logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaką płytę polecicie do Intel Pentium 4 3000 MHz

G36 25 Sty 2012 20:39 2017 15
REKLAMA
  • #1 10448040
    G36
    Poziom 13  
    Posty: 100
    Pomógł: 4
    Ocena: 5
    Witam serdecznie, padła mi płyta główna Abit IC7-G współpracowała z procesorem Intel Pentium 4, 3000 MHz. oraz pamięcią 3000 MB, DDR400 MHz
    Może ktoś mi doradzi jaką kupić na wymianę tak by dalej z tym procesorem i pamięcią współdziałało lub ewentualnie co wymienić do kwoty max 500zł
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • REKLAMA
  • #3 10526921
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    blaze0483 napisał:
    http://allegro.pl/msi-845pe-neo-socket-478-i2112776719.html
    taka na przykład - niecałe 90zł


    Ta płyta się nie nadaje bo:

    Supports two 184-pin DDR400(overclock)/DDR333/DDR266/DDR200 DIMMs
    Supports Max. memory size of 2GB

    Jeżeli jest do wydania 500zł to można myśleć o s.1155.
  • #5 10526966
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    blaze0483 napisał:
    Przepraszam, mój błąd, oblewam z czytania ze zrozumieniem ;)
    http://allegro.pl/asus-p4c800-e-deluxe-najlepsza-na-intel-875p-i2107220405.html


    Patrząc co proponujesz to z możliwości/cena także.

    Kilkuletnia płyta pod 478 za 170zł - po pierwsze bezsens, po drugie zdzierstwo.

    Za 190zł kupuje nowa płytę pod 1155.
    Za 220zł G620.
    Za 80zł 4GB pamięci.
  • REKLAMA
  • #6 10527005
    blaze0483
    Poziom 12  
    Posty: 79
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Wszystko to prawda, ale na aukcji można płytę asusa (P4P 800/P4C 800) kupić za o wiele mniej, link podany jedynie jako przykład.

    Ponad to, po co kupować G620. Nie lepiej odłożyć jeszcze z 200-300 złotych i porwać się na i3 2100, który jest od G620 pod każdym względem lepszy?
  • #7 10527072
    Lord Kotu
    Poziom 15  
    Posty: 171
    Pomógł: 8
    Ocena: 2
    To może MSI MS-7091, co prawda nie ma AGP ale w podanym budżecie można się zmieścić.
  • REKLAMA
  • #8 10527085
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    blaze0483 napisał:
    Ponad to, po co kupować G620. Nie lepiej odłożyć jeszcze z 200-300 złotych i porwać się na i3 2100, który jest od G620 pod każdym względem lepszy?


    Budżet to 500zł.
    Przy takim myśleniu to i3 także nie - lepiej dołożyć do i5 przecież co 4 rdzenie to nie dwa.

    Lord Kotu napisał:
    To może MSI MS-7091, co prawda nie ma AGP ale w podanym budżecie można się zmieścić.


    Płyta na s.478, a nie na LGA775.
  • REKLAMA
  • #9 10541572
    G36
    Poziom 13  
    Posty: 100
    Pomógł: 4
    Ocena: 5
    Więc co polecacie ? jaką płytę ?
  • #10 10541673
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    Jest sens dokupywać płytę pod starego P4 ? Mając 500zł kupiłbym to co podał Kasek21 ewentualnie zmienił CPU na Pentium G850 + AsRock H61M-VS + 2GB DDR3.

    Za samą sprzedaż starych pamięci DDR miałby już nowe 4GB DDR3.
  • #11 10543373
    G36
    Poziom 13  
    Posty: 100
    Pomógł: 4
    Ocena: 5
    Rozebrałem kompa na części po dokładnym czyszczeniu i ponownym złożeniu w całość okazało się że komp odpalił i wszystko działa. Doradźcie mi czy jest sen modernizować to "cudo" jeśli tak to co i na co wymienić, czy odpuścić sobie modernizację i szukać czegoś nowego. W żadne gry czy skomplikowane projekty graficzne się nie bawię czasem tylko nagrywam bawię się z dźwiękiem w programach typu Cubase, WaveLab itp.

    to jest to czym dysponuję.

    Abit IC7-G
    Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)
    3072 MB (PC3200 DDR SDRAM)
    NVIDIA GeForce 6200 (256 MB)
  • #12 10543481
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    Nie ma co inwestować. Jeśli wydajność ci odpowiada to nie zmieniaj, jeśli brakuje ci szybkości to odkładaj pieniądze.
  • #13 10544016
    G36
    Poziom 13  
    Posty: 100
    Pomógł: 4
    Ocena: 5
    wariato - Dziękuję

    Jaką Twoim zdaniem konfigurację sprzętu warto się zainteresować by nie wydać majątku ? co ewentualnie mógłbyś polecić tak by nie przepłacać.
  • #14 10544186
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    Nie wiem co dla ciebie znaczy majątek. Byłbyś w stanie wydać 1500-2000pln ?

    Najtaniej to i tak trzeba liczyć z 1000zł. To co podałem wyżej + grafika + dysk SATA + zasilacz jeśli obecnie masz jakiś dziadowski.
  • #15 10547848
    G36
    Poziom 13  
    Posty: 100
    Pomógł: 4
    Ocena: 5
    Przyjmijmy że 2000 to max
  • #16 10553063
    wariato
    Poziom 43  
    Posty: 35419
    Pomógł: 1213
    Ocena: 839
    G36 napisał:
    Przyjmijmy że 2000 to max

    To co niżej + jakiś dysk 500GB
    Jaką płytę polecicie do Intel Pentium 4 3000 MHz

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje płyty głównej do procesora Intel Pentium 4 3000 MHz oraz pamięci DDR400 MHz, po awarii płyty Abit IC7-G. W odpowiedziach sugerowane są różne modele płyt, takie jak MSI 845PE Neo, Asus P4C800-E Deluxe oraz MSI MS-7091. Dyskutanci zwracają uwagę na ograniczenia związane z pamięcią i możliwości modernizacji, sugerując, że w budżecie do 500 zł lepiej rozważyć nową platformę (np. socket 1155) oraz wymianę na nowszy procesor, jak Pentium G850 lub i3 2100. Ostatecznie, niektórzy użytkownicy podkreślają, że jeśli obecna wydajność jest wystarczająca, nie ma sensu inwestować w modernizację.
REKLAMA