Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka pdn885 nie wiruje, słychać pompę, silnik nie pracuje.

meo14 08 Kwi 2006 15:40 2859 9
  • #1 08 Kwi 2006 15:40
    meo14
    Poziom 10  

Witam chodzi o pralkę PDN 885 wszystko działa cały program tylko jak dochodzi do momentu kiedy ma wirowac to zaczyna układac chyba bo buja raz w lewo raz w prawo programator jak przeskoczy na wirowanie wtedy cisza silnik stoi tylko słychac pompe wody jak pracuje ,czasami wiruje normalnie ale to sa sporadyczne przypadki ,co moze byc przyczyna ?

0 9
  • #2 08 Kwi 2006 15:47
    skrynowa
    Poziom 11  

A jakie wtedy ciuchy prales?
    Moze nie wywazyly sie?
    Czesto mam problem ze spreawdzaniem pralek, w ktorych piore jedna rzecz, aby spr4awdzic wirowaniwe.
    No za cholerre nie chce pojsc.

1
  • #4 09 Kwi 2006 13:44
    meo14
    Poziom 10  

dzięki za zainteresowanie ale to nie hydrostat poniewasz wymieniony na nowy niedawno bo właśnie były problemy z nabieraniem wody wymieniłem i jest ok ,problem jest pewnie w czymś innym tu nie chodzi o pranie ile jest w bębnie bo puściłem ją sama bez prania i też nie chciała wirować w momecie gdy ma wirować silnik stoi i ani drgnie jest cisza ,może jeszcze cos wam przychodzi do głowy?

0
  • #5 09 Kwi 2006 13:55
    skryn
    Admin grupy AGD

meo14 napisał:
    dzięki za zainteresowanie ale to nie hydrostat poniewasz wymieniony na nowy niedawno bo właśnie były problemy z nabieraniem wody wymieniłem i jest ok.

A czy ktoś kazał Ci wymieniać hydrostat?
    Tej części się nie wymienia (b. rzadko), natomiast miałeś wyczyścić układ hydrostatu- czynność najczęściej wykonywaną w tym typie pralki!
    Po co komplikujesz sobie i nam życie?
    Linki masz wyżej.

0
  • #6 10 Kwi 2006 15:42
    Ziutek88
    Poziom 10  

Często dochodziło do zapchania rurki hydrostatu. Na dole tej czarnei grubszej która jest połączona z tą cienką przezroczystą.Tam w czarnej zawsze zbierają sie brudy. A szczególnie jak jest przerwa w praniu.

0
  • #7 10 Kwi 2006 19:39
    meo14
    Poziom 10  

panowie jak napisałem wyzej to nie hydrostat problem z wodą miałem kiedys czyściłem rurke ale pewnego dnia czyszczenie nie pomogło musiałem wymienic hydrostat i po wymianie hydrostatu jak ręką odjoł ,problem zapewne tkwi w czymś innym ,ostatnio robiłem ,no żona robiła 3prania jedno po drugim i 2 wywirowało a 3-cie nie ,nawet jak wyjołem pranie i puściłem ja pusto to juz nie chciała wirowac od tej pory juz nie prałem ale ona tak ma pewnie teraz włącze i bedzie normalnie albo nie jak ja co napadnie .

0
  • #8 10 Kwi 2006 20:49
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika

meo14 napisał:
    panowie jak napisałem wyzej to nie hydrostat problem z wodą miałem kiedys czyściłem rurke ale pewnego dnia czyszczenie nie pomogło musiałem wymienic hydrostat i po wymianie hydrostatu jak ręką odjoł ,problem zapewne tkwi w czymś innym ,ostatnio robiłem ,no żona robiła 3prania jedno po drugim i 2 wywirowało a 3-cie nie ,nawet jak wyjołem pranie i puściłem ja pusto to juz nie chciała wirowac od tej pory juz nie prałem ale ona tak ma pewnie teraz włącze i bedzie normalnie albo nie jak ja co napadnie .

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie posty i podane linki,zastanów sie trochę,pomyśl,a następnie przeczyśc ten układ ciśnieniowy.Jeśli pytasz o radę serwisantów,to zrób to co sugerują i dopiero jak to nie pomoże ,to pisz.

1
  • #9 10 Kwi 2006 21:11
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 10 Kwi 2006 21:43
    eeban
    Specjalista AGD

Skoro twierdzisz że hydrostat nowy ,układ hydrostatu sprawny to ci zostaje moduł lub programator teraz by się zastanowić czy lepiej sprawdzić ten układ hydrostatu jeszcze raz,bo dwa sprawne programatory po co trzymac cena około200.
    Pozdrawiam

0