Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka maksymalna prędkość? - TP

inigram 29 Lut 2012 15:27 874 3
  • #1 29 Lut 2012 15:27
    inigram
    Poziom 1  

Witam. Otóż mam problem z TP. Nie długo kończy mi się umowa i chcę ją przedłużyć,na chwilę obecną mam prędkość 1mb, ale wraz z przedłużeniem umowy chciałbym zwiększyć prędkość. I tu zaczyna się problem. Gdy dzwonię do TP w sprawie zwiększenia prędkości to mówią mi ,że nie mogą mi jej zwiększyć bo moje łącze jest do tego nieprzystosowane. Wspomnę też że sąsiedzi którzy mieszkają około 10-20m(ten sam blok) ode mnie mają 6mb w TP i działa im bez problemowo. I tu prośba do was, czy możecie powiedzieć mi jaką mogę mieć prędkość na podstawie tych parametrów? ( modem jaki posiadam to livebox)
    Jaka maksymalna prędkość? - TP

0 3
  • #2 29 Lut 2012 19:32
    terrade
    Poziom 36  

Masz bardzo wysokie tłumienie, zaniżoną synchronizację (może nieprzypadkowo), dość niski Margin (Sygnał / Szum). Oczywiście opcja "do 6 Mb/s" pójdzie, ale mocno niepełna np. 4 Mb/s, a dodatkowo stabilność jest niepewna. Jeśli Margin nie skacze i nie pojawia się nagle dużo błędów oraz nie rwie synchronizacji to można zaryzykować (w razie co darmowa migracja w dół). W innym przypadku bierz 2 Mb/s (o ile system TP to przepuści).

0
  • #3 29 Lut 2012 21:47
    karol.ecw
    Poziom 10  

wyrzuć live boxa i kup porządny router to opcja do 6 mB będzie dzialac stabilnie :)

Dodano po 1 [minuty]:

mi przy tłumieniu 63,5 i marginiesie 6,5-9 1 mb dziala w miare stabilnie :)

0
  • #4 29 Lut 2012 22:09
    my41s
    Poziom 32  

karol.ecw napisał:
    mi przy tłumieniu 63,5 i marginiesie 6,5-9 1 mb dziala w miare stabilnie

To trochę słabo. Ja mam tłumienie 64 margines 5-6 i pełne 2Mb/s działają stabilnie. Do tego mam liveboxa 2 :) Możecie wierzyć lub nie, ale połączenia nie zerwało od ponad miesiąca. Niestety później prądu przez 1 dzień nie miałem, ale nie odbiło się to negatywnie na połaczeniu (bałem sie czy może DLM nie przyblokuje). Przy 1Mb/s miałem margines ok.14db po naprawie linii (wcześniej tak jak Ty - ok. 6-9).

0