Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat doblo 1.3 multijet spalanie

czacza0116 17 Lut 2012 15:11 4829 2
  • #1 17 Lut 2012 15:11
    czacza0116
    Poziom 1  

Witam po raz drugi już piszę ze znakami polskimi
    a więc mam pytanie może mi ktoś odpowie kto ma fiacika doblo 1.3 multijet
    jest zima i są mrozy i fiacik mi spala za dużo,
    na cały bak ok 60L ropy przejadę do rezerwy ponad 600km czy to normalne bo miał to być oszczędny silniczek a tu masakra w serwisie mi powiedzieli że tyle ma palić,
    ludzie piszą że ta jednoska pali w mieście ok 6l a tu trochę jednak więcej.
    Prędkość nie przekraczam 100km/h w trasie a w mieście jeżdżę do 60km/h
    Trasy jakie odbywam to rożnie od 4 do 40km paliwo tylko z orlena
    silnik nie bierze oleju

0 2
  • #2 17 Lut 2012 15:39
    kamil907
    Poziom 28  

Zdecydowanie nie jest to normlny poziom spalania więc musi być jakiś problem.

0
  • #3 17 Lut 2012 23:57
    Wafer
    Poziom 20  

Witam.

Wynik zdecydowanie za duży ;)
    Problemów może być wiele... na początek zmień paliwo jeśli tego jeszcze nie robiłeś, ja ma 1.9JTD i po zatankowaniu na orlenie potrafi palić o około 1.5/100 więcej niż po tankowaniu na shellu, co w żaden sposób nie świadczy źle o orlenie, bo znajomym ten sam samochód tankowany na orlenie pali tyle co powinien :)

Potem zajrzyj pod maskę czy gdzieś coś sie nie poci, przewody na pompie, zbiorniczek przelewowy paliwa etc.

Na sam koniec wybierz się do ASO, ale tylko i wyłącznie dobrego ASO (niestety znaczna większość ASO Fiata nie raz nie ma bladego pojęcia o swoich samochodach...) i oni po sprawdzeniu komputerem powinni wskazać jakiś trop ;)

Jeśli nie wiesz jak znaleść dobre ASO, to wpadniej na jakieś forum klubu fiata i koledzy Ci doradzą ;)

Pozdrawiam.

0