Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

drukarka canon i350 nie chodzi

23 Gru 2004 13:08 11100 18
  • Poziom 10  
    jak zresetować Eprom w canonie i350 bo cały czas mruga mi dioda (na zmiane na pomarańczowo i zielono) od czasu jak drukarka przygotuje się do pracy.:?: Nic nie pomaga (nawet czyszczenie pampersa) a software ciągle wyrzuca mi że drukarka jest zajęta....Da się z nią jeszcze coś zrobić? Słyszałem że może to być problem przepełnienia licznika i że reset epromu tu pomaga.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Zacznij od najprostrzych rzeczy tzn. sprawdź czy żaden z czujników papieru nie jest przyblokowany bądz zabrudzony, może to blokuje drukarkę.
  • Poziom 11  
    czesc mam podobny problem z drukarka canon i 320 po wlaczeni miga dioda pomaranczowa z zielona na oprzemian i nie drukuje nawet po otwarciu jej nei wysowa sie karetka staje 2 cm od pampersow i koniec miga i nei idzie nawet przy odlaczonym kablu usb czy mozecie mi cos na to poradzic..? a propos czy sa tam jakeis czujniki optyczne ktore moga za to odpowadac..?ale dlaczego podczas otwarcia nei wyjezdza.. ?? a stalo sie to poprostu chcac drukowac wlaczylem i na tym sie zaczelo a gdy ja wylacze nie wraca na miejsce tylko pozostaje w tym miejscu w kturym sie zatrzymala /// prosze poradzcie cos na to...
  • Poziom 12  
    Dołączam się do pytania bo też mam taki broblem.
  • Spec od drukarek
    woter ma racje moze to byc paier lub inne obce cialo. hehe, lub ktos wkladal tam swoje rece i cos poprzestawial.
  • Poziom 19  
    Witam.
    Proponuje sprawdzić działanie zespołu czyszczącego, niekiedy się on nie wysuwa a to blokuje karetkę, może jest mocno zabrudzony, tzw gluty czasami przeszkadzają w normalnym poruszaniu "sankami".
    Druga sprawa to pojemniki z tuszem, należy je oczyścić, oraz listwa pozycji karetki, też musi być czysta.
    Pozdrawiam
    Woter
  • Poziom 11  
    A czy przypadkiem drukarka nie pokazuje że skończył sie tusz ??
    Trzeba by podłaczyć do kompa i programowo ustawic nowe pojemniki z tuszem.
    Pzdr.
  • Poziom 22  
    [quote="blackdragons"]A czy przypadkiem drukarka nie pokazuje że skończył się tusz ??
    Trzeba by podłaczyć do kompa i programowo ustawic nowe pojemniki z tuszem.

mam identyczneie w i1000

co z tym zrobić
    wkładałem inną głowice jest tak samo
  • Poziom 22  
    poczatkujący napisał:
    jak zresetować Eprom w canonie i350 bo cały czas mruga mi dioda (na zmiane na pomarańczowo i zielono) od czasu jak drukarka przygotuje się do pracy.:?: Nic nie pomaga (nawet czyszczenie pampersa) a software ciągle wyrzuca mi że drukarka jest zajęta....Da się z nią jeszcze coś zrobić? Słyszałem że może to być problem przepełnienia licznika i że reset epromu tu pomaga.

ok kolego zrób tak
    wyjmi kabel z drukarki zasilający
    wciśni przycisk od włączania i trzymaj
    włącz kabel zasilający (cały czas trzymaj przycisk od włączania)
    po włożeni kabla zasilającego i trzymaniu przyciski przyciśni dwa razy przycisk obok ,puść przyciski
    drukara coś zamieli i powinno być ok

daj znać czy pomogło
    pozd
  • Poziom 12  
    azarach mi ten trik pomógł :-)
    Wszystko działa
    Dzięki !!!
  • Poziom 27  
    azarach napisał:
    poczatkujący napisał:
    jak zresetować Eprom w canonie i350 bo cały czas mruga mi dioda (na zmiane na pomarańczowo i zielono) od czasu jak drukarka przygotuje się do pracy.:?: Nic nie pomaga (nawet czyszczenie pampersa) a software ciągle wyrzuca mi że drukarka jest zajęta...Da się z nią jeszcze coś zrobić? Słyszałem że może to być problem przepełnienia licznika i że reset epromu tu pomaga.

ok kolego zrób tak
    po włożeni kabla zasilającego i trzymaniu przyciski przyciśni dwa razy przycisk obok ,puść przyciski

daj znać czy pomogło
    pozd

witam przeterstowalem to na I350 ale wydrukowalem tylko jedna strone i to w jednym koloze a potem wyswietl ami komputer ze drukarka jest offline a normalnie jest wlaczona, i niemiga juz zadna dioda , co moze byc powodem ,czy sa jeszcze jakies inne ustawienia
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    picia22 napisał:
    azarach napisał:
    poczatkujący napisał:
    jak zresetować Eprom w canonie i350 bo cały czas mruga mi dioda (na zmiane na pomarańczowo i zielono) od czasu jak drukarka przygotuje się do pracy.:?: Nic nie pomaga (nawet czyszczenie pampersa) a software ciągle wyrzuca mi że drukarka jest zajęta...Da się z nią jeszcze coś zrobić? Słyszałem że może to być problem przepełnienia licznika i że reset epromu tu pomaga.

ok kolego zrób tak

daj znać czy pomogło
    pozd

witam przeterstowalem to na I350 ale wydrukowalem tylko jedna strone i to w jednym koloze a potem wyswietl ami komputer ze drukarka jest offline a normalnie jest wlaczona, i niemiga juz zadna dioda , co moze byc powodem ,czy sa jeszcze jakies inne ustawienia
    pozdrawiam

Po prostu należy wyłączyć i włączyć ponownie drukarkę i ma działać :!:
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam taki sam problem.
    Drukarka i350 po włączeniu coś pomyśli i zaczyna migać pomarańczowa dioda 7 razy na zmiane z zieloną, następnie zielona na chwile i znów dyskoteka.
    Jedyna co z nią mogę zrobić to po włączeniu zakombinować z przyciskami - (opis znalazłem tu na elektrodzie)
    Działa to ale tylko do pierwszego zaniku prądu w sieci lub wyjęcia kabla zasilającego.
    Po ponownym odpaleniu znów miga 7 razy.
    Program serwisowy niby coś robi bo drukarka szaleje ale jak juz wspomniałem po zaniku prądu powraca do dyskoteki i nie działa :(
  • Poziom 18  
    azarach __ śliczne dzieki mi pomogło
  • Poziom 21  
    Do Zibi_99

W manualu do I320 (prawie to samo co I350) 7* pomarańcz 1* ziolony opisany jest jako przepełnienie pampersa

Zalecana akcja to:

Canon i320, i255
    Waste Ink Counter Reset.
    Step 1 : Manual Temporary
    1. Unplug power and USB.
    2. Open door and hold power button.
    3. Connect power.
    4. Close door, then release power button.
    or Step 1: Manual Temporary
    1. Turn off the printer. And disconnect the printer cable.
    2. Press and hold the POWER button, turn on the printer.
    3. The indicator (L.E.D.) should be green.
    4. Press and release the RESUME button , the indicator (L.E.D.) should be orange.
    5. Press and release the RESUME button again, the indicator (L.E.D.) should be green.
    6. Release both buttons.

Powodzenia
  • Poziom 10  
    Witam
    To wszystko prawda co pisza Azarach i tomek 1970 ale jest to skuteczne do pierwszego wylaczenia kabla sieciowego.Po ponownym podlaczeniu do sieci ponownie zglasza blad.
    Czy ktos zna moze naprawde skuteczny sposob zeby to usunac?
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    u mnie po właczeniu ponownie kabla zasilającego jest nadal ok jacuchna moze coś jeszcze masz nie tak ,,,,
  • Poziom 12  
    ja też tak zrobiłem jak opisuwaliście i drukarka nadal mi miga na zielono i pomarańczowo??????? co zrobić? aha drukarka jeszcze przez moment piszczy ale tak jakby mechanika.

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

sory już chodzi tylko że jak drukuje to rozmazuje tekst czy głowicę można czymś wyczyścić?? napiszcie czym?
  • Poziom 12