Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Demontaż odkurzacza Dirt Devil Infinity V8 Multicyclone M5020

rabasnup 31 Gru 2011 16:57 5807 11
  • #1 31 Gru 2011 16:57
    rabasnup
    Poziom 12  

Witam, mógłby mi ktoś napisać jak rozebrać ten odkurzacz? Odkręciłem wszystkie widoczne wkręty, które znajdują się od strony spodniej i nie jestem w stanie rozdzielić obu pokryw (góra/dół). Jeśli ktoś był by miły i opisał krok po kroku jak go rozebrać by dostać się do silnika i kabla zasilającego, lub zamieścił zdjęcia czy film. Z góry dziękuję.

Moderowany przez mrhari:

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0 11
  • #2 17 Sty 2012 20:58
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Witam, na bank Chinole pochowali zatrzaski więc musisz kombinować :D

0
  • #3 19 Sty 2012 18:17
    obywatelpawel
    Poziom 9  

Witam ja również walczę z odkurzaczem rozkręciłem śrubki od spodu, tą od uchwytu szczotki i d.... nie chce się rozejść . Odetkałem również zatyczkę z kółka nic tam ni ma. Rozkręcam ponieważ coś z włącznikiem nie działa. Poprawka jest śrubka zatyczkę ściągnąłem i znalazłem jeszcze jedna śrubkę, trzeba wsunąć śrubokręt pod kółko śrubka znajduje się miedzy jasnym a ciemnym plastikiem. ciężko to wytłumaczyć ale jest.

1
  • #4 19 Sty 2012 21:48
    AC230V
    Poziom 20  

Jaki sens jest to rozbierać? Silnik jednorazowy, nie rozbieralny- nic się w nim nie wymieni. Zwijacz pewnie też jednorazowy i zagniatany (brak możliwości wymiany kabla). To jest najgorszy odkurzacz jaki może być, kilka takich samych odkurzaczy może mieć zupełnie różne silniki, zwijacze i w innych miejscach zatrzaski.

-1
  • #5 20 Sty 2012 15:16
    obywatelpawel
    Poziom 9  

Taki gdyż moja kobieta urwała włącznik, teraz odkurzacz załącza się od razu po włączeniu do sieci. Jak dla mnie na dwa dywany wystarczy w zupełności ja dałem za niego 100 pln.

0
  • #6 20 Sty 2012 15:46
    AC230V
    Poziom 20  

Nie lepiej sprzedać go i kupić zwykły używany odkurzacz zelmera? Ciągnie na pewno lepiej a i łatwiej się serwisuje, a z dostępem do części zamiennych nie ma problemu.

Dodano po 42 [sekundy]:

Ale nie odbiegajmy od tematu, nawet nie wiemy czy taki włącznik jest dostępny do zakupu, ale bardzo możliwe jest że da się jakiś dopasować.

0
  • #7 21 Sty 2012 21:15
    rabasnup
    Poziom 12  

chciałem go rozebrać by upewnić się czy przypadkiem coś nie wessał do silnika, bo po umyciu filtra przed-silnikowego zapomniałem go założyć z powrotem i przypomniałem sobie dopiero po 10 minutach odkurzania łóżek, dywanu... :oops:

teraz już wiem jak cenne (lecz rzadko stosowane :() są w odkurzaczach zabezpieczenia przed pracą bez filtra :D

0
  • #8 23 Sty 2012 14:41
    AC230V
    Poziom 20  

W tym odkurzaczu nic nie jest cenne bo jest bardzo tani, a i ten cały filtr niewiele daje.

0
  • #9 24 Sty 2012 15:27
    rabasnup
    Poziom 12  

AC230V napisał:
    W tym odkurzaczu nic nie jest cenne bo jest bardzo tani, a i ten cały filtr niewiele daje.

Możesz napisać co może być "cenne" w odkurzaczu? :D a i napisz jeszcze jaki odkurzacz/filtr ew. by coś "dał", bo w tym jest filtr HEPA i wydawało mi się że filtrację ma dużo lepszą niż choćby workowy Zelmer z ACF-em, choć mogę się mylić.

0
  • #10 24 Sty 2012 21:29
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

1. AC230V - co to za bzdurne odpowiedzi ??

Naprawia się zarówno odkurzacze zelmerowskie jak i opisane powyżej. Wymiana wyłącznika to mały koszt, a z samego demontażu zostaje ich pełno bo są jednakowego typu. Dodatkowo większość producentów montuje silniki rozbieralne, które spokojnie sie naprawia, a jedynym wyjątkiem tutaj będzie wymiana wirnika czy stojana. Gdybym każdej osobie, która przynosi mi sprzęt do naprawy wciskał na siłę, że to badziewny sprzęt i nie ma sensu naprawiać wyłącznika, mało tego, miał do niej pretensje że kupiła Dirt Devil, a nie zelmer, szybko musiałbym zwijać interes. Dlatego też uważam, że teksty "Po co to w ogóle rozbierać itd" za bezsensowne i kłócące się z ideą forum.

2. Rabansup: Jeżeli nie znajdziesz takiego wyłącznika w sklepie, pisz na pw.

0
  • #11 25 Sty 2012 22:12
    kamild90210
    Poziom 17  

Szukasz wyłącznika czy chodzi o dzwignię wyłącznika? same wyłączniki występują dostaniesz wszędzie

0
  • #12 28 Sty 2012 18:14
    rabasnup
    Poziom 12  

dzi_dziuś napisał:
    2. Rabansup: Jeżeli nie znajdziesz takiego wyłącznika w sklepie, pisz na pw.

kamild90210 napisał:
    Szukasz wyłącznika czy chodzi o dzwignię wyłącznika? same wyłączniki występują dostaniesz wszędzie

a czy jak gdzieś pisałem coś o wyłączniku? :D

0