Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

automapa - nie mogę zainstalować

14 Sty 2012 14:46 10449 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam nawigacje MaxCom NAVI 501PL. Chcę zainstalować sobie najnowszą automape europy. Po ściągnięciu na dysk komputera, gdy podłącze nawigację wykrywa tylko jako dwa dyski przenośne (jeden, ten wbudowany z systemem, drugi to karta pamięci). Czytałem już kilka instrukcji, robiłem zgodnie z nimi i nic... Po skopiowaniu na karcie i uruchomieniu wyskakuje błąd: 'tpcAM' is not a valid Windows CE application. Czytałem kilka postów na Waszym forum, jak i na innych za bardzo nie wiem co mam zrobić. System operacyjny jaki jest zainstalowany na urządzeniu to: Windows CE Core 5.0. Szukałem też automapy pod tego windowsa ale wszędzie piszę Windows XP/Vista/7, Ce... A do Ce Core nie widzę. Gdy podłączam urządzenie do komputera nie wykrywa mi go Active Sync, ale z tego co czytałem na forum to w tych modelach normalne.
    Zależy mi na najnowszej mapie europy tj. 6.10.1.

Z góry dziękuje za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Zainstaluj na karcie pamięci w wersji dla Windows CE 5/CE 6 - wersji na PC nie uruchomisz na urządzeniu.
  • Poziom 38  
    Niczego nie KOPIUJESZ na karte SD! Sciagasz wersje instalacyjna, i instalujesz, jak opisal Koala106, wybierajac opcje "na karte SD" - mozesz miec karte w urzadzeniu i wybierasz literke pod jaka sie ona pojawia w "moj Komputer"

Instalujesz, a podczas instalacji wybierajac np. dodatek do Nokia 300/500 - tak, aby na karcie pojawil sie folder "mobilenavigator" - wtedy ruszy po prostu po kliknieciu w ikonke na urzadzeniu, nie trzeba go nawet odblokowwywac i nic grzebac :)
  • Poziom 39  
    Nie potrzeba do Nokii - jest dedykowany w instalatorze do Maxcom Navi 501 (chociaż od Nokii 500 zadziała - bo ten od starszej nokii już nie ruszy).
  • Poziom 10  
    Najlepiej kartę pamięci podłączyć osobno do komputera i w ten sposób instalować Automapę (jest zdecydowanie szybciej). Co do mapy to zależy czy oryginał czy nie?
  • Poziom 38  
    makro231 - czym wg Ciebie rozni sie "instalacja na karte SD" w czytniku urzadzenia od instalacji w czytniku komputera, skoro tak polecasz?..

Druga sprawa - na Elektrodzie NIE ZAJMUJEMY sie zadna forma piractwa - jesli sugerujesz instalacje z czego innego niz oryginal, zmien Forum.
  • Poziom 10  
    Instalacja na kartę SD w komputerze jest o wiele szybsza niż przez urządzenie podłączone przez kabel USB. W każdym bądź razie na moim palmtopie tak było. A pytanie o mape legal czy nie to pytanie czysto teoretyczne.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    koala106 napisał:
    Zainstaluj na karcie pamięci w wersji dla Windows CE 5/CE 6 - wersji na PC nie uruchomisz na urządzeniu.

To powinno rozwiązać problem...