Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Makro - wyszukiwanie i zaznaczanie tekstu z zbioru komórek

LBDC 12 Sty 2012 15:34 3402 5
  • #1 12 Sty 2012 15:34
    LBDC
    Poziom 7  

Witam

Problem jest następujący analizując zadania 20 brygadzistów (20 kolumn) każdy z nich wykonuje 30 zadań (30wierszy) z listy 50 zadań. Potrzebuje waszej pomocy w określeniu makra lub alternatywnego pomysłu na to aby wpisując w określoną komórkę lub przycisk dane zadanie, excel wyszuka i zaznaczy mi dane zadanie z zbioru zadań wszystkich brygadzistów.
    Przesyłam również przykład aby zwizualizować mój problem oraz plik do wyszukiwania i zaznaczania liczb. Próbuje przekształcić kod tak aby działał nie na liczby a na tekst lecz średnio mi to idzie może, którymś z Państwa się to uda jednakże jeżeli macie inne pomysł to z chęcią wykorzystam.

0 5
  • #2 12 Sty 2012 15:44
    pitermxa
    Poziom 17  

Dlaczego w przedstawionych tabelach masz cyrfy a nie tekst, czy docelowo ma być tam tekst czy cyfry?

0
  • #3 12 Sty 2012 16:03
    LBDC
    Poziom 7  

Przepraszam przesłałem zły plik. Już przesyłam poprawiony, tak jak już wspomniałem liczy się forma tego proszę się nie sugerować ogromem tej tabeli hehe.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Sty 2012 16:44
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Spróbuj procedury zdarzeniowej. Np

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Wklej w kod arkusza, kwestię formatowania pozostawiam Tobie...

0
  • Pomocny post
    #5 13 Sty 2012 13:04
    marek003
    Poziom 40  

Ponieważ zamknąłeś topik
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10386297#10386297
    dodam tutaj (i tylko do niego się odnoszę)

Makro z okienkiem do wyszukiwania jest niepotrzebnie dla ciebie (pod tekst) rozbudowane i można je spokojnie skrócić do paru linijek.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

W załączeniu przykład

A co do głównego tematu bardzo mi się podoba rozwiązanie kolegi adamasa_nt i uważam że jest jak najbardziej trafione.

0
  • #6 13 Sty 2012 14:22
    LBDC
    Poziom 7  

Wielkie dzięki za pomoc oszczędziliście mi sporo roboty

0