Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo a 1000 zatrzymuje się po nabraniu wody.

30 Gru 2004 01:37 3857 12
  • Poziom 14  
    Witam. Mam kłopot z pralką ardo nie grzeje wody. Programator zatrzymuje się po nabraniu wody. Grzałka sprawna przewody sprawdziłem nie dochodzi napięcie do zacisków grzałki.
    Po wlaniu ciepłej wody z junkersa do pralki, chodzi bez zarzutu.
    Nastawiłem zewnętrzne pokrętło termostatu na (gwiazdkę pranie w zimnej wodzie) i także chodzi bez zarzutu.
    W jaki sposób mogę sprawdzić czujnik temperatury w bębnie czy są jakieś parametry do niego ? proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Sprawdź napięcie na styku nr 6-6B programatora i ciągłość przewodu od styku do grzałki. Jeśli nie przewodzą styki 6-6B, to oczywiście przyczyna w programatorze.
    No i termostat 90° musi być zwarty podczas grzania. A może przepalony bezpiecznik grzałki?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Witam
    na wstepie dziekuje wszystkim za podpowiedzi, omomierz posiadam, pralka przy nastawieniu na dowolna temperature zatrzymuje programator po nabraniu wody,(w miejscu gdzie powinna grzac), przosze jeszcze o opis gdzie znajduje sie ta kapilara do termostatu ?
  • Poziom 1  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Nie wspomniałeś, czy sprawdziłeś bezpiecznik grzałki. W niektórych grzałkach stosowanych w ARDO jest taki bezpiecznik wsuwany w grzałkę. Pomiar rezystancji na konektorach grzałki wykazuje dobre wartości rezystancji, natomiast przepalenie bezpiecznika uniemożliwia dopływ napięcia do niej. W takim przypadku po prostu wyciągamy bezpiecznik i wyrzucamy go.
  • Poziom 14  
    Witam
    dziekuje za odpowiedzi, na zaciskach grzalki mam okolo 25 Ω wiec sadze ze bezpiecznik jest sprawny musze sie przyjzec szczegolnie czujnikowi temperatury, programator sprawdzony jest ok.
    Zycze wszystkim zyczliwym uczestnikom forum w nowym roku mniej awarii i tanszych czesci zamiennych
  • Poziom 14  
    Witam
    Dziekuje za odpowiedzi.
    Termostat w tej pralce jest chyba elektroniczny tzn. do nastawienia temperatury sluzy pokretlo od ktorego odchodza tylko dwa przewody biegna do plytki elektroniki. Zmiana nastawienia temperatury powoduje zmiane rezystancji. Podejrzewam ze wina jest czujnik NTC lub modul. Prosze o rade ile moze kosztowac nowy czujnik i jezeli to nie on to co na plytce odpowiada za pomiar temperatury. Dziekuje za pomoc.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem: doszczetnie spalił mi się termostat NA 33, NA 60 w tej pralce. Izolacja z przewodów sie popalila styki też 1 słowem nic nie zostalo. Wyprowadzilem nowe przewody ale nie wiem jak je podpiąc do tego termostatu. Jesli ktoś wie jak to zrobić proszę o porade. Dziekuje.
  • Specjalista AGD
    Denis napisał:
    Witam, mam problem: doszczetnie spalił mi się termostat NA 33, NA 60 w tej pralce.

Programator ustaw na zero i kabelki które idą na "60" są połączone z kabelkami, które idą na klawisz "E". Pozostałe dwa to "33"(na termostacie czerwona plamka).
  • Poziom 10  
    Dzieki serdeczne Zayzayer. Pozdrawiam.