa (waga transformatorka sieciowego) ale liczy się efekt końcowy.

Dopisane:
    Aha, w odniesieniu do tego co napisał Manix (jego post wpłynął w trakcie pisania mojego), to oczywiście byłem 100% pewien, że to wina ładowarki - bo udało mi się naładować baterię telefonu z zasilacza laboratoryjnego. Więc, aby zbytnio nie popadać w niepotrzebne koszty faktycznie trzeba wykluczyć winę ładowarki, baterii i samego gniazdka w aparacie.
  • Poziom 13  
    dzieki wielkie za szybka odpowiedz, oczywiscie sprawdze ladowanie na oryginalnej ladowarce, a co do solucji jak zrobic mostek to chyba znalazlem, rzeczywiscie, bylo o tym juz pisane, wiec przepraszam za w sumie niepotrzebnego posta, ale dobrze, ze Mariopi napisal chociaz z jakich czesci zrobic domowym sposobem ladowarke do nokii :]

pozdrawiam