Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka kątowa CELMA PRAg 230BR-jak sciągnąć tryb z wirnika

09 Lut 2012 21:51 6662 6
 • Poziom 18  
  Proszę o poradę jak sciągnąć tryb z wirnika.Na końcu tryba jest miejsce na to żeby złapać np:kluczykiem 7 lub 6 ale to nic nie daje a nie mogę sobie pozwolić na urwanie czegoś bo wirnik jest sprawny tylko wiatrak się połamał a żeby go wymienić trzeba odkręcić ten trybek i sciągnąć łożysko.Jeszce nie widziałem takiego ustrojstwa a trochu już rozbierałem takich sprzętów.A tu celma mnie zaskoczyła.Z góry dziękuję za odpowiedż! Podaję stronę z schematem technicznym:http://www.celma.com.pl/upload/other/13148804024e5f7b928ece9.pdfSzlifierka kątowa CELMA PRAg 230BR-jak sciągnąć tryb z wirnikaSzlifierka kątowa CELMA PRAg 230BR-jak sciągnąć tryb z wirnikaSzlifierka kątowa CELMA PRAg 230BR-jak sciągnąć tryb z wirnika
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Zębatka jest na prawym(normalnym) gwincie. próbuj odkręcać solidnym kluczem, ale uprzedzam -ciężko będzie.
 • Poziom 34  
  Zgadzam się z przedmówcą - temat był "ćwiczony". Trochę może pomóc punktowe podgrzanie samej tulei na obwodzie, jednak samo odkręcenie kluczem nasadowym graniczy z cudem - to raczej ma zastosowanie do przykręcenia. A samo łożysko i tak trzeba będzie wymienić na nowe.
 • Poziom 18  
  Mariopi napisał:
  Trochę może pomóc punktowe podgrzanie
  nie próbowałbym tego ze względu na łożysko i rozhartowanie zębatki
  Mariopi napisał:
  graniczy z cudem
  czasami trzeba użyć głowy.
 • Poziom 18  
  O.K to spróbuję to odkręcić w lewą stronę czyli tak jak normalną pierwszą lepszą śrubkę przy traktorze :).Wirnik się kręci w prawą stronę patrząc tak jak są zrobione moje zdjęcia.Kłopot w tym że jak go złapię np:żabą to tryby mogą się połamać.Na pewno już nie robię tego bez przygotowania i przemyśleń.Dziękuję na razie za pomoc!
  Próbowałem odkręcić i nic ale nic na siłę,poczekam może ktoś doda zdjęcie jak to wygląda po odkręceniu i za co złapać kluczem,może za tą tulejkę przed trybem?
 • Poziom 19  
  Możliwe, że zaciśnięcie w imadle właśnie tego miejsca pod klucz i obrócenie wirnikiem (w lewo) pomoże, niektóre elementy takie "oporne" właśnie tak odkręcam.
 • Poziom 18  
  TRYB ODKRĘCONY!!!!!
  Kontaktowałem się jeszcze z firmą CELMA i co się dziwie odpisali mi nawet narysowali ale nie napisali tak po chłopsku jak to odkręcic.Wziołem wirnik wkręciłem w imadło i zabezpieczyłem drewnem aby nie uszkodzić i założyłem klucz żabę na tryb i dawaj w lewo choć mogłem go uszkodzic.No i odkręciłem!!!!!!!!!
  Powiem nie było to takie łatwe jak się teraz wydaje bo mało się zdarza aby ten tryb był wkręcony w środek wałka i to tak głęboko.No i ta tulejka za trybem mi nie dawała spokoju a ona jest kompletnie osobną częścią.Dodaje zdjęcie dla potomnych bo mądry Polak po szkodzie.Dziękuję wszystkim za pomoc.Szlifierka kątowa CELMA PRAg 230BR-jak sciągnąć tryb z wirnika