Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tworzenie NOWYCH TEMATÓW w dziale Instalacje antenowe

SP5ANJ 06 Feb 2012 18:10 30085 1
 • #1
  SP5ANJ
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Usprawnienia w dziale Instalacje antenowe.

  Przy dość bliskiej a i przymusowej zmianie "cyfryzacji TV" w RP z obecnych nadajników TV "analogowych" na DVB-T mpeg4 - coraz więcej jest tu tworzonych Nowych Tematów co do właściwie wykonywanych instalacji antenowych oraz możliwości przejścia na odbiór programów TV w emisji DVB-T.

  Kategorycznie wymagane jest wykorzystanie lokalnej przeglądarki/wyszukiwarki na tym Forum.

  WAŻNE. :!: :!:

  Co za tym idzie - aby usprawnić ten dział - wymaganym jest, aby każdy zakładający Nowy Temat dotyczący sposobu i możliwości odbioru transmisji "cyfrowej" w DVB-T (standardu w RP), w samym tytule takiego Tematu - umieścił podstawową adnotację:
  - z jakiego Miasta chce albo ma problemy z takim odbiorem :?: :!: :?:
  We własnym wpisie tematycznym, powinien podać (dotyczy to wszystkich piszących):
  - jak obecnie odbiera sygnały TV w emisji "analogowej" (dotyczy terminu przed wyłączeniem emisji "analogowej")
  - poziom "jakości" i "siły sygnału" w obecnej instalacji antenowej (starej czy nowej), które (poziom jakości/sygnału z odbiornika TV lub dekodera DVB-T) są podawane jako - w %-ach lub wskaźniku poziomu).
  Podpowiedź - najważniejszym wskaźnikiem poprawności dekodowania emisji DVB-T jest jakość sygnału, ale siła również ważna (chociaż mniej/na drugim miejscu ważności).

  Będzie to oczywistym i dość prostym algorytmem dla tych szukających TU - wątku tematycznego z danej miejscowości - aby Inni mogli się jakoś "odnaleźć" w tych tematach.

  WAŻNE. :!:  Każdy tworzący tu Nowy Temat musi przestrzegać REGULAMINU tego Forum a w szczególności:
  Regulamin pkt 3.1.16.
  3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
  Regulamin pkt 3.1.15.
  3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

  Bardzo proszę o to aby piszący tutaj dostosowali się do tych Zaleceń tego Działu.

  Wpisy i Nowe Tematy w sprawach:
  - jaką antenę w miejscowości xxx ??? (bez podania własnej lub zainstalowanej "lokalizacji")
  - źle odbiera TV w DVB-T (nie podając własnej lokalizacji oraz poziomów jakości i siły samego sygnału)
  - gdzie i z jakich nadajników mogę odebrać DVB-T (wyszukiwarka na Forum lub sieć net)
  ...
  będą traktowane m.in. jako Regulamin pkt 3.1.17 .
  Skutkować to będzie usuwaniem takich tematów i wpisów do KOSZ-a - po uprzednim zweryfikowaniu takiego tematu/postu/wpisu przez funkcyjnych tego Forum.

  --------

  Dopuszcza się Tematy związane z samą poprawnością wykonania Instalacji ze względów typowo Technicznych .


  Pozdrawiam i życzę Powodzenia w uzyskiwaniu poprawnych podpowiedzi i wyjaśnień od Fachowców tego Działu i nie tylko. :spoko:

  Moderator Adam [SP5ANJ] (prowadzący ten dział).

  PS. W dniu 20 marca 2013 - dodałem i poprawiłem te zasady ze względu na słabe reagowanie user-ów (tych Laików i tych Leniwych) oraz na prośby poprawienia tych zasad przez Fachowców tego działu (Fachowiec = wiedza = bardzo użyteczny w dziale). :!:

  PS2. W dniu 1 kwietnia 2013 dodałem Nowy Temat na Prima aprilis (Prima dies Aprilis): https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2537491.html. Zostanie on wykasowany po 1 kwi 2013 w całości (z wpisami user-ów włącznie). :!:
 • #2
  irekr
  Moderator
  Suplement:
  Proszę nie podawać tabelek z witryn typu DVBTmap.
  Samo wyliczanie odległości bez uwzględnienia lokalnych warunków niewiele wnosi. Wielu userów zna wyszczególniane w takich tabelach obiekty, niektórzy nawet byli na ich szczytach. Najlepszą wskazówka jest podanie swojej lokalizacji - jeżeli nie geograficznej, to chociaż pobliskiego łatwego do znalezienia punktu typu skrzyżowanie dróg, charakterystyczne obiekty budowlane itp.

  Pozdrawiam
  irekr