Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena do amplitunera yamaha rx-v 661

mariuszbanc 13 Sty 2012 18:19 2834 8
 • #1 13 Sty 2012 18:19
  mariuszbanc
  Poziom 2  

  Witam :D czy amplituner yamaha rx v 661 będzie współpracował z anteną do odbioru cyfrowego ??? Pozdrawiam

  0 8
 • #2 13 Sty 2012 19:15
  Pablo1964
  Moderator

  Nie ma anten wyłącznie do odbioru cyfrowego.

  0
 • #3 30 Sty 2012 09:18
  mariuszbanc
  Poziom 2  

  Witam serdecznie
  Podłączyłem antenę dookolną instalując ją na dachu bloku - odbiór można ocenić na 3= , kupiłem też antenę dookolną z zasilaczem i po podłączeniu skutek taki sam. W odległości około 30 km od mojego miejsca zamieszkania niedawno został uruchomiony nadajnik cyfrowy - może są jakieś anteny, które umożliwiłyby jakiś dobry odbiór sygnału???. A jeszcze jedno w bliskiej odległości od mojego bloku dach jednego z dużych budynków został pokryty blachą miedzianą czy to może mieć wpływ na jakość sygnału radiowego ???
  Proszę o pomoc jak sobie z tym problemem poradzić.
  Pozdrawiam

  0
 • #5 30 Sty 2012 13:31
  seba65310
  Poziom 21  

  Jeśli takie anteny nie przyniosły efektu to pozostają tylko profesjonalne :Link

  0
 • #6 30 Sty 2012 14:03
  Adi01
  Poziom 18  

  Z tego co wiem anteny dookólne spisują się raczej nieszczególnie, dlatego tymczasowo mam taką Link (do nadajnika ok. 35km) i spisuje się w miarę przyzwoicie a docelowo po wielkich trudach udało się zdobyć AR3/CCIR/UKF-FM. Normalnie jest niedostępna i nie wiadomo kiedy znowu będzie w sprzedaży.
  mariuszbanc, pozostaje Ci tylko AR9 lub zamiennik AR3 Link - ma praktycznie te same parametry. Dziś miałem kupować 3RZB ale mieli jeszcze ostatnią AR3, której oficjalnie nie ma już od jakiegoś czasu :D

  0
 • #7 30 Sty 2012 20:59
  SP5ANJ
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Witam.

  mariuszbanc napisał:
  Podłączyłem antenę dookolną instalując ją na dachu bloku - odbiór można ocenić na 3= , kupiłem też antenę dookolną z zasilaczem i po podłączeniu skutek taki sam.

  Mało danym a tak wymienione anteny o niczym nie świadczą.
  --- To tak jakbym zapytał Ciebie " kupiłem samochód i słabo jedzie - dokupiłem mu lepsze paliwo i dalej słabo, Co zrobić " ---
  Cytat:
  W odległości około 30 km od mojego miejsca zamieszkania niedawno został uruchomiony nadajnik cyfrowy - może są jakieś anteny, które umożliwiłyby jakiś dobry odbiór sygnału???

  Wszystkie anteny odbierają każdą emisję a sygnał "analogowy" czy "cyfrowy" to tylko emisja sygnału i aby odebrać (zdekodować) taką emisję, należy mieć poprawny dekoder i już.

  Regulamin pkt 3.1.15 .


  Pozdrawiam.

  0
 • #8 30 Sty 2012 22:03
  mariuszbanc
  Poziom 2  

  Antena dookólna z zasilaczem, o której pisałem to kupiona na allegro cyt. ( Antena radiowa UKF / FM z wzmacniaczem zewnętrzna dookólna radiowa "HOKEJ AKTYWNA"). Z tego co producent zapewniał opisując tą antenę przeznaczona jest ona do odbioru słabych sygnałów radiowych w zakresie UKF i FM wokół swojej osi. Przystosowana jest do eksploatacji w otwartej przestrzeni. Przez odpowiednie ułożenie ramion dipola półfalowego i jednego z najlepszych, a zarazem najmniej podatnego na zakłócenia wzmacniacza, antena ta ma znakomity zysk energetyczny. Rezystancja wyjściowa anteny wynosi 75 Ohm ale jak już wspominałem u mnie się ona nie sprawdziła.
  Zastosuję jeszcze jedną z anten, którą proponujecie tj. profesjonalną.
  Dzięki serdeczne za pomoc.
  Pozdrawiam

  0
 • #9 31 Sty 2012 08:01
  SP5ANJ
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Witam.

  mariuszbanc napisał:
  Antena dookólna z zasilaczem, o której pisałem to kupiona na allegro cyt. ( Antena radiowa UKF / FM z wzmacniaczem zewnętrzna dookólna radiowa "HOKEJ AKTYWNA").

  Jeszcze tylko chciałbym pokazać koledze mariuszbanc co i jak potrafi "zrobić" REKLAMA.

  Przykłady :

  Cytat:
  Z tego co producent zapewniał opisując tą antenę przeznaczona jest ona do odbioru słabych sygnałów radiowych w zakresie UKF i FM wokół swojej osi.

  Słowa " zakresie UKF i FM ..." (UKF to faktycznie wycinek pasma ale FM to tylko typ emisji nie mający nic wspólnego z anteną)
  Cytat:
  Przez odpowiednie ułożenie ramion dipola półfalowego i jednego z najlepszych, a zarazem najmniej podatnego na zakłócenia wzmacniacza, antena ta ma znakomity zysk energetyczny.

  I tu sam producent się "zapomniał" pisząc bzdury. Ogólnie antena Dipol ma zysk 0dBd a to Wzmacniacz ma mieć ten znakomity zysk energetyczny a nie Antena.

  Jak czytam takie Reklamy to w około 90% są one sprzeczne z tym co tam napisano a i po prostu kłamią.


  Pozdrawiam.

  0