Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wirowanie w pralce PDN 885

mechanik34 03 Sty 2012 21:48 2168 13
  • #1 03 Sty 2012 21:48
    mechanik34
    Poziom 12  

Witam.
    Mam problem z pralką PDN885 która nie wiruje.Okręciłem dwa razy programator i wirowanie się pojawiło do samego końca co może wskazywać na jego uszkodzenie.Jednak nie daje mi spokoju bardzo ciepły moduł wirowania.Nie wiem czy on ma tak pracować czy to jego normalna temperatura czy ma być całkiem zimny podczas wirowania.Przy jednej z nieudanych prób uruchomienia wirowania zauważyłem że silnik nie miał mocy obrócić bębna z praniem i po 10 sekundach głośnego buczenia nie reagował na włączanie wirowania.Odczekałem i obróciłem dwa razy programator i wirowanie zostało wykonane prawidłowo co wskazuje na sprawny silnik.Otworzyłem osłony i sprawdziłem wizualnie silnik którego uzwojenie wygląda jak z fabryki bez żadnych odcieni i śladów przegrzania.Sprawdziłem kondensator i jest dobry.Hydrostat poziom wody załączą prawidłowo.Czy ktoś miał podobny problem? Czy muszę się liczyć z koniecznością wymiany modułu?

Dzięki za porady i pozdrawiam

0 13
  • #2 03 Sty 2012 21:59
    skryn
    Admin grupy AGD

Odwieczny problem w PDN...
    Fajka hydrostatu.

0
  • #3 04 Sty 2012 00:43
    mechanik34
    Poziom 12  

co ma z tym fajka hydrostatu?

0
  • #4 07 Sty 2012 00:48
    elektro-dom
    Poziom 22  

...czysta fajka hydrostatu - prawidłowy poziom wody i przełączanie hydrostatu na wirowanie...ot co :)
    A w tym modelu wirowanie można sprawdzić tylko jeśli ustawi się na ostatnie płukanie, by sama doszła do wirowania - ręczne ustawianie programatora na program wirowania może nie działać...
    Wirowania też nie będzie jak włożysz za mało prania - temat wielokrotnie poruszany i związany z systemem rozkładania bielizny. A na koniec wirowania nie będzie gdy nie odda do końca wody.
    Użyj szukajki, bo o tym modelu to jest tu chyba wszystko...
    pzdr.

0
  • #5 07 Sty 2012 10:02
    mechanik34
    Poziom 12  

Dzięki, sprawdziłem wszystko.Programator zacina się nieraz przy funkcji wirowania.Poziom wody jest właściwy i wylewa wszystko, nawet pompę słyszę że wszystko wylane.Przy jednym nastawieniu podniosła pranie obracając 1/4 obrotu i słychać było głośne buczenie silnika.Za trzecim nastawieniem załączyło się wirowanie prawidłowo do samego końca.Moduł wirowania jest bardzo ciepły.Czy to może być objaw jego zużycia czy to normalne?
    Hydrostat przeczyszczony,trójnik hydrostatu pod zbiornikiem czysty,próbowałem hydrostat wdmuchując powietrze i słychać jak pracuje.Dlatego na mojej uwadze pozostaje programator który ma 15 lat i moduł w drugiej kolejności który na ciepłą osłonę nad płytką.

0
  • #6 07 Sty 2012 12:43
    ~wac
    Poziom 20  

U mnie w takiej samej sprawnej pralce też ma moduł ciepły po wirowaniu.Myśle ,że to normalne.Moim zdaniem do sprawdzenia programator czy nie ma powypalanych ścieżek

0
  • #7 07 Sty 2012 19:34
    mechanik34
    Poziom 12  

też tak myślę bo raz jest wirowanie 5 razy nie ma.Skoro hydrostat załącza i wyłącza poziom wody a silnik wygląda jak z fabryki na uzwojeniu,moduł jest w stanie przeprowadzić funkcje wirowania to pozostaje tylko ten programator

0
  • #8 07 Sty 2012 19:45
    nares
    Specjalista AGD

mechanik34 napisał:
    Sprawdziłem kondensator i jest dobry

Wymień.

0
  • #9 07 Sty 2012 20:16
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

mechanik34 napisał:
    to pozostaje tylko ten programator

Na pewno nie. Może za mało prania a wtedy tak się może dziać.

0
  • #10 07 Sty 2012 22:28
    mechanik34
    Poziom 12  

prania było wystarczająco

0
  • #11 07 Sty 2012 22:49
    zhudomel
    Specjalista AGD

nares napisał:
    mechanik34 napisał:

Wymień.
    Też tak myślę. Jeżeli mu nie zmierzyłeś pojemności, to go nie sprawdziłeś. A opis wskazuje na jego winę.

0
  • #12 08 Sty 2012 00:18
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

nares napisał:
    mechanik34 napisał:

Wymień.

Potwierdzam. Samo sprawdzenie przyrządem pojemności nic nie daje . Miałem przypadki że silniki indukcyjne pralek ciągnęły poprawnie obroty z praniem przez pierwsze 3-5 minut a potem "zdychały", po wymianie kondensatorów hulały aż miło.

0
  • #13 08 Sty 2012 00:31
    Arcus1977
    Poziom 21  

Podstawienie kondensatora, czy też dokładne wyczyszczenie całej komory presostatu niewiele kosztuje, więc może warto się upewnić przed wymianą programatora.
    Ale gdybyś nawet musiał go wymienić- warto, wiedz, że tak dobrej pralki już nie kupisz.
    Powodzenia.

0
  • #14 08 Sty 2012 04:08
    mechanik34
    Poziom 12  

kondensator sprawdzałem przez wymianę na inny

0