Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Whirpool MT 244/WH- stopniowo slabo grzeje

jacek.gl 30 Sty 2012 01:35 2667 2
  • #1 30 Sty 2012 01:35
    jacek.gl
    Poziom 2  

Witam
    Mam kłopot z kuchenką Whirpool MT 244/WH, która ma już parę lat. Grzeje coraz słabiej. Nic nie iskrzy i nie strzela, żadnych spięć. Aby mieć podobny efekt podgrzewania, ustawiam dłuższy czas lub wyższą moc. Czy można ją jakoś podleczyć?. Czy wystarczy umycie płytek mikowych, czy będzie konieczna ingerencja pod obudowę?. Czytałem, że należy sprawdzić stan magnetronu lub jego anteny oraz innych części elektronicznych. Proszę o pomoc z metodą leczenia mojej kuchenki oraz z właściwą identyfikacją części które muszę naprawić. Byłoby OK, gdybym już kiedyś zaglądał do kuchenki, ale nie robiłem tego nigdy, wiec zaczynam od podstaw. Czekam na radę fachowca, mam zamiar tylko raz zabrać się za naprawę bo kuchenka działa, i jest stale potrzebna jak w każdej kuchni, nawet tak na 50 proc. mocy. Pozdrawiam.

0 2
  • #2 30 Sty 2012 11:38
    Indyczes
    Poziom 33  

Magnetron do wymiany, normalny objaw, że grzeje coraz słabiej.
    Pozdr.

0
  • #3 05 Lut 2012 00:53
    jacek.gl
    Poziom 2  

Proszę mi polecić godny polecenia sklep internetowy gdzie mogę kupić magnetron do MT 244. Kuchenka jest stara, więc założyłem, że muszę kupić magnetron do 120 zł, albo kupić mową kuchenkę jeśli części są drogie. Obawiam się, że jak kupię drogi magnetron to za jakiś czas padnie coś innego i cały remont straci sens.
    Pozdrawiam.

0