Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena do amplitunera yamaha rx-v 661

mariuszbanc 13 Sty 2012 18:19 2708 8
  • #1 13 Sty 2012 18:19
    mariuszbanc
    Poziom 2  

Witam :D czy amplituner yamaha rx v 661 będzie współpracował z anteną do odbioru cyfrowego ??? Pozdrawiam

0 8
  • #2 13 Sty 2012 19:15
    Pablo1964
    Moderator

Nie ma anten wyłącznie do odbioru cyfrowego.

0
  • #3 30 Sty 2012 09:18
    mariuszbanc
    Poziom 2  

Witam serdecznie
    Podłączyłem antenę dookolną instalując ją na dachu bloku - odbiór można ocenić na 3= , kupiłem też antenę dookolną z zasilaczem i po podłączeniu skutek taki sam. W odległości około 30 km od mojego miejsca zamieszkania niedawno został uruchomiony nadajnik cyfrowy - może są jakieś anteny, które umożliwiłyby jakiś dobry odbiór sygnału???. A jeszcze jedno w bliskiej odległości od mojego bloku dach jednego z dużych budynków został pokryty blachą miedzianą czy to może mieć wpływ na jakość sygnału radiowego ???
    Proszę o pomoc jak sobie z tym problemem poradzić.
    Pozdrawiam

0
  • #5 30 Sty 2012 13:31
    seba65310
    Poziom 21  

Jeśli takie anteny nie przyniosły efektu to pozostają tylko profesjonalne :Link

0
  • #6 30 Sty 2012 14:03
    Adi01
    Poziom 18  

Z tego co wiem anteny dookólne spisują się raczej nieszczególnie, dlatego tymczasowo mam taką Link (do nadajnika ok. 35km) i spisuje się w miarę przyzwoicie a docelowo po wielkich trudach udało się zdobyć AR3/CCIR/UKF-FM. Normalnie jest niedostępna i nie wiadomo kiedy znowu będzie w sprzedaży.
    mariuszbanc, pozostaje Ci tylko AR9 lub zamiennik AR3 Link - ma praktycznie te same parametry. Dziś miałem kupować 3RZB ale mieli jeszcze ostatnią AR3, której oficjalnie nie ma już od jakiegoś czasu :D

0
  • #7 30 Sty 2012 20:59
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

mariuszbanc napisał:
    Podłączyłem antenę dookolną instalując ją na dachu bloku - odbiór można ocenić na 3= , kupiłem też antenę dookolną z zasilaczem i po podłączeniu skutek taki sam.

Mało danym a tak wymienione anteny o niczym nie świadczą.
    --- To tak jakbym zapytał Ciebie " kupiłem samochód i słabo jedzie - dokupiłem mu lepsze paliwo i dalej słabo, Co zrobić " ---
    Cytat:
    W odległości około 30 km od mojego miejsca zamieszkania niedawno został uruchomiony nadajnik cyfrowy - może są jakieś anteny, które umożliwiłyby jakiś dobry odbiór sygnału???

Wszystkie anteny odbierają każdą emisję a sygnał "analogowy" czy "cyfrowy" to tylko emisja sygnału i aby odebrać (zdekodować) taką emisję, należy mieć poprawny dekoder i już.

Regulamin pkt 3.1.15 .

Pozdrawiam.

0
  • #8 30 Sty 2012 22:03
    mariuszbanc
    Poziom 2  

Antena dookólna z zasilaczem, o której pisałem to kupiona na allegro cyt. ( Antena radiowa UKF / FM z wzmacniaczem zewnętrzna dookólna radiowa "HOKEJ AKTYWNA"). Z tego co producent zapewniał opisując tą antenę przeznaczona jest ona do odbioru słabych sygnałów radiowych w zakresie UKF i FM wokół swojej osi. Przystosowana jest do eksploatacji w otwartej przestrzeni. Przez odpowiednie ułożenie ramion dipola półfalowego i jednego z najlepszych, a zarazem najmniej podatnego na zakłócenia wzmacniacza, antena ta ma znakomity zysk energetyczny. Rezystancja wyjściowa anteny wynosi 75 Ohm ale jak już wspominałem u mnie się ona nie sprawdziła.
    Zastosuję jeszcze jedną z anten, którą proponujecie tj. profesjonalną.
    Dzięki serdeczne za pomoc.
    Pozdrawiam

0
  • #9 31 Sty 2012 08:01
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

mariuszbanc napisał:
    Antena dookólna z zasilaczem, o której pisałem to kupiona na allegro cyt. ( Antena radiowa UKF / FM z wzmacniaczem zewnętrzna dookólna radiowa "HOKEJ AKTYWNA").

Jeszcze tylko chciałbym pokazać koledze mariuszbanc co i jak potrafi "zrobić" REKLAMA.

Przykłady :

Cytat:
    Z tego co producent zapewniał opisując tą antenę przeznaczona jest ona do odbioru słabych sygnałów radiowych w zakresie UKF i FM wokół swojej osi.

Słowa " zakresie UKF i FM ..." (UKF to faktycznie wycinek pasma ale FM to tylko typ emisji nie mający nic wspólnego z anteną)
    Cytat:
    Przez odpowiednie ułożenie ramion dipola półfalowego i jednego z najlepszych, a zarazem najmniej podatnego na zakłócenia wzmacniacza, antena ta ma znakomity zysk energetyczny.

I tu sam producent się "zapomniał" pisząc bzdury. Ogólnie antena Dipol ma zysk 0dBd a to Wzmacniacz ma mieć ten znakomity zysk energetyczny a nie Antena.

Jak czytam takie Reklamy to w około 90% są one sprzeczne z tym co tam napisano a i po prostu kłamią.

Pozdrawiam.

0