Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulcja wskazania poziomu lpg OMVL DREAM XXI

13 Lut 2012 18:44 2845 2
  • Poziom 10  
    witam

Mam taki problem z instalacją lpg

Jest to instalacja DREAM XXI
    wskaźnik poziomu gazu AEB
    czujnik poziomu LECHO 20k

Problem polega na tym iż: jak ustawię szkiełko (LECHO 20k) w taki sposób żeby świeciło się 4 diody przy pełnym zbiorniku, to gdy gaz skończy się i przełączy na benzynę na wskaźniku poziomu LPG mam dalej zapalone 2 diody. Jak natomiast ustawie tak szkiełko że prawidłowo pokazywana jest rezerwa (czerwona dioda przy ok. 5l LPG), to po napełnieniu do pełna zapalają mi się 2 diody poziomu gazu, z których jedna szybko gaśnie.

Objawy takie jakby zakres działania czujnika był niedograny z zakresem wskaźnika.
    Z tego co doczytałem to czujnik jest swego rodzaju potencjometrem. Mam pytanie czy istnieje jakiś element półprzewodnikowy który by mnożył rezystancję(najlepiej jakby był regulowany). Bo moim zdaniem jakbym wpiął potencjometr szeregowo/równolegle z czujnikiem to co najwyżej bym zwiększył/zmniejszył rezystancję a nie zwiększył zakres czujnika. No chyba że się mylę i potencjometr załatwi sprawę
  • Poziom 42  
    Na pewno potencjometr a nie hall?
    Bo halla regulujesz nie tylko szkiłkiem ale i obracaniem jego samego.
  • Poziom 15  
    Program diagnostyczny np SEC'a czy DIEGO pokazuje aktualne napięcie odczytane z czujnika. W zakładce "Parametry" "Rodzaj szkiełka rezerwy" wybiera się własny i ustawia poziomy napięć dla poszczególnych diod. W Twojej będzie podobnie. Wykonuje się to tak, że jeśli autem robisz max 450km, to po 70km podłączasz lapka i na aktualne napięcie ustawiasz wyłączenie 4 diody, po 140km znów i ustawiasz wyłączenie trzeciej, po 280 drugiej, zostaje Ci jedna dioda na której jedzie do 350km i po zapaleniu się rezerwy masz jeszcze ok 100km tak jak robią to na PB :) Proste.
    Regulcja wskazania poziomu lpg OMVL DREAM XXIRegulcja wskazania poziomu lpg OMVL DREAM XXI

Odświeżanie oczka proponuję wydłużyć, mnie denerwuję takie mruganie diod kiedy przyspieszam albo hamuję. Trzeba wyłapać taki czas, że jak już zejdzie na na trzy to żeby tak zostało.