Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Sony vaio ( windows 7) nie chce sie uruchomić

kamila_3 13 Sty 2012 16:31 7679 3
  • #1 13 Sty 2012 16:31
    kamila_3
    Poziom 2  

Mam problem z Windowsem 7 . Na komputerze po uruchomieniu pojawia sie niebieski ekran który po chwilio znika by pojawiło się okno :
    Odzyskiwanie po błędzie systemu Windows

Uruchamianie systemu Windows nie powiodło się. Przyczyną może być niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania.

Jeśli pliki systemu Windows zostały uszkodzone lub niepoprawnie skonfigurowane, narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia może pomóc w zdiagnozowaniu i rozwiązaniu problemu. Jeśli podczas uruchamiania wystąpiła przerwa w zasilaniu, wybierz opcję Uruchom system Windows normalnie.

1. Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania (zalecane)
    2. Uruchom system Windows normalnie

Gdy chce uruchomić system normalnie ponownie pojawia się niebieski ekran który po chwili znika i ponownie moge wraca do ekranu z wyborem sposobu uruchomienia systemu.

Przy wybraniu opcji pierwszej pojawia się Trwa ładowanie plików przez system Windows . A potem ekran z okienkiem: System Recovery Options . Jedyne co moge zmienić to : Select a keybord input method . Przy pozostawieniu początkowego ustawienia US pojawia sie okienko :
    Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia

Nie można uruchomić komputera.
    Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania sprawdza, czy w systemie nie ma problemów...
    W razie znalezienia problemów, narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia naprawi je automatycznie. Komputer może się uruchomić ponownie kilka razy podczas tego procesu.
    Nie zostaną dokonane żadne zmiany w plikach lub informacjach osobistych. Może to potrwać kilka minut.

(tu sobie leci paseczek postępu od lewej do prawej w kółko)
    Trwa wyszukiwanie problemów...
    Czekam chwile aż pojawia sie że urządzenie to nie może naprawić komputera automatycznie i mam dwie opcje :
    1. Wysłać informacje o tym problemie ( co jest zalecane )
    2. Albo nie wysłać

Przy kliknięciu wyślij pojawia się okno :
    Startup Repair
    Windows cannot repair this computer automatically
    If you have recently attached a device to this computer, such as a camera or portable music player, remove it and restart your computer. If you continue to see this message, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

Pod spodem moge jeszcze zobaczyć :
    1.View diagnostic and repair details
    lub 2. View advanced options for system recovery and support

Przy kliknięciu w drugie pojawia sie kolejne okno w którym moge się zalogować na swoje konto . Po zalogowaniu pojawia sie takie okno :
    http://www.bleepstatic.com/tutorials/windows-...overy-command-prompt/choose-recovery-tool.jpg

Czy ktoś wie co mogę zrobić by to naprawić ? Problem pojawił sie dzisiaj kiedy chciałam uruchomić komputer .Nie instalowałam żadnych nowych programów wczoraj , tylko korzystałam z internetu . Z góry bardzo dziękuje za pomoc , ponieważ na prawde nie mam pojęcia co zrobić .

• #2 13 Sty 2012 18:11
    wojtekb1x2
    Poziom 14  

większa część opisu jest zbędna.

Ale ok. Jeśli możesz po uruchomieniu komputera wciśnij F8, spróbuj wybrać
    - ostatnia dobra konfiguracja

Tryb awaryjny- jeśli pomoże to sprawdź sterowniki
    komputer->właściwości->zaawansowane ustawienia systemu tam znajdziesz uruchamianie i odzyskiwanie ,odznacz "automatycznie uruchom ponownie, po restarcie bluescreen nie zniknie

• #3 13 Sty 2012 18:37
    kamila_3
    Poziom 2  

Niestety ale przycisk F8 nic nie zmienił . Nie pojawiło się żadne nowe okno . Wszystko wygląda tak samo jak wcześniej .

• #4 13 Sty 2012 18:58
    wojtekb1x2
    Poziom 14  

kiedy pojawia się niebieski ekran, zaraz po uruchomieniu komputera ,podczas ładowania windowsa, dokładnie w którym momencie.

Zaraz po uruchomieniu komputera naciskaj F8. powinno pojawić się menu z opcjami uruchomienia. Wtedy wybierz "ostatnia dobra konfiguracja ", jeśli nie zadziała to po restarcie znowu F8 i wybierz "tryb awaryjny". A reszte napisałem wyżej

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME