Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 6920G biały ekran matrycy

03 Mar 2012 00:09 4427 7
  • Poziom 9  
    Witam, na początku dodam iż szukałem na forum informacji dotyczących białego ekranu matrycy, ale żaden nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi, dlatego zakładam nowy.

Mam laptopa w który brak było podświetlenia matrycy (obraz był ale bardzo ciemny) okazało się, że podczas wyginania taśmy podświetlenie matrycy wracało do normy, wszystko działało i było poprawnie wyświetlane. Wymieniłem taśmę na nową, i pojawił się dziwny problem, po wymianie nie ma obrazu za to jest podświetlenie matrycy, biały ekran, podmieniłem jeszcze raz na starą taśmę i na niej teraz też nie ma obrazu (jak się nią wygina to dalej wraca podświetlenie tyle że teraz już bez obrazu). Sprawdzałem napięcia na nowej taśmie i wszystkie są poprawne, po podłączeniu zewnętrznego monitora wszystko elegancko działa. Czytałem, że mógł paść bezpiecznik na logice matrycy o symbolu 'F1' ale po wymianie brak jakichkolwiek zmian, szukałem także objawów spalenia się jakiegoś układu, lecz nic takiego nie znalazłem...

Zdjęcia matrycy i elektroniki:

Acer Aspire 6920G biały ekran matrycy Acer Aspire 6920G biały ekran matrycy Acer Aspire 6920G biały ekran matrycy Acer Aspire 6920G biały ekran matrycy Acer Aspire 6920G biały ekran matrycy

Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną powstałej usterki ?
  • Poziom 28  
    Sprawdź czy dochodzi 3V na piny 38, 40 złącza matrycy. Jeśli brak to możliwe, że padł 6-pinowy tranzystor Q3 na płycie laptopa. Warto przedtem sprawdzić czy laptop żyje, ładuje system i wysyła obraz na monitor zewnętrzny.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Sprawdź czy nie wygiąłeś żadnego pina w gnieździe na płycie gł.
  • Poziom 9  
    Wszystkie piny na płycie głównej proste, brak wygięć, obraz jest przekazywany na monitor zewnętrzny bez problemu, na pinach 40-36 jest równo 3.3 V.

Jakieś pomysły ? co może być przyczyną takich objawów ?
  • Spec od komputerów
    A masz możliwość podstawić matrycę lub tą sprawdzić w innym laptopie.
    Podaj wszystkie napięcia ze złącza CN2 na płycie głównej.
  • Poziom 9  
    19.02--2.45
    19.00--0
    5.10--0
    3.33--0
    0--0
    0--0
    0--0
    0--0
    0--1.24
    0--1
    1.35--0
    1.03--1.13
    0--1.3
    1.04--0
    1.39--3.3
    0--5.13
    3.3--3.3
    0 --3.3
    0--3.3
    0 --3.3

Postaram się coś załatwić i sprawdzić na innym laptopie matryce ale będzie ciężko. Można coś wywnioskować z wyników pomiaru ?
  • Poziom 9  
    Nikt nie wie co to może być ? Możliwe jest, że stara taśma uszkodziła matryce ?

Jeżeli chodzi o podmianę matrycy to można ją sprawdzić w laptopie innej firmy czy to raczej nie jest możliwe ?
  • Poziom 9  
    Witam,

Wlasnie szukam tez odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie zwiazane rowniez z tym laptopem, ale do rzeczy.

Matryce przykladowo testowalem na HP DV6000 i wszystko elegancko chodzi. Mysle, ze na laptopach z 15.4 mozesz spokojnie sprawdzic funkcjonalnosc.