Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tracer Tro kontroler wiatraków

04 Mar 2012 15:12 1376 5
  • Poziom 13  
    Witam,
    Ja znowu z tą obudową. Chodzi o to, że jest w niej kontroler wiatraków na panelu, wystają 2 kabelki. Masa (czarny), i żółty, czerwonego nie ma. Gdy nie są połączone do wentylatorka w obudowie piszczy panel. Ale bardziej mi chodzi o regulator obrotów bo są też czujniki. Jak temp-y się podnoszą, podnoszą się obroty. Ale jak pracuje w IDL-u to za bardzo "buczy" co jest trochę uciążliwe. Chodzi o wentylator CPU. Nie mam pojęcia jak połączyć co i jak .. Może kabelek czerwony odpadł? Bo ta buda jest od kolegi z neta więc mam prawo nie wiedzieć. Jak co to mam na próbę wentylatorek z odprowadzonymi 3-ema kabekami podstawowymi (czerwony, żółty, masa). Wpadłem na głupi pomysł i podłączyłem czerwony kabelek od wiatraczka próbnego do kabla od zasilacza, oczywiście w miejsce, gdzie czerwony powinien wchodzić, mesę wyprowadziłem na panel w obudowie (połączyłem czarny z czarnym) a żółty z panelu połączyłem z żółtym na panelu. Nic nie dało. Może rzeczywiście czerwony kabelek mógł odpaść z panelu w obudowie? Bo masa i żółty są .. a gdzie czerwony? Nie problem jest dolutować ale nie wiadomo czy też odpadł bo nie widzę tam śladu po usterce, jakiegoś braku ... Szukałem tego paneli w internecie ale nie mogłem znaleźć informacji na temat tego czerwonego kabelka. Będę wdzięczny za pomoc lub ewentualne informacje na temat czerwonego kabla :D
  • Poziom 43  
    Zamieść zdjęcia tego kabla.
    Zamieść zdjęcia tego panelu.
  • Poziom 13  
    To wygląda tak:

Tylko zapomniałem dodać czujników.

Dodano po 27 [minuty]:

Jak sobie życzysz:

Przepraszam za jakość ale mam problemy z aparatem.
  • Poziom 43  
    Zrób zdjęcie w normalnej rozdzielczości lub odpowiednio je wstaw bo nic przecież nie widać!
  • Poziom 13  
    Te powinny Ci pasować, są w załączniku bo coś ostro pochrzaniło się z tym dodawaniem zdjęć, nie można powiększyć choć dodaje w dużej rozdź. Nie mam wyjścia daje w załączniku. I przepraszam za wolne działanie ale mam internet po limicie .. Na dole widać ten kabel, jest nie podłączony i ma druciane końcówki ( żółty i czerwony).
  • Poziom 13  
    I po panelu. Dotknąłem przypadkowo żółtym kablem bateryjki w panelu. Teraz nic nie wyświetla ... :cry: