Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KAMERKI Planet ICA-500 i PTZ A-Linking AL9211 jaki program do podglądu

gogo_monter 21 Feb 2012 01:07 2123 7
Optex
    gogo_monter
    Level 10  
    Witam może ktoś z forumowiczów podpowie jaki program do zestawu kamerek ja z tematu... Chodzi o podgląd na pececie i z podziałem np na 4 kamery mnie już ręce opadają szukam i szukam i albo jedna albo druga, albo bez podziału na 4... [/b]
  • Optex
    Marek31415
    Level 31  
    Selcamnet, obsługa A-Linking i Planet, podział dowolny.
  • Optex
    gogo_monter
    Level 10  
    wszysko ładnie pięknie tylko w wersji demo tego programu idą kamerki gdzieś z Polski a ja potrzebuję mieć pewność że zadziałają te moje i nie chcę wyrzucać pieniędzy bez sprawdzenia.... Więc może jakieś inne oprogramowanie ?
    Marek31415
    Level 31  
    gogo_monter wrote:
    wszysko ładnie pięknie tylko w wersji demo tego programu idą kamerki gdzieś z Polski a ja potrzebuję mieć pewność że zadziałają te moje i nie chcę wyrzucać pieniędzy bez sprawdzenia.... Więc może jakieś inne oprogramowanie ?

W czym problem? Wejdź w konfigurację okna kamery i ustaw swoje.
    Zmienić trzeba IP lub domenę, port, login, hasło i link do kamery.
    Ustawienia są pod prawym przyciskiem myszy w oknie kamery.
    gogo_monter
    Level 10  
    to ja mam inną wersję programu chyba ;/
    mam przy opcji w panelu w zakładce dodawanie kamer , jak wpisuje swoje ip kamerki która chcę podejrzeć z sieci lokalnej opcję "importuj kamery klastra" hmm....mały zgryz...
    Marek31415
    Level 31  
    Przecież napisałem, konfiguracja kamery w oknie kamery, nie w panelu.
    W panelu wybierasz moduły (okna) kamer i konfigurację klastra, czyli dodatkowych komputerów monitoringu.
    Panel może obsługiwać kilka komputerów.
    W panelu IP ma być 127.0.0.1 (czyli TEN komputer) i moduły kamer takie jak w wersji demo po instalacji (pierwszy z listy).
    Może warto zajrzeć na stronę i zobaczyć jak się konfiguruje?
    Są zrzuty ekranów z przykładowymi ustawieniami.
    gogo_monter
    Level 10  
    jaka konfiguracja kamery ?? !!
    kamerka ma swój panel administracyjny spod przeglądarki
    w programie klikając prawym są tylko opcje wyboru podglądu a nie konfiguracji adresów i portów kamery, w panelu jest wybór rodzaju kamery i adresu kamery ale nie da się nic po za
    127.xxx.xxx.xxx ustawić
    program ma coś takiego jak serwer proxy a nie ma nic innego do konfigurowania kamerek poza panelem tam się dodaje adresy ip
    Dla ścisłości kamerki mam w sieci lokalnej (skoro KAMERA IP to działa pod swoim ip) maja swoje adresy przydzielone w sieci LAN i po tych adresach chce je namierzać
    nie potrzebuję połączenie przez net, przez główne serwery producentów, itp...
    To ma być podgląd firmowy
    Kamerka każda ma swój programik do podglądu, ale nie mogę podczepić kamery z innej niż przeznaczonej do tego programu i tu jest cały zgryz....
    Może jeszcze inne jakieś programy albo patent na umieszczenie tych kamerek na stronie www ?? ( tylko jak sklecić taki skrypt na 4 )
    Marek31415
    Level 31  
    gogo_monter wrote:
    jaka konfiguracja kamery ?? !!
    kamerka ma swój panel administracyjny spod przeglądarki
    w programie klikając prawym są tylko opcje wyboru podglądu a nie konfiguracji adresów i portów kamery,

KAMERKI Planet ICA-500 i PTZ A-Linking AL9211 jaki program do podglądu
    gogo_monter wrote:
    w panelu jest wybór rodzaju kamery i adresu kamery ale nie da się nic po za
    127.xxx.xxx.xxx ustawić

To jest adres komputera obsługującego kamery, nie adres kamery IP.
    Podpowiedź masz po najechaniu myszką na pole.
    Zostaw 127.0.0.1. Tak ma być w systemie z jednym komputerem monitoringu.