Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF7452SUV wyciek spod pralki

losz 20 Lut 2012 12:24 11937 11
  • #1 20 Lut 2012 12:24
    losz
    Poziom 10  

Witam Panowie mam problem z pralką gdyż z pierwszych ustaleń wynika że cieknie gdzieś pod podajnikiem proszku, no nie było by problemu gdyż jest to kilka kropel przy jednym praniu natomiast gdy żona robi więcej prań jednego dnia kałuża jest już bardziej widoczna i wypływa spod pralki. Zdemontowałem górną pokrywę niby wszystko w porządku przy wężykach doprowadzających wodę sucho, ale podczas pobierania nadal skądś kapie. zdjąłem/uchyliłem przód pralki i podejrzewam wąż który doprowadza wodę ten po lewej stronie jest wsunięty do bębna i ściśnięty opaską przy podajniku proszku i tu mam problem tam gdzie jest wsunięty do bębna nie jest w żaden sposób przymocowany wyczyściłem i wcisnąłem go na swoje miejsce ale nadal pokapuje (chyba mniej) czy on nie powinien być tam na coś przynajmniej wklejony (silikon?) a może to z innego miejsca kapie?

Z góry Dzięki za odpowiedź.

załączam obrazek zaznaczonym elementem o co mi chodzi

Pralka Samsung WF7452SUV wyciek spod pralki

0 11
  • Pomocny post
    #2 20 Lut 2012 16:24
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

losz napisał:
    czy on nie powinien być tam na coś przynajmniej wklejony (silikon?)

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie . Wklej go na silikon lub butapren , odczekaj parę godzin i pierz . Tylko przed wklejeniem oczyść dokładnie i odtłuść klejone powierzchnie .

1
  • Pomocny post
    #3 20 Lut 2012 23:25
    Paw_el

Specjalista AGD

losz napisał:
    wcisnąłem go na swoje miejsce ale nadal pokapuje

Witam.
    Obejrzałeś go dokładnie? prawdopodobnie na którejś "harmonijce" jest przetarty.

0
  • #4 21 Lut 2012 10:33
    losz
    Poziom 10  

Witam dzięki dokladnie się mu nie przyjżalem, bo tylko odkręcilem przód pralki a i nie zdejmowałem tej przedniej oslony na tyle na ile udalo mi się tam wcisnąć rękę to pogrzebałem, faktycznie z tym przetarciem może to być to, bo na fartuchu zauwazyłem lekkie przytarcie ale nie ma jeszcze dziury, a kojarzy ktoś gdzie ewentualnie można kupić tą gumową rurkę i jaki to może być koszt, gdzie tego wogóle szukać? w weekend obadam dokladniej sprawę jak zdejmę całowicie przednią blachę i fartuch. a może da się to skleić np budaprenem?

0
  • #6 21 Lut 2012 11:21
    losz
    Poziom 10  

Waśnie dzwoniłem Pani ma poszukać i oddzwonić do mnie, zobaczymy jaka będzie to cena.

Dzwoniła Pani koszt węża z przesyłka to 37zł
    w najbliższych dniach wyciągnę go i dobrze obejrzę czy to na pewno to.

Jeszcze raz Dzieki z pomoc.

0
  • #7 03 Mar 2012 11:48
    losz
    Poziom 10  

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej pralki, a nie chcę zakładac nowego wątku - jak najprościej wjąć coś z bębna coś wali przy wirowaniu a nie wiem jak sie tam dostać?

1
  • Pomocny post
    #8 03 Mar 2012 12:31
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

losz napisał:
    jak najprościej wjąć coś z bębna

Chyba z przestrzeni pomiędzy bębnem a kotłem ? Wymontuj grzałkę i poprzez otwór po grzałce staraj się dostrzec i wyjąć to coś .

0
  • #9 03 Mar 2012 16:27
    losz
    Poziom 10  

To coś to chyba drut od stanika żony, no czekam na ten wąż od podajnika do bębna to może za jednym razem tam zajrzę, a jak zdejmę fartuch to będę miał jakiś dostęp???

0
  • #10 03 Mar 2012 18:23
    Gobro
    Poziom 28  

Jeżeli coś wali przy wirowaniu to są poluzowane śruby od przeciwwagi. Jedna przeciwwaga z góry,druga przód z dołu.

0
  • #11 03 Mar 2012 21:04
    axxx
    Specjalista AGD

losz napisał:
    To coś to chyba drut od stanika żony, no czekam na ten wąż od podajnika do bębna to może za jednym razem tam zajrzę, a jak zdejmę fartuch to będę miał jakiś dostęp???

Niestety po zdjęciu fartucha nie ma takiej możliwości.

0
  • #12 21 Mar 2012 12:53
    losz
    Poziom 10  

Ok, kawałek blaszki wyjęty.
    Dziękuję za pomoc.

0