Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Desire Z nie ładuje się przez gniazdo

02 Mar 2012 22:31 17173 10
 • Poziom 2  
  Witam

  Jestem nowy na forum. Miałem dzisiaj małą awarię mojego HTC Desire Z.

  Telefon się rozładował. Podpiąłem go pod ładowarkę samochodową (oryginalna microUSB Nokia), nie zareagował. Pomyślałem - coś z ładowarką.

  Wpiąłem go w domu pod ładowarkę sieciową. Ładowarka ma diodę. W momencie podłączenia telefonu dioda przygasła o jakies 80% jasności, telefon nadal nie reagował. Dioda nigdy nie przygasała, zawsze w czasie ładowania świeciła się jasno.

  Wziąłem poprzednią moją ładowarkę (oryginał HTC) z urwaną wtyczką. Zarobiłem kabelki + i -. Przyczepiłem je do styków + i - baterii, włożyłem ją do telefonu, uruchomiłem - działa. Oczywiście nie wyświetlał ładowania, wyświetlał 1% baterii.

  Zostawiłem go tak na pół godziny - bateria podładowana. Odczepiłem kabelki - działa.

  Czyli, reasumując.

  Bateria przy podłączeniu na krótko ładuje się. Telefon również jest sprawny. Jednak za nic nie można go naładować przez gniazdo microUSB, po podłączeniu ładowarki przygasa na niej dioda, telefon nie reaguje. Przy poruszaniu kablem zmienia się jasność świecenia diody.

  Mi wygląda to na problem z gniazdem/zwarcie.

  Czy ktoś miał kiedyś podobny problem?

  Pozdrawiam

  Michał

  Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

  Nie wiem czemu mój post został przeniesiony do działu "Dyskusje z osobami nie mającymi doświadczenia w naprawach tego rodzaju urządzeń". Co prawda nie jestem elektronikiem z zawodu, ale rozbierałem już wiele telefonów, przekładałem wiele podzespołów, posiadam pewne doświadczenie w software i hardware.

  To, że zadałem pytanie od podstaw nie znaczy, że kompletnie nie wiem o czym mowa.
 • Poziom 39  
  Rozładowanie baterii/akumulatora telefonu nie jest awarią.
  Jeśli rozładowałeś akumulator poniżej napięcia zadziałania układów kontrolujacych ładowanie , to nie bedziesz miał informacji że ładowanie sie odbywa. Trzeba było pozostawić telefon podłączony pod ładowarkę przez pewien czas / 30-60 min./ i wtedy zobaczyć czy ładowanie jest "pokazywane" na ekranie.
  Przygasająca dioda na ładowarce świadczy i tym że jest pobierany prad z ładowarki. Jeśli bardzo Ci przygasała / 80% jasności/ , to świadczy o tym że bateria/akumulator jest bardzo rozładowany i jest pobierany duży prąd z ładowarki w celu naładowania go.
  Radziłbym używać oryginalnej ładowarki , lub takiej , która ma wydolność prądową w granicach 1000mA.
  Mało prawdopodobne żeby gniazdo miało zwarcie - chyba że je połamałeś.
  Jeśli nie ma ładowania , to sprawdza się elementy na wejściu ładowarki i układy które odpowiadają za ładowanie w telefonie.
  Podłaczenie w taki sposób jak Ty opisałeś ładowarki do telefonu , skutkuje uszkodzeniem układów włączających telefon. / Napięcie ładowarki jest w granicach 5-6V a układy w telefonie są zasilane max. 4,5V /. Jeśli chciałeś sprawdzić czy telefon działa , to ładuje się sam akumulator bez wkładania go do telefonu.
  Aby sprawdzić czy działaja układy ładowania w telefonie trzeba podłaczyć telefon do zasilacza z odczytem ustawionego napięcia jak i poboru prądu . Pobór prądu przy ładowaniu bedzie w granicach 300-800 mA - zależne od stopnia rozładowania akumulatora.
 • Poziom 2  
  Awarią jest fakt, że telefon nie chce się ładować.

  Mam pełną świadomość, że można rozładować akumulator poniżej napięcia zadziałania układów kontrolujących ładowanie, często tak miałem, wtedy przez kilkanaście minut spokojnie się ładował, nie chciał się włączyć, potem jak się podładował szło normalnie.

  Nie. Bateria jest już naładowana (właśnie przez podłączenie na krótko), a dioda i tak bardzo przygasa. Nigdy nie przygasała.

  Używam oryginalnej ładowarki Nokiowej, ma te same parametry.

  Układów uruchamiających telefon nie uszkodziłem, jak podkreśliłem przyczepiłem kable do baterii. Telefonu nawet nie da się "na krótko" uruchomić bo bateria ma dwa dodatkowe styki którymi komunikuje się z telefonem. Czyli - telefon nie odpali bez baterii.

  Sprawdzę układy ładowania w opisany sposób. Jak mówiłem, baterię sprawdziłem, jest ok, ładowarka przygasa w dziwny sposób, telefon ładować się nie chce, ale działa.
 • Poziom 10  
  Witam , znaleźliście może przyczynę problemu?
  Zepsułem swojego ulubionego desire.
  zrobiłem mu ładowarkę samochodową wg schematu z elektrody,
  padł stabilizator 5v oraz przestała się ładować bateria w tel ani z komputerem ani ładowarką
  nie wiem jakim napięciem ładować ten li ion 3,7v akumulatorek,
  ładowałem go 4,1v
  naładował się do 3,7v jakieś 4h , podłączam led a napięcie spadło do 3,25v , odłączyłem led i jest 3,26v.
  Jak ładować taki akumulatorek ktory ma 4 piny?
  Czy on się ładuje w taki sposób jeśli podpinam tylko + i -?
  Czy on jest zepsuty jeśli się nie naładował ?
  Po podłączeniu telefonu do ładowarki telefon się grzeje , próbowałem dzwonic i się rozładowuje tak jak by się wcale nie ładował , po zostawieniu na noc rano było 9 %
  wg programiku current wiget ktory pokazuje 3,2v ale nie wiem co to za napięcie oraz zużycie prądu w granicach 200 - 500 a nawet czasami 800 mA czy to prawidłowe wskazania?
  proszę o pomoc, czy to wina baterii? nie kupie w ciemno baterii jutro poszukam kogoś z desire

  /.... jeszcze nie znalazłem innej baterii niż moja, w serwisie nie chcą w ogole wziąć desire ,
  moją baterię naładowałem a telefon po odsłączeniu baterii widzi ją jako rozładowaną i się wyłącza... co robić ?
 • Poziom 10  
  Witam, mam podobny problem z Desire Z. Urwało się gniazdo w telefonie z paroma punktami lutowniczymi i zastanawiałem się czy możliwe byłoby pociągnięcie cienkimi przewodami plusa i minusa ze styków gniazda USB telefonu wprost do styków + i - od baterii. Czy w ten sposób podłączając telefon jak zawsze, byłaby możliwość naładowania go? Z wypowiedzi wyżej widzę, że musiałbym obniżyć napięcie. Czy to wystarczy?
 • Poziom 34  
  Zdecydowanie odradzam takie zabawy, to po prostu zwykłe ładowanie baterii 'na krótko', raz zostawisz trochę za długo i będzie wielkie BUM. Kup sobie uniwersalną ładowarkę zewnętrzną do baterii, jeśli nie możesz wyłączać telefonu np. na noc to możesz też drugą baterię na zmianę.
 • Poziom 10  
  No ok, dzięki za odpowiedź. Telefon nie jest mój, więc na pewno nie będę narażał znajomego na wysadzenie baterii w powietrze. Ale tak teoretycznie to dałoby się naładować takim sposobem baterię do pełna?
 • Poziom 34  
  Tak bardzo teoretycznie - owszem. Problem polega na tym że BARDZO łatwo ją przeładować co będzie miało przykre konsekwencje.
 • Poziom 12  
  Witam
  Mam podobny problem
  Po podłączeniu kabla usb telefon się ładuje przez około 10 sekund.
  Potem jak by wogóle nie był podłączony.
  Miał ktoś podobny problem ?
 • Poziom 34  
  Sprawdź czy poruszając wtyczką przy telefonie ładowanie pojawia się/znika. Jeśli tak to albo uszkodzony kabel usb albo gniazdo do wymiany.
 • Poziom 12  
  Sprawdzane byo kilka razy i za każdym razem zachowuje sie podobnie.
  Nawet gniazdo już wymienione i nadal to samo...