Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eplan Electric P8 Tworzenie nowego artykułu

29 Lut 2012 09:57 9308 23
  • Poziom 22  
    Witam,

Muszę stworzyć całościową listę elementów do zakupu. Chciałbym ręcznie stworzyć artykuły, ponieważ producent nie udostępnia bazy [Moeller].
    Sam nr artykułu można dodać tak jak jest to opisane w podręczniku (kliknięcie dwukrotne na element, wówczas otwiera się okno dialogowe WŁAŚCIWOŚCI i wybieramy zakładkę artykuł. Tutaj można wpisać numer artykułu).
    Chciałbym, aby przy generowaniu całościowej listy artykułów oprócz numeru artykułu i ilości pojawił się: opis, oznaczenie, producent, numer katalogowy.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Sprawa jest prosta, ja mam teraz w firmie P8 2.1 i po kolei:
    - klikasz zakładkę "Programy narzędziowe", wybierasz "Zestawienia" i z rozwijanej listy wybierasz "Generuj"
    - w oknie które się pojawi wybierasz "Nowy" i z nowego okna wybierasz "Całościowa lista artykułów"- wygląd poniżej
    - na powyższym screenie klikasz OK i pojawia się kolejne okno, w którym podajesz lokalizację listy w projekcie, klikasz OK i lista się generuje
    U mnie w ten sposób mam tabelę z danymi m.in. jak nr katalogowy artukułu, typ, producent, ilość, oznaczenie, dostawca, cena.
    Po exporcie do pdf tak to wygląda:
    U mnie baza Moellera jest dostępna w nawigatorze Data Portal.
    A tak to wygląda na Insight:
    http://www.eplan.de/products/eplan-data-portal/insight/?no_cache=1&L=1
  • Poziom 22  
    Właśnie tak zrobiłem, i mi wygenerowało taką listę:

Zastanawia mnie, jak zrobić, aby pozostałe rubryki były też uzupełnione (numer katalogowy, opis, producent).
  • Poziom 29  
    Nie wiem w czym problem. Dwukrotnie klikasz na dany komponent w schemacie i masz jego właściwości, wybierasz zakładkę "Artykuł" i tu uzupełniasz wszelkie dane, jakie chcesz.
  • Poziom 22  
    Zastanawiam się, czy można zrobić jeden artykuł (ze wszystkimi danymi), a następnie wstawić go w kilku miejscach. Ponieważ przy każdym artykule uzupełniać wszystkie dane, gdy schemat ma prawie 100 stron, to chyba nie tędy droga.
  • Poziom 29  
    Robisz sobie makro artykułu i wstawiasz makro do schematu- zmienia się tylko numeracja komponentu.
  • Poziom 22  
    [b]MAJSTER XXL[b], a mógłbyś opisać, jak się robi makro artykułu? Schemat już mam, muszę tylko uzupełnić elementy artykułami,aby można było zrobić zamówienie elementów.
  • Poziom 29  
    To są podstawy bez których trudno zrobić cokolwiek w Eplanie. Jeżeli pierwszy raz wstawiasz dany komponent do schematu i definiujesz go po swojemu, to możesz prawym kliknięciem wywołać menu i tam znajdziesz "Utwórz makro symbolu", jeśli ten sam element chcesz wstawiać na kolejnych stronach to prawym klikiem wybierasz "Wstaw makro symbolu". Kolega sam ten schemat robił?
  • Poziom 22  
    Tak robiłem sam. W podręczniku jest, że później wstawia się artykuł, który wybiera się z listy. Chyba jest jakaś możliwość, żeby dodać do listy swój artykuł?
  • Poziom 22  
    Znalazłem możliwość dodania własnego artykułu do programu:
    Programy narzędziowe -> Artykuł -> Zarządzanie
    Następnie Filtrujemy elementy elektrotechniczne i klikamy prawym i wybieramy z menu Nowy

Zrobiłem nowy artykuł, tylko w zestawieniu całościowym nie pojawia mi się opis/oznaczenie, MAJSTER XXL wiesz może jak rozwiązać ten problem?
  • Poziom 29  
    A zrobiłeś: programy narzędziowe-> zestawienia->aktualizuj ?
    Nie rozumiem, nie pojawiają się dane w kolumnie opis/przeznaczenie czy w ogóle brak takiej kolumny? Jeśli tak, to pewnie masz inny formularz, np. F01_001 (w prawym górnym rogu). Być może wybrałeś generowanie "Listy artykułów" zamiast "Całościowa lista artykułów"
  • Poziom 22  
    Kolumna opis/przeznaczenie jest, ale nie zawiera żadnych informacji. Jak wezmę z biblioteki jakiś inny artykuł, wówczas jest opis.
    Wygenerowałem "Całościowa lista artykułów"

Musi być jakieś rozwiązanie.
  • Poziom 29  
    Daj screena z przykładowym artykułem, gdzie robisz opis- może nie w tym miejscu.
  • Poziom 22  

Praktycznie w każde pole coś wpisałem.
  • Poziom 29  
    Jak będziesz miał wypełnione pole zaznaczone na poniższym screenie, to wtedy w tabeli pojawi się ten wpis.
    Eplan Electric P8 Tworzenie nowego artykułu Eplan Electric P8 Tworzenie nowego artykułu
  • Poziom 22  
    Ale to co zaznaczyłeś, to tego nie można zmieniać. To pole nie jest do edycji.
  • Poziom 29  
    A co kolega powie na to?
    Eplan Electric P8 Tworzenie nowego artykułuEplan Electric P8 Tworzenie nowego artykułu
  • Poziom 22  
    U mnie jest tak:

i nie wiem jak to edytować. Nic nie mogę wpisać ;/
  • Poziom 8  
    A czy można generować zestawienie całościowej listy artykułów jeżeli wpiszę ręcznie w ramkę (klikając na symbolu właściwości>artykuł) dostawca producent numer katalogowy swoje dane (nie chcę generować nowego artykułu do bazy eplan), ponieważ po wygenerowaniu w ten sposób całościowej listy artykułów pola producent dostawca itp. są puste, problem rozwiązuje dodanie artykułu do bazy ale ja nie chcę dodawać elementów do bazy EPLAN Electric P8 2.0
  • Poziom 2  
    mgiro napisał:
    Zrobiłem nowy artykuł, tylko w zestawieniu całościowym nie pojawia mi się opis/oznaczenie,

Miałem ten sam problem, ostatnio przypadkiem odkryłem, co należy zrobić. Zanim będziesz dodawał nowy artykuł otwórz nawigator: Dane Projektu / Urządzenie Artykuł / Nawigator Artykułów. U mnie, w zarządzaniu artykułami ładuje się wtedy inna baza, w której nie ma opisów. Pamiętaj też, żeby projekt używał tej samej bazy artykułów co ta zmieniana w Zarządzaniu artykułami.
    Mam starego eplana (1.8.5) ale może to będzie przydatne w nowszych wersjach.
  • Poziom 9  
    Witam odświeżę trochę temat.

Rozwiązał ktoś zagadkę "oznaczenia" w liście artykułów? Nigdzie nie mogę znaleźć rubryki w bazie danych która odpowiada rubryce "oznaczenie" generowanej w liście artykułów? Jak tworzę sobie nowe elementy w bazie danych chciałbym również tą rubrykę wypełniać.
  • Poziom 2  
    Wpisujesz w zarządzaniu artykułami w polu Oznaczenie 1. Możesz też edytować formularz z używaną listą artykułów i podejrzeć jakie pole jest wstawiane w kolumnie "Oznaczenie". U mnie jest to Dane artykułu / Oznaczenie 1.
    Powodem tego, że oznaczenie się nie pojawia mogą być problemy z ustawionym językiem. Wejdź w ustawienia eplana i tam w kilku miejscach znajdziesz języki. Wykasuj je i zostaw tylko polski. Wtedy wszystko powinno działać.
  • Poziom 14  
    Witam,

Ile kosztuje taki eplan electric p8?:)

Pozdrawiam.

thuug
  • Poziom 21  
    A co powiecie na taki problem gdzie wpisać opis aby pojawiło się w liscie art. w pozycji oznaczenie ?
    Eplan Electric P8 Tworzenie nowego artykułuEplan Electric P8 Tworzenie nowego artykułuEplan Electric P8 Tworzenie nowego artykułu