Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAECO xsmall - nie mogę włożyć bloku kawy

22 Sty 2012 17:06 17363 11
 • Poziom 10  
  Witam
  Mój problem jest taki, iż nie mogę włożyć z powrotem bloku kawy. Kombinuję już 30 min i nic. Może ma ktoś jakieś porady?? Jest to nowy Ekspres, ma dopiero 3 miesiące. Raz czyściłem blok kawy i udało się włożyć go normalnie, natomiast teraz nie mam już na niego siły. Proszę o pomoc.
 • Poziom 1  
  Ja również mam taki problem. Po wyłączeniu ekspresu, wyjęłam blok kawy zgodnie z instrukcją. Następnie wypłukałam go i teraz nie mogę go z powrotem włożyć. Znaczki trójkątów na bloku (przy literze N) delikatnie odbiegają od siebie.
 • Poziom 14  
  Witam
  Te znaczki muszą być na przeciwko siebie.
  Można to ręcznie ustawić.
 • Poziom 1  
  Czy komuś udało się rozwiązać samodzielnie ten problem? Właśnie mam to samo.
 • Poziom 9  
  Miałem ten sam problem. Jego pojawienie się świadczy o jednym: coś złego dzieje się z mikro włącznikiem współpracującym z kołem bloku kawowego odpowiedzialnym za zatrzymanie we właściwym miejscu. Aby się z tym rozprawić najlepiej pozbyć się z młynka kawy, pojemnika z wodą, fusiarki i dalej rozkręcić wszystkie widoczne torx’y obudowy pod blokiem kawowym, odkręcić i wysunąć kruciec wodny, wysunąć rozkręconą obudowę. Pod obudową widać trzy mikro włączniki: jeden od pojemnika z fusami, drugi od bloku kawowego i trzeci współpracujący z kołem bloku kawy. W moim przypadku wykruszył się zawias mocujący dźwigienkę. Miałem kupić cały włącznik ale jak zobaczyłem, że kosztuje ponad 5 dych zdjąłem kółka zębate(szare pośrednie i główne z osią bloku kawy) i przytrzymując silnik potelepałem ekspresem z otwartymi drzwiczkami dopóki nie wyleciała dźwigienka. Następnie kurs po wiertło 0,6, wkręt ze starej komóry i już włącznik ma dźwigienkę, Teraz ustawiasz koło na znaki (na obudowie i kole) przytrzymując by się nie ruszyło wkładasz koło pośrednie, zakładasz obudowę, skręcasz, lejesz wodę i co dalej to już chyba wiadomo.
 • Poziom 2  
  Miałem podobne problemy z włożeniem bloku kawy. Podczas spieniania mleka ekspres się przegrzał i wyłączyłem go, w tym momencie wyskoczył blok kawy i nie chciał się zamontować. Po długiej walce, włączyłem ekspres bez włożonego bloku z nalaną wodą i zamontowanym pojemnikiem na fusy. Ekspres zaczął się sam przestawiać, czerwona lampa z wykrzyknikiem się paliła. Po zakończeniu pracy, wyłączyłem go i blok kawy zamontował się bez problemu.
 • Poziom 2  
  W moim przypadku udało mi się nastawić trzpień bloku kawy w trochę łatwiejszy sposób a mianowicie nalałem wody do zbiornika , włożyłem pojemnik na fusy , nacisnąłem zpadke czujnika bloku ( zdjęcie w załączniku ) , zamknąłem drzwiczki i sam ekspres nastawił trzpien. Dopiero wtedy mogłem włożyć blok kawy :) .
 • Poziom 2  
  Dzięki udało mi się. Zrobiłam tak jak napisane. Włożyłam wszystko oprócz bloku, navisnełam zapasie i zamknęłam. Włączyłam ekspres, poustawiało się i dopiero sądziłam blok.
 • Poziom 1  
  Witam,
  Również mieliśmy problem.Po oczyszczeniu tacy nie mogłam jej z powrotem włożyć,bo w bloku zaparzającym coś się przestawiło...Dziwne..Blok zaparzający po wyciągnięciu nie chciał wskoczyć na miejsce.Dwa dni nam to zajęło.
  Pomógł post z podpowiedzią naciśnięcia czujnika. :)
 • Poziom 2  
  Pomóżcie, próbuję wcisnąć zapadkę czujnika, jak na zdjęciu, nie pomaga. Co dalej, w którą stronę trzeba wcisnąć? Próbuję w prawo.

 • Specjalista AGD
  kkk1 napisał:
  Pomóżcie, próbuję wcisnąć zapadkę czujnika, jak na zdjęciu, nie pomaga. Co dalej, w którą stronę trzeba wcisnąć? Próbuję w prawo


  Za tą ścianką jest mikrowłącznik w takiej pozycji jak na foto, trzeba go wcisnąć, pamiętając że drzwi także mają swój mikrowłącznik.
  SAECO xsmall - nie mogę włożyć bloku kawy
 • Poziom 2  
  Już rozwiązałam, tego wyłącznika nie da się wcisnąć, bo klika i wraca do tej samej pozycji. Odkrecilam wszystkie śrubki i doszłam, że gruby bolec, który trafia w żółte kółko z bloku zaparzajacego musi być w odpowiedniej pozycji, przedstawiam, poskrecalam i działa😁😁😁

  Dodano po 16 [godziny] 53 [minuty]:

  Jednak nie do końca się udało, raz zadzialalo, i dalej otwiera drzwiczki i blok zaparzajacy raz udało mi się włożyć a teraz już nie, coś blokuje. Czy coś próbować, czy smarowanie bloku coś może dać, czy do serwisu?
  Czy saeco ma door to door naprawy gwarancyjne