Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes S320 W220 Radio Comand 2.5 wyłącza się i włącza .

Euro-Poltex 27 Feb 2012 22:06 9093 14
    Euro-Poltex
    Level 9  
    Witam.

W okresie tej zimy gdzie były tak niskie temperatury próbowałem uruchomić moją s-klasę, z tego wszystkiego nie wyłączyłem mojego comanda, prawdopodobnie przy starcie uszkodziłem to radio. Sprawa wygląda tak . uruchamiając klawiszem radio startuje raz pojawia się tylko rozświetlony szary ekran a następnym losowym starcie uruchomi się prawidłowo całe podświetlanie i grafika radia w tym momencie nie moge nic zrobić po chwili radio wyłączy się samo i samo włączy tak parę razy. Proszę o informacje jestem elektronikiem, chętnie wysłucham waszych opinii na ten temat.

Pozdrawiam
    Kristian
    hollow
    Level 20  
    Niestety, ale tutaj też napiszę że najlepiej podłączyć się do SD i sprawdzić, jak nie to wyjąć radio i zobaczyć płytę główną radia.
    Euro-Poltex
    Level 9  
    Dziś wymontowałem radio comand 2.5 z wstępnych oględzin jak i pomiarów płyty głównej radia nie znalazłem żadnych usterek wskazujących na uszkodzenie po stronie zasilania - może jakieś sugestie .
    Euro-Poltex
    Level 9  
    W rezultacie , potrzebuję schemat tego radia Comand 2.5 a od rana zacznę dalszą diagnozę
    Euro-Poltex
    Level 9  
    Witam..

Wracam po długim czasie do tematu mojego radia. Staram sie zlokalizowac który bezpiecznik od radia i gdzie znajduje sie dokładnie w aucie. Wyczytałem gdzieś, ze prawdopodobnie za całą tą usterkę odpowiadaja wlasnie te bezpieczniki f61 i f66.
    Frankie1984
    Level 15  
    Odgrzewam kotleta.
    Posiadam comanda 2.5 w W220 2005r.

Radio na poczatku gubilo ustawienia dzwieku podczas uruchamiania auta, oraz zmienialo barwy wyswietlacza. Kilka dni temu umarlo. Pojawia sie tylko logo Mercedesa. Czy moze mi ktos cos podpowiedziec ?
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    Frankie1984 wrote:
    Radio na poczatku gubilo ustawienia dzwieku podczas uruchamiania auta, oraz zmienialo barwy wyswietlacza. Kilka dni temu umarlo. Pojawia sie tylko logo Mercedesa. Czy moze mi ktos cos podpowiedziec ?

Przerwa na światłowodzie.
    Frankie1984
    Level 15  
    Mercedes S320 W220 Radio Comand 2.5 wyłącza się i włącza . Mercedes S320 W220 Radio Comand 2.5 wyłącza się i włącza .

Dodano po 1 [minuty]:

Dzisiaj kumpel wyczytal mi auto Star Duagnoza.
    Czy komus cos to mowi ?
    Frankie1984
    Level 15  
    Mostkowalem wszystkie swiatlowody i system nie wstal.
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    Frankie1984 wrote:
    Mostkowalem wszystkie swiatlowody i system nie wstal.

Comand i AGW musi być w obwodzie.
    Frankie1984
    Level 15  
    Rozpinalem kazde urzadzenie osobno. Moze sam wzmacniacz jest uszkodzony. Dziwie sie ze nikt nie zna tematu, bo bedac w Pl, odwiedzilem kilka elektronikow i jedni chcieli grzebac i szukac a inni znali temat „ tak to przypadlosc w220” ale terminy byly dlugie a ja musialem wracac. Tutaj kosztuje to 250€, pewnie oddam do naprawy, ale wolal bym dac fure w rece kogos kto ogarnie to na poziomie. Sam jestem mechanikiem, i niestety wiem jak wygladaja naprawy :(
    Frankie1984
    Level 15  
    Jeszcze wazne dwie informacje. Wywalony jest telefon z podlokietnika. Usuniety razem z instalacja, ale po tym radio dzialalo kilka miesiecy.

I szyber dach przestal plynnie dzialac. Otwiera sie przy kazdym przycisnieciu przelacznika tylko 1cm. Jakby stracil pamiec. Moze to jakis inny modul padl ?

Dodano po 28 [minuty]:

Teraz jeszcze czytam ze moge miec model ntg1

Jak to sprawdzic ?

Dodano po 25 [minuty]:

Mam model z 2005r 350 benzyna
    PHILIPMORRIS
    Level 1  
    Witam ,

mam taki sam problem jak ty, znalazles wade ?? U mnie tesz -->telefon , dvd, i zmieniarke usuniete.
    Frankie1984
    Level 15  
    Tak. Kupilem uzywke comanda i wszysko smiga !