Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maszyna do szycia, Który ŁUCZNIK LEPSZY 451 czy 884

17 Feb 2012 19:13 7062 4
  • Level 1  
    Witam,

Z góry przepraszam jeżeli wybrałam złą kategorię. Jestem tu pierwszy raz ( chociaż może zostanę).

Mam mały dylemat, który wynikł z propozycji mojej babci...ale od początku.

Moja babcia ma trzy sprawne stare (ale jare) łuczniki 884, 451, 466

Wpadła na pomysł,że może mi którąś dać. Byłam zdziwiona ( babciu...ja), ale jej argumentacja jest doskonała: :Masz dziecko...do skracania,zwężania w sam raz.

Problem w tym,że nie szyję. Jak byłam mała to bawiła się jej starym Łucznikiem na napęd mechaniczny, nożny...i nawet mi wychodziło....

Moje pytanie..którą mam sobie wziąć...Wysyłka kosztowna z Warszawy do Opola...nie chciałabym wymieniać, podmieniać.

Przypomnę,że wszystkie działają. Babcia razem ciocią obszywają pół miasta...

Beata
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • User removed account  
  • Level 21  
    teoretycznie łucznik 884 jest lepszy ale tylko teoretycznie. a w praktyce jest odwrotnie, w 466 jest mniej zebatek (plastikowych) które sprawiają najwięcej kłopotów ponieważ predzej czy później i tak sie wyłamie. 466 pracuje ciszej i lżej niż 884 o 451 to nawet nie wspomnę.na korzyść 884 przemawia to że ma wiecej ściegów,ale myślę ze połowę z nich mało kto używa. a pani pisze ze dopiero uczy się szycia. jeśli nawet coś się zepsuje w 466 to łatwiej to naprawić niż w 884 np.napręzacz nici. moim skromnym zdaniem polecałbym łucznik 466, ale prosze brac pod uwage również argumenty innych forumowiczów.
  • User removed account