Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook ZWE-3634FX błąd F4 - sucha

otek 20 Lut 2012 02:50 4175 0
    otek
    Poziom 12  
    Witam.

Mam problem ze zmywarką Mastercook ZWE-3634FX. Mianowicie w około 80% cykli pojawia się w róznym czasie błąd F4 (cztery piknięcia), niby przelanie. Początkowo awaria występowała sporadycznie, ale teraz występuje nagminnie. Zdarza się, że co któreś mycie program przebiegnie bezproblemowo. Nie jest to zależne od programu (błąd pojawia się również na płukaniu), ani nie występuje w określonym momencie cyklu (raz wcześniej, raz później, oczywiście do momentu suszenia). Sprawdzałem już ją od spodu, nic nie przecieka, czyli odpada wyłącznik bezpieczeństwa. Po zasygnalizowaniu błędu, jak sie ją otworzy, woda stoi w filtrze i lekko rozlewa się po dnie komory. Po wyłączniu zmywarki, odczekaniu chwili i ponownym jej załączniu i włączeniu mycia, zalegająca woda od razu jest wypompowywana. Przelutowałem również płytę w panelu sterowania, podejżewając zimny lut. Nic nie pomogło. Podejżewam jeszcze jakieś zanieczyszczenie wewnątrz instalacji zmywarki, ale nie wiem jak się zabrać za rozmontowanie. Jak patrzyłem od spodu, wszystko jest bardzo zwarte i dopasowane. Nie mam żadnej dokumentacji od tego sprzętu.
    Poradźcie może coś mądrego, a jeżeli podzielacie zdanie, że może coś blokować wodę wewnątrz i wiecie jak ją rozbroić od spodu, bo będę wdzięczny za instruktarz. Nie chciałbym czegoś połamać.

Dzięki i pozdrawiam.