Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OMVL DREAM XXI - brak wskazania poziomu gazu

25 Gru 2018 12:31 573 24
  • Poziom 3  
    Witam,jestem od kilku dni posiadaczem "nowego auta". Jest tam instalacja Lpg. niestety na sterowniku gazu pali się tylko czerwona kontrolka (rezerwa). Wykonałem fotkę butli, nie wiem czy jest możliwość, aby sterownik pokazywał poziom gazu.
    Nie chcę zakładać nowego tematu ,czy sterownik który jest w załączniku, mogę go zamontować zamiast obecnego z którego wychodzą cztery przewody.
  • Poziom 15  
    Jak wygląda przełącznik gazu?
    Do co chcesz zamontować to STAG LED300 i raczej się nie nada.
  • Poziom 3  
    Bardziej mnie interesuję, czy będzie hulał ten wskaźnik poziomu gazu ,bo nawet na butli nie ma wskaźnika poziomu gazu ,nie wiem ile km, mogę jeszcze zrobić.
  • Poziom 15  
    To Tartarini. Wskaźnik od STAG nie podejdzie.

Na butki powinieneś mieć wskaźnik. Odkręć go i przekręć aby sprawdzić czy zmienia się wskaźnik diodowy.
  • Poziom 3  
    Rzecz w tym, że właśnie nie ma tam wskaźnika żadnego, celowo umieściłem zdjęcie butli, nie wiem mam dokupić taki wskaźnik i go zamontować?

Dodano po 12 [minuty]:

A co do tej centralki, to było zdjęcie poglądowe, nie mogłem wykonać zdjęcia samochód, był na wyjeździe.Dopiero teraz mam do niego dostęp.Oznaczenia na tym sterowniku to AEB750.
    Wygląda on tak jak pod linkiem z allegro
    https://archiwum.allegro.pl/oferta/centralka-...cznik-gaz-lpg-elpigaz-aeb750-i7027430943.html

Dodano po 45 [minuty]:

Już chyba zrozumiałem, mam kupić coś takiego tak? https://allegro.pl/rezerwa-sensor-wskaznik-szkielko-gazu-stag-wpgh-1-i7239153205.html zainstalować go w miejsce jak w załączniku i podpiąć się pod sterownik tak?
  • Poziom 15  
    W instrukcji obsługi masz napisane jakie mogą być wskaźniki.
  • Poziom 39  
    Przede wszystkim do wielozaworu prawdopodobnie trzeba będzie pociągnąć przewody do tego wskażnika, bo ich na zdjęciu nie widać. Co do samego czujnika, to powinien być taki z którym przełącznik będzie chciał współpracować.
  • Poziom 3  
    Nie widać tego na zdjęciu, ale no akurat raczej, nie będę musiał ciągnąć przewodu. Jest wyprowadzony trzeci przewód, nie podłączony (luźny) więc mi się poszczęściło,choć to nie wielki problem by był przeciągnięcie dodatkowego przewodu.Szukam w instrukcji ale jakoś mi nie wychodzi.Znalazłem wypowiedź na innym forum odnośnie tego sterownika. Tomaso79 napisał "Możesz podmienić na coś z grupy AEB ( Bigas, Emme, Zavoli, Elpigaz)".Czy zgadasz się z tym co napisał czy mam szukać czegoś innego?
  • Poziom 39  
    Miałem megankę z instalacją OMVL Dream XXI N i w programie diagnostycznym dla tego czujnika były do wyboru: AEB, 0-90 ohm, Niestandardowy, Niestandardowy odwrócony.
    U mnie zaznaczony był ten ostatni. Wyglada też na to, że te dwa ostatnie wymagają kalibracji (ustawienia poziomów zapalenia się diod). To wskazanie to jest tylko orientacyjne, ja zawsze tankuję do pełna i kieruję się przejechanymi kilometrami, to jest bardziej miarodajne.
    Centralkę przełącznik miałem takę jak w linku CENTRALKA PRZELACZNIK GAZ LPG ELPIGAZ AEB750
    Natomiast czujnika poziomu specjalnie nie kojarzę, bo tam chyba dwa razy zaglądałem, raz jak czujnik się przstawił, a drugi raz jak wymieniałem butlę gazową.
  • Poziom 3  
    Centralkę zostawię w spokoju pewnie na pewna jest sprawna(samochód kupony zagazowany ,chodził tylko na benzynie)Sęk w tym, że wskaźnik nie chodzi i na pewno muszę dokupić sensor aby zaczęła śmigać tak ,tylko pytanie jaki to sensor dokupić czy to obojętne już ?
  • Poziom 39  
    kamyyyyl napisał:
    samochód kupony zagazowany ,chodził tylko na benzynie)

A teraz chodzi na gazie? Czujni poziomu gazu nie ma tu kompletnie znaczenia.
  • Poziom 3  
    Tak,normalnie chodzi okazało się że miał ukryty bezpiecznik i w ogóle nie chodziła centrralka (sterownik) przełączając benzynę na gaz.No to co mam w takim razie zrobić aby ten wskaźnik zaczął chodzić wskazywać ile orientacyjnie jest gazu.
  • Poziom 15  
    Zamontować na butli i w oprogramowaniu odpowiedni ustawić.
  • Poziom 3  
    Dziś przy robieniu świateł wstecznych, grzebałem przy "elektronice", nie wiem jak to zrobiłem w każdym bądź razie na sterowniku, zaczął piszczeć bryczek i na zmianę z lampkami od wskaźnika gazu zaczęło na zmianę raz lampka od rezerwy, raz te kontrolki i do tego ten bzyczek .
  • Poziom 23  
    Bzyczek to pewnie buzer informujący że auto przeszło z zasilania LPG na PB dlatego też diody zaczęły mrugać. Co do samego sensora kup 0-90 OHM poprawnie podłączony powinien współgrać, pamiętaj tylko że jest to wskazanie jest orientacyjne i nie jest tak precyzyjne jak w przypadku PB.
  • Poziom 39  
    U mnie w megance brzęczek wrzeszczał jak spadło ciśnienie gazu (brak gazu w butli) i silnik przeszedł na zasilanie benzyną i chyba migały diody na przełączniku, ale tego nie jestem do końca pewny, bo u mnie taka sytuacja miała bardzo rzadko miejsce. A jak już do niej doszło, to żeby brzęczek zamilkł, trzeba było nacisnąć przycisk na przełączniku - potwierdzenie przełączenia na benzynę.
  • Poziom 23  
    Centrala LPG może przełączać na zasilanie PB z kilku powodów, jednym z nich jak już pisaliśmy jest spadek ciśnienia ale równie dobrze może tak zrobić jak zabraknie jakiegoś odczytu chociażby prędkości obrotowej silnika albo temperatury reduktora. Przyczyn może być sporo najlepiej podłączyć się do sterownika i zobaczyć co jest przyczyną.
  • Poziom 3  
    Kolego
    Super_technik,odnośnie zamiany centralki,byłeś w błędzie.Podłączyłem tą "nową" centralkę i hula.
  • Poziom 3  
    Witam,
    Po dłuższym oczekiwaniu na przesyłkę kurierską, doszedł do mnie w końcu sensor, taki jak radziliście. Próbowałem go podłączyć, minus dałem na wielozaworze plus pod brązowy niestety zero reakcji. Gdzieś wyczytałem, że minusem trzeba się wpiąć pod cewkę albo pod obrotomierz, jeszcze tego nie sprawdzałem.Wcześniej chciałem się upewnić czy jest tak jak napisałem.Z sensoru wychodzą dwa przewody...
  • Poziom 23  
    kamyyyyl napisał:
    Próbowałem go podłączyć, minus dałem na wielozaworze plus pod brązowy niestety zero reakcji

Źle go podłączyłeś podłączasz jeden przewód do masy a drugi do sygnału czyli ten twój dodatkowy przewód, zasilania nie podłączasz w tej wersji wskazania.
  • Poziom 3  
    tak tylko ten dodatkowy przewód on nigdzie nie jest podłączony on jest tylko wyprowadzony.To tak robiłem masa podłączyłem się do przewodu przy elektrozaworze, i ten wolny(wyprowadzony) podłączałem pod brązowy.
  • Poziom 23  
    kamyyyyl napisał:
    tak tylko ten dodatkowy przewód on nigdzie nie jest podłączony on jest tylko wyprowadzony.

Nie rozumiem tego zdania, co to znaczy że jest wyprowadzony a nie jest podłączony? Jedna wolna żyła jest przy wielozaworze a druga wolna pod maską leży?
  • Poziom 3  
    Instalator gazu ,bo myślę,że jego robota wyprowadził przewód do elektrozaworu przy wiielozaworze,przewód trzy żyłowy ,taki jak od przedłużacza domowego.Dwa są właśnie pod ten elektrozawór a ten trzeci wolny jest wyprowadzony do kokpitu przy centralce przełączniku gaz-benzyna i on jest nie podłączony ani przy butli i przy centralce sterowniku
  • Poziom 23  
    To musisz znaleźć schemat do drema i sprawdzić w jaki przewód musisz się wpiąć pod maską, prawdopodobnie będziesz potrzebował przestawić jeszcze je w programie także bez interfejsu pewnie się nie obejdzie.