Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAECO xsmall - nie mogę włożyć bloku kawy

22 Jan 2012 17:06 20783 11
 • Level 10  
  Witam
  Mój problem jest taki, iż nie mogę włożyć z powrotem bloku kawy. Kombinuję już 30 min i nic. Może ma ktoś jakieś porady?? Jest to nowy Ekspres, ma dopiero 3 miesiące. Raz czyściłem blok kawy i udało się włożyć go normalnie, natomiast teraz nie mam już na niego siły. Proszę o pomoc.
 • Level 1  
  Ja również mam taki problem. Po wyłączeniu ekspresu, wyjęłam blok kawy zgodnie z instrukcją. Następnie wypłukałam go i teraz nie mogę go z powrotem włożyć. Znaczki trójkątów na bloku (przy literze N) delikatnie odbiegają od siebie.
 • Level 14  
  Witam
  Te znaczki muszą być na przeciwko siebie.
  Można to ręcznie ustawić.
 • Level 1  
  Czy komuś udało się rozwiązać samodzielnie ten problem? Właśnie mam to samo.
 • Level 9  
  Miałem ten sam problem. Jego pojawienie się świadczy o jednym: coś złego dzieje się z mikro włącznikiem współpracującym z kołem bloku kawowego odpowiedzialnym za zatrzymanie we właściwym miejscu. Aby się z tym rozprawić najlepiej pozbyć się z młynka kawy, pojemnika z wodą, fusiarki i dalej rozkręcić wszystkie widoczne torx’y obudowy pod blokiem kawowym, odkręcić i wysunąć kruciec wodny, wysunąć rozkręconą obudowę. Pod obudową widać trzy mikro włączniki: jeden od pojemnika z fusami, drugi od bloku kawowego i trzeci współpracujący z kołem bloku kawy. W moim przypadku wykruszył się zawias mocujący dźwigienkę. Miałem kupić cały włącznik ale jak zobaczyłem, że kosztuje ponad 5 dych zdjąłem kółka zębate(szare pośrednie i główne z osią bloku kawy) i przytrzymując silnik potelepałem ekspresem z otwartymi drzwiczkami dopóki nie wyleciała dźwigienka. Następnie kurs po wiertło 0,6, wkręt ze starej komóry i już włącznik ma dźwigienkę, Teraz ustawiasz koło na znaki (na obudowie i kole) przytrzymując by się nie ruszyło wkładasz koło pośrednie, zakładasz obudowę, skręcasz, lejesz wodę i co dalej to już chyba wiadomo.
 • Level 2  
  Miałem podobne problemy z włożeniem bloku kawy. Podczas spieniania mleka ekspres się przegrzał i wyłączyłem go, w tym momencie wyskoczył blok kawy i nie chciał się zamontować. Po długiej walce, włączyłem ekspres bez włożonego bloku z nalaną wodą i zamontowanym pojemnikiem na fusy. Ekspres zaczął się sam przestawiać, czerwona lampa z wykrzyknikiem się paliła. Po zakończeniu pracy, wyłączyłem go i blok kawy zamontował się bez problemu.
 • Level 2  
  W moim przypadku udało mi się nastawić trzpień bloku kawy w trochę łatwiejszy sposób a mianowicie nalałem wody do zbiornika , włożyłem pojemnik na fusy , nacisnąłem zpadke czujnika bloku ( zdjęcie w załączniku ) , zamknąłem drzwiczki i sam ekspres nastawił trzpien. Dopiero wtedy mogłem włożyć blok kawy :) .
 • Level 2  
  Dzięki udało mi się. Zrobiłam tak jak napisane. Włożyłam wszystko oprócz bloku, navisnełam zapasie i zamknęłam. Włączyłam ekspres, poustawiało się i dopiero sądziłam blok.
 • Level 1  
  Witam,
  Również mieliśmy problem.Po oczyszczeniu tacy nie mogłam jej z powrotem włożyć,bo w bloku zaparzającym coś się przestawiło...Dziwne..Blok zaparzający po wyciągnięciu nie chciał wskoczyć na miejsce.Dwa dni nam to zajęło.
  Pomógł post z podpowiedzią naciśnięcia czujnika. :)
 • Level 2  
  Pomóżcie, próbuję wcisnąć zapadkę czujnika, jak na zdjęciu, nie pomaga. Co dalej, w którą stronę trzeba wcisnąć? Próbuję w prawo.

 • Home appliances specialist
  kkk1 wrote:
  Pomóżcie, próbuję wcisnąć zapadkę czujnika, jak na zdjęciu, nie pomaga. Co dalej, w którą stronę trzeba wcisnąć? Próbuję w prawo


  Za tą ścianką jest mikrowłącznik w takiej pozycji jak na foto, trzeba go wcisnąć, pamiętając że drzwi także mają swój mikrowłącznik.
  SAECO xsmall - nie mogę włożyć bloku kawy
 • Level 2  
  Już rozwiązałam, tego wyłącznika nie da się wcisnąć, bo klika i wraca do tej samej pozycji. Odkrecilam wszystkie śrubki i doszłam, że gruby bolec, który trafia w żółte kółko z bloku zaparzajacego musi być w odpowiedniej pozycji, przedstawiam, poskrecalam i działa😁😁😁

  Dodano po 16 [godziny] 53 [minuty]:

  Jednak nie do końca się udało, raz zadzialalo, i dalej otwiera drzwiczki i blok zaparzajacy raz udało mi się włożyć a teraz już nie, coś blokuje. Czy coś próbować, czy smarowanie bloku coś może dać, czy do serwisu?
  Czy saeco ma door to door naprawy gwarancyjne