Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Netia 7 Mb/s, router TP-LINK TD-W8901G - wolny internet

30 Gru 2011 23:22 2289 6
  • Poziom 2  
    Korzystam z internetu Netia (7 Mb/s) , kupiłam router marki tp-link polecany w sklepie z elektroniką ( model TD-W8901G ). Niestety ,mimo przeprowadzanych testów ,które wykazują ze faktycznie prędkość internetu jest równa około 7Mb/s to internet działa fatalnie. Mając 3 razy wolniejsza prędkość działał o niebo lepiej.

mam kartę sieciową- surecom ep-320x-r100/10m pci adapter i zastanawiam się czy wina nie leży tutaj. może należałoby ja zmienić?
  • Poziom 39  
    To w końcu działa dobrze czy źle w czym masz problem, z transferem, pingami, bo jak twierdzisz ze transfer jest prawidłowy to o co chodzi ?
    Kiedy miałeś wolniejsze łącze przed zakupem routera ?
  • Poziom 19  
    Sprawdz jakis inny komputer/y i wtedy bedziesz wiedziec czy problem lezy po stronie routera czy komputera.

Jesli na innym routerze i wolniejszym internecie, wszystko chodzilo szybciej, to raczej nie wina karty.
    Mowimy tutaj o internecie przez kabel, a nie bezprzewodowym?

Co dokladnie chodzi wolniej? Wczytywanie stron? Sciaganie plikow? Bo testy jak piszesz wskazuja predkosc ok 7Mbit (robione np: na speedtest.net)?
  • Poziom 2  
    Bródka napisał:
    To w końcu działa dobrze czy źle w czym masz problem, z transferem, pingami, bo jak twierdzisz ze transfer jest prawidłowy to o co chodzi ?
    Kiedy miałeś wolniejsze łącze przed zakupem routera ?

Strony ładują się wolniej. Najbardziej widać pogorszenie jakości internetu oglądając filmy online. strasznie się zacinają , wcześniej można je było oglądać bez problemu.
    Ktoś mi podpowiedział ze być może komputer jest zbyt wolny dla tej prędkości internetu- trochę w to wątpię, bo nie jest ona megaszybka.

Może wymiana procesora na szybszy, lub zwiekszenie RAMu coś by zmieniło?(procesor Duron XP 1000MHz 5x200 , RAM około 640)
  • Poziom 39  
    zmarnowany.kwiat napisał:
    Może wymiana procesora na szybszy, lub zwiekszenie RAMu coś by zmieniło?(procesor Duron XP 1000MHz 5x200 , RAM około 640)

Przy takim sprzęcie nie dziwota ze filmy ci sie ścinają zwłaszcza te z YU, po zwiększeniu prędkości łącza serwisy oferujące filmy zwiększają także ich jakość bo wiedzą że twoje łącze jest w stanie pobierać większe ilości danych, ale w przypadku twojego komputera to męczarnia bo nie jest w stanie przetworzyć tego typu filmów i nie ważne co byś dołożył nic tego nie zmieni, komputer masz całkowicie do wymiany, w przypadku YU możesz zmienić jakość filmów od najsłabszej jakości 240p po przez 360p i 480p, większej nie ma co bo już przy 480p twój komputer może sie dławic
  • Poziom 2  
    całkowicie do wymiany? Nie chcę inwestować przesadnie w komputer stacjonarny.Chciałabym żeby działał prawidłowo. Nie wystarczy wymienić jakiejś części? Liczę na podpowiedź jaką:)