logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

A4Tech PS/2 nie działa po zawieszeniu systemu, brak wykrycia myszy w Windows 7

kriss3000 26 Sty 2012 11:43 1685 9
REKLAMA
  • #1 10450102
    kriss3000
    Poziom 16  
    Posty: 155
    Pomógł: 15
    Ocena: 31
    Witam. Od tygodnia mam problem ze stojącym w miejscu kursorem. Zaczęło się to dziać po tym, jak po włożeniu do czytnika karty pamięci system sie zawiesił. Po resecie mysz przestała działać. Po wejściu w "mysz" w panelu sterowania nie ma żadnego urzadzenia. Po odłączeniu i ponownym podłączeniu słychać sygnał. Wcześniej miałem problemy nie uruchamiającym sie biosem, ale po poruszeniu złącz od zasilacza problem zniknął.

    Mysz: A4Tech laserowa ps/2
    System Windows 7 Home premium 64bit
    Ram: Goodram 4Gb
    Płyta główna MSI K9N6SGM-V chyba
    Zasilacz 430W nie wiem jakiej firmy, w tej chwili nie mam jak sprawdzić
    Procesor AMD Phenom x3 8450
    Karta graficzna ATI Radeon HD4650
  • REKLAMA
  • #2 10450122
    paweliw
    Spec od komputerów
    Posty: 4914
    Pomógł: 710
    Ocena: 229
    Mysz sprawdzona na innym komputerze ?
    Na jakie złącze PS2 czy USB ?

    kriss3000 napisał:
    Zasilacz 430W nie wiem jakiej firmy, w tej chwili nie mam jak sprawdzić

    Warto by jednak sprawdzić co to za zasilacz i koniecznie sprawdzić wszystkie kable zasilające i sygnałowe.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 10450140
    iagre
    Poziom 35  
    Posty: 3391
    Pomógł: 213
    Ocena: 281
    W menadżerze urządzeń sa żółte wykrzykniki lub znaki zapytania? Ta mysz działa dobrze podłączona do innego kompa?
  • #4 10450150
    kriss3000
    Poziom 16  
    Posty: 155
    Pomógł: 15
    Ocena: 31
    myszy na innym komputerze nie sprawdzałem, ale podłączałem 2 inne myszy (jedna z nich na pewno działająca) i nadal to samo

    Poza tym sprawdzałem wszystkie kondensatory na płycie głównej, wydają się być w porządku.

    Uruchamiałem system w trybie alaryjnym, mysz nie działała.

    Próbowałem też "rejestrowania uruchamiania" czy jakoś tak (przy bootowaniu w F8) i pokazuje że stery od "Microsoft 6to4" i coś tam jeszcze nie można uruchomić (jak będe w domu to wkleje ntbtlog)

    edit:

    iagre, wmenadzerze nie ma właśnie wykrzykników, a myszy nie sprawdzałemna innym kompie, bo nie mam zbytnio możliwości
  • #5 10450179
    paweliw
    Spec od komputerów
    Posty: 4914
    Pomógł: 710
    Ocena: 229
    paweliw napisał:
    Na jakie złącze PS2 czy USB ?


    Sprawdź mysz aby wyeliminować jej uszkodzenie.
  • REKLAMA
  • #6 10450188
    kriss3000
    Poziom 16  
    Posty: 155
    Pomógł: 15
    Ocena: 31
    no ale podłączałęm sprawną mysz z innego kompa i nie działało, a jak bede miałmożliwość to swoją sprawdze
  • Pomocny post
    #7 10450217
    szczepar
    Poziom 20  
    Posty: 333
    Pomógł: 27
    Ocena: 59
    odłącz czytnik do kart i sprawdz wtedy.
    mozliwe ze czytnik jest walnięty i wyłacza ci porty USB.
  • REKLAMA
  • #8 10450223
    kriss3000
    Poziom 16  
    Posty: 155
    Pomógł: 15
    Ocena: 31
    mysz jest na ps2, usb raczej działają bo często z pena korzystam, ale psróbuje jak bede w domu
  • Pomocny post
    #9 10450224
    paweliw
    Spec od komputerów
    Posty: 4914
    Pomógł: 710
    Ocena: 229
    Skoro mysz jest na PS2 i inna (sprawna) mysz na tym porcie nie działa, można wnioskować uszkodzenie portu.
    Można spróbować podłączyć mysz przez przejściówkę PS/2->USB.
  • #10 10450236
    kriss3000
    Poziom 16  
    Posty: 155
    Pomógł: 15
    Ocena: 31
    ok, spróbuje, narazie dzięki

    Dodano po 5 [godziny]:

    Problem rozwiązany, problemem okazała się mysz podłączona do gniazda od klawiatury :P

    Dzięki wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z myszką A4Tech, której kursor nie reagował po zawieszeniu systemu po podłączeniu czytnika kart pamięci. Po resecie mysz przestała działać, a w panelu sterowania nie było widocznych urządzeń. Użytkownik próbował podłączyć inne myszy, ale problem pozostał. W odpowiedziach zasugerowano sprawdzenie myszki na innym komputerze, zasilacza oraz portów PS/2 i USB. Ostatecznie problem został rozwiązany, gdy okazało się, że mysz była podłączona do gniazda od klawiatury.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA