Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę zainstalować sterowników do płyty głównej Gigabyte GA-M61SME-S2

09 Sty 2012 00:28 2853 4
  • Poziom 30  
    Witam!

Wiążę się z takim problemem.

Jakiś miesiąc temu komputer był w serwisie bo spaliła się płyta główna. Serwis wstawił używkę, która działa ok, ale po serwisowaniu komputera zaczęły się problemy z kartą graficzną - po jakimś czasie od włączenia komputera (kilka godzin) odmawia posłuszeństwa - np. nie da się uruchomić żadnej gry. Siada DirectDraw i Direct3D. Oczywiście sterowniki do karty graficznej przeinstalowane, DirectX też nowy i nic.

Zauważyłem, że może to być wina sterowników do płyty głównej, ale nie mogę zainstalować sterowników dedykowanych do mojego modelu bo instalator twierdzi tak:

"Wykryte zostały wcześniejsze sterowniki Narzędzia systemowe NVIDIA.
    Aby zapewnić właściwą instalację nowych sterowników, trzeba odinstalować istniejące sterowniki".

Na poprzedniej płycie głównej były nForce chyba 570, podczas serwisu chyba nie instalowali nowych.

I w czym jest problem - odinstalowałem te stare sterowniki ale chyba nie do końca coś poszło bo cały czas nie mogę zainstalować nowych, próbowałem już programem Driver Cleaner 3 ale się same przywracają cały czas...

Proszę o radę...

System: Win XP SP3
    grafa: Radeon X800 GTO 256MB/256bit
    płyta główna: Gigabyte GA-M61SME-S2
    procesor: AMD Athlon 64 3500+

Jak odinstalować do reszty stare sterowniki i zainstalować nowe od płyty głównej? Revo uninstaller i CCleaner też już próbowałem... Bez rezultatów...

Proszę o pomoc.
  • Poziom 30  
    Nie pomaga...
  • Poziom 20  
    Witam.
    Jesteś pewien że masz właśnie taką płytę główną ? Serwis mógł wymienić na coś podobnego... otwórz obudowę i spisz z płyty jej model oraz wersję (z reguły dolny lewy róg).

No chyba że już tak zrobiłeś, to jeżeli w grę wchodzi reinstalacja systemu, to ją proponuję, wtedy wgrywasz wszystkie sterowniki na nowe ze strony producenta i wszystko powinno chodzić jak się należy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Sprawdź w menadżer urządzeń, wyświetlając ukryte urządzenia, czy aby tam coś takiego nie figuruje. Jeśli tak, wywal manualnie. Poza tym, dla pewności usuń sterowniki karty graficznej, i dopiero na "czysto", instaluj do chipsetu, a potem grafika.