Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E160 huawei pod AERO2, wgranie softu od E160E lub E160X

26 Lut 2012 13:47 36348 32
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam modem E160 którego chcę użyć do podłączenia sieci AERO2 która przesyła internet w paśmie UMTS: 900. Modem E160 ma instalkę PLAY. Czy wgrywał ktoś do niego soft od E160E lub E160X by pracował w UMTS: 900, 2100? Obecnie modem E160 pracuje na wartościach 850, 1900, 2100 i nie widzi sieci AERO2. Dodam że posiadam kartę sim AERO2 i działa w innym urządzeniu.
  • Poziom 39  
    Coś mi sie widzi że mylisz dasboard (Mobile Partner) z firmware modemu, PLAY pracuje w 900 i 2100
    Musisz wgrać niebrandowany bashboard, który znajdziesz np na http://www.bez-kabli.pl

Ustawiłeś odpowiednio APN, modem nie ma simlocka ?
  • Poziom 10  
    Witam, dziękuję za szybką odpowiedź-sprawa wygląda tak:
    W kolejności:
    -włożyłem moją kartę sim AERO do modemu kolegi i działał na niej net;
    -włożyłem póżniej w/w kartę do mojego modemu E160 który zażądał kodu odblokowania, gdzieś na necie znalazłem serwis gdzie podałem nr urządzenia i wygenerował mi kod do zdjęcia sim locka;
    -w ustawieniach sieci ręcznych w/w modem znalazł mi wszystkie sieci w Polsce oprócz AERO2 (PL 17);
    -znalazłem taką specyfikację do modemów AERO2:
    http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html
    -znalazłem później specyfikację i różnicę między modemami "160"
    http://3g-modem.wetpaint.com/page/Huawei+E160+%28E160G,+E160E,+E160X%29

Aero2 nadaje net Siećią HSPA+ 900 (tą wartość obsługują modemy E160E, E160X), mój modem obsługuje HSPA 850. Teraz czy wynika to z budowy techniczej modemu czy kwestia wgrania softu.
  • Poziom 39  
    Twój modem obsługuje 900 bo pochodzi z play, a ten działa właśnie na 900 i 2100, jak by miał obsługiwać 850 to po co play sprzedawał by modemy które nie działają z ich siecią
    Z tego co widzę masz problem z ustawieniem APN

aero2

APN: darmowy
    Login: brak
    Hasło: brak
    Numer dostępowy: *99***1#
  • Poziom 23  
    Bródka - Play sprzedawał (już dawno nie ma go w ofercie) model E160 w czasach, gdy nie mieli jeszcze UMTS 900, więc argument o sprzedawaniu modelu niezgodnego z ich własną siecią jest nietrafiony.
    Należy zawsze uważnie oglądać oznaczenia tego modemu, dlatego wszystkie 4 wersje są w tabeli zgodności z Aero2 na liście ostrzeżeń.
    Poza wszystkim to bardzo wolny modem (3,6Mbit/s), oczywiście nie spełnia wymogów Aero2, a po przyspieszeniu do 512kbit/s w maju 2012 nie będzie w stanie wykorzystać pełnej prędkości uploadu.
  • Poziom 10  
    Witam Panowie dziękuję za odpowiedzi do mojego postu. Jedna jest bardziej trafiona, druga mniej :D . Dziś mam czas wykorzystać podpowiedzi i pobawić się.
    Modem ten E160 nabyłem osobiście w sieci Play i używałem go więc wiem jak on fizycznie szybko działa. Ten modem działał w sieci play na UMTS 2100, dziś mimo tego że Play ma również UMTS 900 niektóre modemy mogące pracować na UMTS 900/2100 dalej pracują na 2100-przykładem może być E173-u2 który ma zablokowane pasmo 900 i ręcznie trzeba je odblokować.
    Sprawdzę mój modem programami które poleca "Bródka" i kilkoma które sam znalazłem.
  • Poziom 23  
    W modemach Play nie tyle stricte zablokowane jest pasmo UMTS 900 MHz, co aktualne ustawienie pasm nie radzi sobie z blokadą TS11 i stąd problemy. Ale sumarycznie dla użytkownika Aero2 wygląda to jak blokada UMTS 900 MHz.
  • Poziom 10  
    Czy problem z nie działaniem modemów w sieci Aero 2 dla laików można zrozumieć w następujący sposób: zabezpieczenie Ts11 działa jak filtr, nowa karta sim Aero 2 nie przepuszcza pełnego pasma UMTS 900 i stąd kłopot nie działania nie których modemów ?
  • Poziom 10  
    Czy jest możliwość wgrania dasboard (Mobile Partner) lub firmware modemu z E160E do E160 tak żeby działała karta aero2 bo w dalszym ciągu nie ma odpowiedzi.
    Chyba żeby wgrać od Huawei K3565(obsługuje Aero2) podobno to bliźniaczy model E160 ?
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich, moja zabawa z E160 pod AERO2 kończy się negatywnie. Szukam nowego modemu. Uzasadnienie:
    - nie jest zgodny z warunkami AERO2;
    - modem jest wolny (max do 3,6 MBit/s);
    - modem pracuje na UMTS 850, 1900, 2100; (AERO2 UMTS 900)
    (http://3g-modem.wetpaint.com/page/Huawei+E160+%28E160G,+E160E,+E160X%29)
    - próbowałem go programowo "przerobić (wymusić 900)" programami "top_netinfo" oraz "mobile partner" i nici;
    - nie będę ryzykował wgranie softu od innego modemu by nie uszkodzić go i za bardzo nie mam czasu na próby. Modem działa nijako ale działa.
    Jak dla mnie modyfikacja E160 pod AERO2 jest zamknięta.
    Dziękuję wszystkim w szczególności jdanecki.
  • Poziom 10  
    Dla tych co przypadkowo natkną się na temat:

Bzdura goni bzdurą... najfajniesze jest:
    "- nie jest zgodny z warunkami AERO2;
    - modem jest wolny (max do 3,6 MBit/s); "

Człowieku, przepustowość modemu wielokrotnie przekracza Twoje zapotrzebowanie. Nie wprowadzaj w błąd innych.
    btw. Z ciekawości sprawdziłem i piszę teraz z komputera który ma wpięty E160 pod USB, operator Aero2. Internet działa naprawdę OK, a osiągana szybkość pokrywa się z maksymalną podaną przez operatora.
  • Poziom 23  
    457: co nazywasz bzdurą? Wymagania Aero2, czy niezgodność modemu E160 z Aero2?

Modem E160 jest niezgodny. Są odmiany zgodne posiadające UMTS 900 MHz, ale goły E160 (bez dodatkowych liter) jest niezgodny.

Modem E160 (wszystkie odmiany) maksymalnie działa z prędkością 3,6 Mbit/s i to jest na dzisiejsze standardy wolno. Sieć Aero2 pracuje z podstawową prędkością 21Mbit/s. Używanie wolniejszych modemów niż 14Mbit/s (tzw. kat10) jest łamaniem regulaminu oraz obciąża sieć. Więcej informacji: http://jdtech.pl/2011/11/aero2-o-co-chodzi-z-hspa-kategorii-10.html
    I nie ma tutaj znaczenia, że użytkownik dostaje jedynie 512 kbit/s.
    Dodatkowo pingi są w modemach HSPA (bez plusa na końcu) znacznie większe, niż w przypadku HSPA+ (kat 10 i wyższe).
  • Poziom 10  
    Przepraszam, co Ty chcesz udowodnić, ze koło jest kwadratowe? Proszę nie pouczaj mnie, bo czytając ten temat jak byk widać że sam miałeś problemy z naprawdę podstawowymi rzeczami, tj. czy deklarowany modem jest w stanie pracować w sieci Aero2, a jak tak, to w jaki sposób... Mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia: spróbuj najpierw dokładnie doczytać o co chodzi, a potem podejmuj dyskusję w czasie której będziesz innych pouczał - OK? Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Sprostowałem techniczne bzdury jakie napisałeś i tyle. No chyba, że masz coś merytorycznego do dodania, ale widzę, że wątpię.

Ale miło powitać trolla żywcem wyjętego ze starych dobrych czasów jak na Usenecie. Tylko plonkownicy brak. Ale i tak temu panu mówimy dobranoc.
  • Poziom 10  
    Po pierwsze napisałem JAK BYK, że modem E160 jest w stanie pracować w sieci, co w świetle opinii tutaj przytaczanych podobno jest niemożliwe - z Twoimi popisami w roli głównej. Z oczywistych względów na boku pozostawiłem zalecenia sieci, obciążenia, transmisje itd. Przydałoby się, abyś opanował niezwykle trudną sztukę czytania ze zrozumieniem.
    Paradoksalnie Twoja wypowiedź podsunęła mi w pomysł jak uzdrowić inny modem, za co bardzo dziękuję :D
    btw. Rozumiem też, że ciebie coś zabolało (bezsensowne uczucie napinającego się speca w... niczym) to trzeba było dołożyć. Wybacz, ja w tym uczestniczyć nie będę, nie jestem Tobą. A poradzić sobie z sobą musisz sam. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Kolego a może zamiast się wymądrzać, że Huawey E160 działa w Aero2 daj jakieś rozwiązania dla tych, którym nie działa!
    Ja mam E160 z Blueconnect - w momencie kiedy instaluję sterowniki z modemu wszystko jest ok do momentu podania PIN, potem nie widzi sieci. W momencie kiedy wkładam sim kartę z Orange od razu sieć jest widoczna.
  • Poziom 23  
    Z kolegą 457 dyskusja może nie doprowadzić do jakiegokolwiek poszerzenia wiedzy w zakresie E160. Ja podtrzymuję informację, że modem ten (goły, bez dodatkowych liter w nazwie) nie zadziała z Aero2.
  • Poziom 10  
    Ręce opadają... - Z kolegą jdaneckim również, bo jak sam widzisz nie dowiesz się niczego oprócz wiedzy wymagającą 2-minutowego szukania w google. Dramat...
    A wracając do E160 - no cóż, fakty są takie, że na znanym portalu aukcyjnym aktualnie wiele osób sprzedaje "czysty" E160 lub jego brandy, dostosowany do pracy w Aero2. Temat znany (jak widac nie dla jd), niektórzy uczynili sobie z tego faktu możliwość dodatkowego zarobku.
    Pomijając to, że mogę dyskutować z klonem itp. ale widząc jak chcesz podejść do tematu, moja rada jest taka:
    Szkoda Twojego czasu i pieniędzy oraz ** TO NIE SĄ DUŻE KWOTY! **
    Jak już musisz zaoszczędzić pieniądze to zwyczajnie kup taki gotowy modem. Sumarycznie w czasie przeznaczonym na próby odblokowania E160 z danej serii (które tak naprawdę niczego sensownego Ciebie nie nauczą), kilkakrotnie zarobisz na niego.
    Albo zrób coś naprawdę mądrego - poświęć kawałek kwoty z wizyty w restauracji czy tankowania auta i za tę kwotę kup nowy produkt, który parametrami bije na głowę dziadostwo które chcesz na siłę uaktywnić, a tamtego pozbądź się. Myślę, że jest to najmądrzejsze posunięcie, pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    No i się wyjaśniło - kolega 457 handluje i dlatego wiedzą (ani wskazówkami) się nie podzieli. Proste.

Ja natomiast traktuję elektrodę jako miejsce wymiany właśnie takich technicznych informacji i porad, dlatego tego od razu nie zrozumiałem.
  • Poziom 10  
    Kolego "457" przeczytaj dobrze wątek i treść tak byś zrozumiał dopiero pisz jakie kolwiek opinie, gdybyś poświęcił te 2 minuty na Google wiedział byś jakie znaczenie ma szybkość modemu w sieci komórkowej.
    A "457" powiedz mi dlaczego im droższy abonament internetu tym lepszy modem?, lepsza jego klasa, szybkość? Skoro twierdzisz że klasa i szybkość modemu nie ma znaczenia to dlaczego nie sprzedają jednego typu modemu z różnymi opcjami limitu pobierania ?

Dodano po 15 [minuty]:

457 napisał:
    Przepraszam, co Ty chcesz udowodnić, ze koło jest kwadratowe? Proszę nie pouczaj mnie, bo czytając ten temat jak byk widać że sam miałeś problemy z naprawdę podstawowymi rzeczami, tj. czy deklarowany modem jest w stanie pracować w sieci Aero2, a jak tak, to w jaki sposób... Mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia: spróbuj najpierw dokładnie doczytać o co chodzi, a potem podejmuj dyskusję w czasie której będziesz innych pouczał - OK? Pozdrawiam.

Specyfikacja E160
    http://3g-modem.wetpaint.com/page/Huawei+E160+%28E160G,+E160E,+E160X%29
  • Poziom 10  
    jdanecki napisał:
    Ja natomiast traktuję elektrodę jako miejsce wymiany właśnie takich technicznych informacji i porad, dlatego tego od razu nie zrozumiałem.

Nie, traktujesz to miejsce tylko do pokazywania twoich wyimaginowanych racji w miejscu z którym mocno się utożsamiasz. Ja zwyczajnie nie mam czasu na bezpłodne polemiki na poziomie 2-min. wiedzy google (już pisałem), tym bardziej na czerpanie profitów z tak dochodowej działalności jaką mi określiłeś. Litości :D
    Faktem jest, że tamtą wiadomość wysłałem poprzez brandowany E160 bez literki na końcu, co wydawało mi się zabawne, tyle że nie pomyślałem, że tak mocno zaboli ona jakąś niedowartościowaną osobę która teraz szuka okazji na skanalizowanie ujścia emocji. Boli? Trudno! Musisz z tym coś zrobić, ale najlepiej coś innego poza idiotycznym zachowaniem na forum. To jest wirtualny świat, pomyśl nad tym.

Rafa.ck
    Przyznaję że gdy napisałem tamten wpis przeczytałem temat mocno po łepkach, i stąd wyszło nieporozumienie z szybkością modemu. Ale to był tylko jeden raz. Natomiast polemika z - sądząc po wpisie - małolatem który został zwabiony sytuacją czy też podpuszczony i mocno chce udowodnić swoje racje, dodatkowo wpychając w moje usta opinie których nigdy w życiu nie wydałem (SIC), jest - wybacz - z definicji pozbawiona sensu i dlatego jej nie podejmuję. Jeśli jesteś w stanie (wątpię...), wyobrazić sobie końcowy wynik takiej dyskusji, coś poza bełkotem i ogólnymi frazesami, to przyznasz mi rację. Ja nie kopię się z koniem. Jeśli uważasz inaczej to trudno. Twój świat, twój problem. Amen.

Opinie o zasadności przeróbki E160 już popełniłem.
  • Poziom 23  
    A teraz jak się już wyżaliłeś (na mnie, na elektrodę itd.), to napisz proszę, co należy zrobić, żeby uruchomić w E160 obsługę UMTS 900 MHz.
  • Poziom 9  
    Kolego 457,
    Proszę przeczytaj wszystkie swoje posty i zastanów się co one konstruktywnego wniosły w temacie: "E160 huawei pod AERO2" - nic! Czysty bełkot! Jesteś "chwalidupa pietrek", który ma poważne problemy ze swoim EGO! Udaj się może na forum psychoanalizy i tam uzyskasz ciekawe informacje na trapiące Cię problemy emocjonalne, a nie zaśmiecaj wątków, w których poza chwaleniem się nie masz nic KONSTRUKTYWNEGO do powiedzenia. Konstruktywne, to znaczy podające rozwiązania w danej kwestii.
    Pozdrawiam i jeszcze raz gorąco polecam forum psychologiczne. Pewne schorzenia daje się leczyć farmakologicznie, inne można terapią polegającą na spotkaniach z psychologiem lub psychoanalitykiem.
    ;-)
  • Poziom 1  
    To ja tak jako neutralny obserwator do tej pory oraz posiadacz E-160 (bez literek, brandowanego przez ere) zapytam:

Czy można prosić o przepis, podany jak dla nie wymądrzającego się laika, co zrobić, krok po kroku, aby mój modem zaczął działać z nową kartą AERO2 ?

Bo z tego co czytam to ponoć się da :-)
  • Poziom 23  
    Ja również chętnie dowiem się od kolegi 457, jak to zrobić.
  • Poziom 15  
    Witam, też się przyłączam do pytania, czy mój modem huawei E160 bez żadnych literek będzie działać z aero?? dodam, że brand jest z T-mobile a na obudowie widnieje znaczek sieci O2... będzie działać czy nie?
  • Poziom 23  
    457 uważa, że się da - ale jest jedyny i nie chce podzielić się swoją tajemną wiedzą mimo namawiania. Według większości użytkowników i także według mnie - nie ma na to szans, trzeba kupić modem z pasmem UMTS 900 MHz, którego E160 (bez dodatkowych oznaczeń) nie obsługuje.
    Poza tym tak czy inaczej E160 nie spełnia wymogu regulaminowego Aero2 korzystania z urządzeń co najmniej kategorii 10.
  • Poziom 10  
    Witam posiadam modem z ORANGE Huawei E160E. Aero 2 pracuje idealnie jedynie co zrobiłem to wpisałem kod odblokowujący simlock. Dla zainteresowanych link do stronki z obszerną informacja. http://simlock24.pl/unlock_4_free/huawei_modem/

Urządzenie
    Nazwa urządzenia: E160X
    Port aplikacji: COM13
    Nr seryjny: DY5TAA1931002157
    IMEI: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Wersja Hardware: CD25TCPU
    Wersja Firmware: 11.604.21.05.314
    Wersja oprogramowania: 23.002.08.03.53

Status sieci
    Nazwa sieci: Aero2
    Typ sieci: WCDMA
    Siła sygnału: 14, 99
    RSSI: -85dBm
    RSQUAL(BER): 99
    RSCP: -86
    Ec/Io: -8
    Ec/No: not implement
    Cell ID: 199F8
    LAC Code: C351
    CS rejestracja sieci: Zarejestrowano
    PS rejestracja sieci: Zarejestrowano
    PS załącznik sieci: Załączony
    Adres IP: 37.209.133.247
    Serwer DNS: 193.41.112.14 193.41.112.18

Pozdrawiam djkarlos
  • Poziom 9  
    Gdzieś wyczytałem, że właśnie modele E160 (z jakąkolwiek literką E czy też X) działają w Aero2. Ja mam E160 bez sim-locka, z blueconnect (dawniej Era obecnie T-mobile), ale gdy wkładałem kartę Orange, działał bez problemu. Nie wiem jak wgrać nowy soft Np. od E160X i gdzie go zdobyć.
    Możesz podpowiedzieć.
    Pozdrawiam