Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po naciśnięciu F4 w Samsungu RC510 wyskakuje błąd "BOOTMGR is missing"

26 Lut 2012 20:56 8996 45
  • Poziom 25  
    Otóż mam za zadanie naprawić laptop Samsungu RC510
    Znajduję się na nim ukryta partycja którą można uruchomić po naciśnieciu przycisku F4. Jednak zamiast bootowania wyskakuje mi błąd "BOOTMGR is missing"

Próbowałem już tej opcji
    Prawdopodobnie niechcący ustawiłeś tą formatowaną partycję jako aktywną (bootującą).
    Do prawidłowego ustawiania tzw. flag dobry jest program Gparted.
    Wypalasz obraz, ładujesz program z płyty.
    Zaznaczasz partycję z windowsem, PPM wybierasz Manage flags, zaznaczasz "boot" (nic więcej).
    Zastosować zmiany, restart kompa i powinno pomóc.

Próbowałem też przez Windows 7 Recovery CD
    1,2,3 wybór i nic się nie dało zrobić.

Co mi poradzicie? Co mam zrobić. Już nie mam nerwów do tego. Co poradzicie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozumiem, że chcesz przywrócić do stanu fabrycznego.
    Jeszcze raz GParted ale flage 'boot' daj ukrytej partycji a nie z (uszkodzonym / brakującym) Windowsem.
    Można to też zrobić z wiersza polecenia (trzeba klepać komendy).

Jak uchowały się tam jakieś ważne dokumenty to można by je (na początku) skopiować na np. pendrive'a.
  • Poziom 25  
    No próbowałem Gparted ustawić bootowanie na ukrytą partycję i nic nie pomogło. Dalej to samo.

Mogę też dodać że ukryta partycja nie została usunięta, jednak kolega zrobił format i zainstalował Windows 7 z płyty. Ale chce teraz z ukrytej partycji instalować Windows 7
    W takim razie pochwal się jakimiś obrazkami z tego GParted.
    Wygląd zawartości ukrytej partycji też by się przydała.
  • Poziom 25  
    No ukryta partycja jest bo oglądałem w Narzędzie administracyjne->Zarządzanie komputem->Zarządzaj dyskami

A w Gparted próbowałem i nic nie pomogło
  • Poziom 28  
    Nie wiem po co tyle zachodu, recovery trwa długo , do tego na starcie dostaniesz całą mase oemowego badziewia. Zainstaluj 7 z płyty i po problemie.
    Jeśli naprawdę chcesz użyć recovery to skasuj wszystkie partycje poza tą małą kilkaset MB i recovery, i dopiero wtedy ustaw jej typ jako ntfs (07) i na koniec ustaw jako aktywną tą małą w gparted. Wtedy od razu powinien wystartować instalator, jeśli nie to odpal jeszcze z płyty wiersz poleceń i na partycji recovery jest skrypt/program który naprawia to F4. Więcej bym pomógł ale nie mam dostępu do szajsunga z recovery bo wszędzie je kasuje . I czekamy na fdisk -l albo listę partycji z g-parted w postaci screenu
  • Poziom 25  
    "odpal jeszcze z płyty wiersz poleceń i na partycji recovery jest skrypt/program który naprawia to F4. Więcej bym pomógł ale nie mam dostępu do szajsunga z recovery bo wszędzie je kasuje"

Z jakiej płyty mam uruchomić wiersz poleceń? Pomoże ktoś
    Jankesik napisał:
    No ukryta partycja jest bo oglądałem w Narzędzie administracyjne->Zarządzanie komputem->Zarządzaj dyskami

Jest a chodziło o zawartość - bo wiesz, będziesz walczył a okaże się, że jest pusta...
    (wtedy już tylko nośnik instalacyjny zostanie)

Wiersz polecenia - spójrz na obrazek z pierwszego postu, który sam zamieściłeś :D
  • Poziom 25  
    przez wiersz poleceń też próbowałem naprawić tą usterkę ale też nie pomogło. Nie pamiętam dokładnie jakie komendy wpisywałem
    Konkretów w postaci zrzutów nie dajesz, komendy jakieś wpisywałeś ale nie pamiętasz, hmm no to pozostaje Cię tylko wirtualnie poklepać po plecach i łączyć się w bólu i smutku.

Ogarnij się i wrzuć wynik poleceń:
    Wiersz polecenia -> diskpart [enter] :

DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> list part
    DISKPART> sel part X (za X wpisz cyfre partycji Recovery)
    DISKPART> detail part
  • Poziom 25  
    Proszę. Wysyłam zdjęcie

Co jeszcze poradzicie aby usunąć ten błąd?
  • Spec od komputerów
    Nie kombinuj z odkrywaniem partycji. Pobierz partedmagic.
    http://digitalincursion.net/partedmagic/pmagic_2012_2_19.iso
    Wypal CD i wystartuj komputer z tego CD.Przy starcie wybierz extrasmenu/polop menager i wystartuj komputer z sda4. Jeżeli recovery nie uszkodzona to przywróci system. A jak nie przywróci to ręcznie trzeba będzie przywracać.
    Pozdrawiam
    Dla bezpieczeństwa zrób obraz partycji recovery i zgraj na zewnętrzny nośnik.
  • Poziom 25  
    linuks zostosowałem się według twoich poleceń, ale niestety znowu ten sam błąd wyskoczył "BOOTMGR is missing"

A jak ręcznie przywrócić?
  • Spec od komputerów
    To wykonałeś ?

Jaki komunikat się pokazał po wybraniu sda4 ?
    Ręcznie się przywraca partycję z systemem z plików obrazu systemu jakie są na partycji recovery. Używa się do tego wiersza poleceń. Po przywróceniu naprawia się boot. Oczywiście jest to możliwe jeżeli pliki obrazu są nieuszkodzone.
    Pozdrawiam
    Podaj ścieżkę do pliku obrazu systemu.Zawartość partycji recovery można obejrzeć w partedmagic montując partycję sda4. Może nie ma sensu już kombinować jeżeli brak jest plików obrazu lub są uszkodzone.
    Uruchom ponownie partedmagic i daj scrin z edytora partycji.
  • Poziom 25  
    A gdzie znajduję się edytor partycji?

Zrobiłem tak jak na tym filmie i pokazał mi się błąd "BOOTMGR is missing".
  • Spec od komputerów
    Ikona na pulpicie jest partition editor
  • Poziom 25  
    Ustawiłem mount flags->Boot tej ukrytej partycji jednak znowu wyskoczył ten sam błąd.
  • Spec od komputerów
    A po co ustawiałeś ? Nie kombinuj tylko podawaj informacje które są potrzebne.
  • Poziom 25  
    Mam uruchomić partition editor i zrobić screena?

Czy bardziej szczegółowo?
  • Spec od komputerów
    linuks napisał:

Podaj ścieżkę do pliku obrazu systemu.Zawartość partycji recovery można obejrzeć w partedmagic montując partycję sda4. Może nie ma sensu już kombinować jeżeli brak jest plików obrazu lub są uszkodzone.
    Uruchom ponownie partedmagic i daj scrin z edytora partycji.

Tylko scrina i ścieżkę do plików obrazu.
  • Poziom 25  
    Nie wiem czy o to ci chodziło

Po naciśnięciu F4 w Samsungu RC510 wyskakuje błąd "BOOTMGR is missing" Po naciśnięciu F4 w Samsungu RC510 wyskakuje błąd "BOOTMGR is missing"
  • Spec od komputerów
    Jeszcze scieżka i nazwa pliku obrazu.
  • Poziom 25  
    A jak mam sprawdzić to ścieżkę, bo za bardzo nie wiem.

Partycja nazywa się SAMSUNG_REC
  • Spec od komputerów
    Poszukaj na partycji sda4 plików obrazu. Jak się do niej dostać napisałem wyżej.
  • Poziom 25  

Taki pliki znajdują się na ukrytej partycji
  • Poziom 25  
    W katalogu Restore jest mnóstwo plików. Nie ma jakiejś szybszej metody żebeby znaleźć ten obraz
  • Spec od komputerów
    Daj wyszukiwanie wg wielkości lub rozszerzenia. Musisz znać nazwę i ścieżkę do plików obrazu ,żeby wpisać do polecenia imagex. Jak się nie robi DVD recovwery po zakupie laptopa i się instaluje nowy system bez kopi oryginalnego to trzeba trochę czasu poświecić na odzyskanie.
  • Poziom 25  
    Jak mogę wyszukać według wielkości?

Skopiowałem całą ukrytą partycję na Dysk lokalny D
    Znajdują się tam 4 duże pliki po około 4GB
    Może wystarczy je nagrać i będę mógł instalować Windows z płyt DVD

init.w01
    init.w02
    init.w03
    init.wcl
    init.woo

Powyższe pliki wyglądają na obrazy DVD ale nic z nimi nie umiem zrobić - ma ktoś pomysł ?
    Brawo, o obrazki chodziło :)
    Spójrz sobie na np. ostatni obrazek i drażniący komunikat, który ciągle dostajesz:
    BOOTMGR is missing

Skopiuj plik \bootmgr5 do \bootmgr i zobaczmy czy ruszy gdy ta partycja jest aktywna a wg tego obrazka:

nie jest - więc powracając do komend DISKPARTa po komendzie:
    DISKPART> sel part 4
    DISKPART> active