logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tevion chassis TV9.6 PAL - Pojawia się pozioma linia na ekranie.

Witek76 21 Gru 2004 10:44 1820 4
REKLAMA
  • #1 1076858
    Witek76
    Poziom 25  
    Posty: 568
    Pomógł: 78
    Ocena: 230
    Witam.
    W tym telewizorze usterka objawia sie pozioma lina u gory ekranu (na cewki V podawane jest 9V) uklad koncowy TDA8177F dziala poprawnie, nie dostaje on sygnalu z procesora wizyjnego VDP 3116B (pin 31 = 0,2V be skaldowej zmiennej). Sporadycznie niemozliwe jest regulownie glosnosci i przelaczanie kanalow z klawiatury lokalnej i pilota. Tor audio dziala poprawnie. Czy moze byc to wina up (ST92R195 ) pamieci czy tez procesor wizyjny do wymiany? Moze ktos z sznownych kolegow spotkal sie z podobna usterka?....
  • REKLAMA
  • #2 1077337
    pietrek
    Poziom 20  
    Posty: 284
    Pomógł: 31
    Ocena: 9
    Wszystkie wymienione możliwości są prawdopodobne, jednak najbardziej pamięć. Uszkodzenie ST92.... jest mało prawdopodobne.
    Pamięć musi być załadowana prawidłowym wsadem (koniecznie TV9.6 PAL).
  • REKLAMA
  • #3 1077455
    Witek76
    Poziom 25  
    Posty: 568
    Pomógł: 78
    Ocena: 230
    Rzeczywiscie chyba cos jest z pamiecia, bo po wpisaniu wsadu z http://wsady.elektroda.net/download.php?id=406 telewizor uruchomil sie... ale nie na dlugo, w trakcie proby programowania stacji wygasil sie kineskop i tak juz zostalo, moze ktorys z kolegow posiada wsad do pamieci 24c32 dla wersji ROM #0101723.1 chassis tv9.6 PAL kineskop A66ecf50x05...
  • REKLAMA
  • #4 1078625
    Stachserwis
    Poziom 28  
    Posty: 1581
    Pomógł: 73
    Ocena: 96
    podaj adres mail bo na PW można wysłać jednorazowo tylko jeden załącznik(bin)
    pozdr. $$
  • #5 1079214
    Witek76
    Poziom 25  
    Posty: 568
    Pomógł: 78
    Ocena: 230
    Wrzucam jeszcze oryginalny wsad pamieci. Moj e-mail: weglinsk(_at_)poczta.onet.pl Z gory serdecznie dziekuje za pomoc

    --------------------------------------------------------------------------

    TV udalo sie naprawic, dzieki kolegom ktorzy podesłali wsady pamieci (chociaz nie bez problemu) trzebabylo jeszce zmienic konfiguracje tunera.
    Dziekuje wszystkim ktorzy sie zaangazowali.
    pozdrawiam serdecznie!
    Witek
    Załączniki:
    • tv96-oryginal.zip (786 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
REKLAMA